Sayfa 558/804 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 4,457 - 4,464 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by mf2hd Yazıyı Oku
    2c daha zorlu geçecek deniyor araştırma raporlarında hep.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu yil kayip yil. Bu yili ilk ceyrekte acikladigi 50-60 milyonluk karla bile kapatsa yeter benim icin. Yeter ki yil sonu net zarar etmemis olsun, tum yil bedavaya calissin.
    ...

2. Merhabalar, cüzi bir miktar alarak uzun vadeli kenara bıraktım. Hissenin yabancı satış baskısı ve ikinci çeyrek bilanço sıkıntısı nedeniyle bir süre daha baskilanacagini düşünüyorum, yinede bu zamanlarda pozisyonu almak istedim,herkese hayırlı işler dilerim

3. Bugün de aşağı ittirirler..

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bazen koca ordular bile inancın,cesaretin ve bilgeliğin önünde eğilirler....biz!biat etmeyenler...

4. 2022 beklentilerimizi buraya yazalım madem burası uzun vadeli yatırım yeri;

Ciro= 9 Milyar
    Net Kar= 800 milyon
    Tarihsel Ortalama F/K=10
    Hedef Fiyat( Beklentisiz) = 40
    Hedef Fiyat (Beklentili) = 50

Düşündüğünüzde 3 sene de size 1 e 5 verecek yatırım aracı bulabilecekseniz hodri meydan.
    Normal koşullarda bu beklenir, herşey düzelince.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Borsa saatte 1 günde 2 günde voleyi vurup kaçma yeri değil maalesef, yapabiliyorsanız zaten bu foruma yazmasınız :D Ancak uzun vadede güçlü büyüme döneminde olan, böyle firmalara yatırım yaparsak uzun vadede gerçekten sermaye yapabiliriz. Ötesi hikaye, yok spek miş, yok tahtacıymış, yok basmışlar, yok kaldırmışlar, indirmişler, bunlar dayanaksız söylemlerdir maalesef. Uzun vadeli buradayız gerisi teferruat.

Risk olarak neleri görüyorsunuz
     Alıntı Originally Posted by Yazık Yazıyı Oku
    2022 beklentilerimizi buraya yazalım madem burası uzun vadeli yatırım yeri;

Ciro= 9 Milyar
    Net Kar= 800 milyon
    Tarihsel Ortalama F/K=10

Düşündüğünüzde 3 sene de size 1 e 5 verecek yatırım aracı bulabilecekseniz hodri meydan.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Borsa saatte 1 günde 2 günde voleyi vurup kaçma yeri değil maalesef, yapabiliyorsanız zaten bu foruma yazmasınız :D Ancak uzun vadede güçlü büyüme döneminde olan, böyle firmalara yatırım yaparsak uzun vadede gerçekten sermaye yapabiliriz. Ötesi hikaye, yok spek miş, yok tahtacıymış, yok basmışlar, yok kaldırmışlar, indirmişler, bunlar dayanaksız söylemlerdir maalesef. Uzun vadeli buradayız gerisi teferruat.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Yazık Yazıyı Oku
    2022 beklentilerimizi buraya yazalım madem burası uzun vadeli yatırım yeri;

Ciro= 9 Milyar
    Net Kar= 800 milyon
    Tarihsel Ortalama F/K=10

9 milyar ciroya 800 milyon tahmin güzel olmuş. Ama ben beklentimi %6 oranında tutacağım. Yani 9 milyar ciroya karşılık 540 milyon net kar açıklar olarak düşüneceğim. F/K'yı 8 olarak ele alacağım. 20-25 tl bir ortalama fiyat çıkar 2022'ye. Sizin bahsettiğiniz fiyatlar için 2025 hedefim var. Belki 15-20 milyar ciro ve 800 milyon - 1 milyar kar olabilir.
    ...

7.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    9 milyar ciroya 800 milyon tahmin güzel olmuş. Ama ben beklentimi %6 oranında tutacağım. Yani 9 milyar ciroya karşılık 540 milyon net kar açıklar olarak düşüneceğim. F/K'yı 8 olarak ele alacağım. 20-25 tl bir ortalama fiyat çıkar 2022'ye. Sizin bahsettiğiniz fiyatlar için 2025 hedefim var. Belki 15-20 milyar ciro ve 800 milyon - 1 milyar kar olabilir.
    2025 için net kar marjjının artacağı tahminindeyim açıkçası, ar-ge faaliyetler, mevcut borçlanmaların hafiflemesinin yanı sıra yeni borçlanmaların düşük faiz ortamında gerçekleşecek olması, ayrıca Savunma Sanayi ile yapılması planlanan işlerin ve bilançoda ağırlığı artacak olan kompozit tarafında ise dünya büyüme beklentisinin senelik ortalama dolar bazlı %7 lerde olduğunu ve marjlarının lastik güçlendirmeye göre çok daha fazla olduğundan, bu nedenlerle net kar marjında 2025 hedefim hedefimde benim yaklaşık %10.Ciroda ise 16 milyar; Net kar 1 milyar 500 milyon, 10 f/k ile tahmin ediyorum ki 5 sene sonra 70-80 bandına oturup, ne zaman 100 oluruz diye konuşuruz. Asıl sıçramanın ise hayatın normale döneceği 2021 ikinci yarısı ile başlayacağını düşünüyorum. Hele bir de Pazar payının görece zayıf olduğu Avrupa'dan gelecek bir satın alma haberi büyümenin agresif bir şekilde devam edeceğine işaret eder ki bu yönde de açıklamalar vardı.

8.  Alıntı Originally Posted by Yazık Yazıyı Oku
    2025 için net kar marjjının artacağı tahminindeyim açıkçası, ar-ge faaliyetler, mevcut borçlanmaların hafiflemesinin yanı sıra yeni borçlanmaların düşük faiz ortamında gerçekleşecek olması, ayrıca Savunma Sanayi ile yapılması planlanan işlerin ve bilançoda ağırlığı artacak olan kompozit tarafında ise dünya büyüme beklentisinin senelik ortalama dolar bazlı %7 lerde olduğunu ve marjlarının lastik güçlendirmeye göre çok daha fazla olduğundan, bu nedenlerle net kar marjında 2025 hedefim hedefimde benim yaklaşık %10.Ciroda ise 16 milyar; Net kar 1 milyar 500 milyon, 10 f/k ile tahmin ediyorum ki 5 sene sonra 70-80 bandına oturup, ne zaman 100 oluruz diye konuşuruz. Asıl sıçramanın ise hayatın normale döneceği 2021 ikinci yarısı ile başlayacağını düşünüyorum. Hele bir de Pazar payının görece zayıf olduğu Avrupa'dan gelecek bir satın alma haberi büyümenin agresif bir şekilde devam edeceğine işaret eder ki bu yönde de açıklamalar vardı.
    Cikarimlariniz cok dogru ve gerceklesebilirligi yuksek olan cikarimlar. Aslinda benim de bekkentilerim ayni dogrultuda, 50 lira icin bana gore 2022 erken olsa da, 2025 yilinda globalde her sey duzelirse uretim artisi/kar marjlari/faiz oranlari/dolar artisi/Avrupa'da bir veya iki satin alma esliginde bahsettiginiz fiyatlara gelebiliriz. Avrupa'da satin alma ben de bekliyorum. Belki bu kriz firsat bile olacaktir. Tek mesele, artik havacilik sektoru de baslasin faaliyete.
    ...

Sayfa 558/804 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •