Sayfa 572/804 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 4,569 - 4,576 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. SM-G615F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by sakura Yazıyı Oku
    Emeklilik fonları vermiş görünüyor banka konusunu haber almış olmalılar o kadar satıma iyi dayanmış görünüyor alanlarında bir bildiği olmalı

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kordsa $ bazında baktığımda dahi her zaman kazandıran bir hisse. Masa sandalye şirketi olmadığı için korkum yok. Er geç eski zirvelerini aşacaktır. Benim için en iyisi fazla ekrana bakmamak.

SM-G615F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

SM-G615F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Arkadaşlar KORDSA için bir internet sitesinin içerik talebi oldu benden, bugün tamamladıktan sonra sizle paylaşacağım editlemeden

4. Bugun az biraz daha ekleme yaptim cok uzun yilardir hissedeyim orta uzun vade de uzmez kucuk yatirimci dostu bir hisse .Heryil verdigi temettu ve bedelsiz 10 yi gibi vade de maliyetiniz beyagi duser hatta aldiginiz lot miktarina verilen temettu ve bedelsiz miktarina gore hisse bedavaya da gelebilir ..10 yildir hala ayni fiyatlarda olan hisseleri tercih edecegime heryil kordsa gibi bedelsiz ve temettu veren hisseleri tercih ediyorum .Bol kazanclar .Yatirim tavsiyesi degildir.

5.  Alıntı Originally Posted by luikang Yazıyı Oku
    Bugun az biraz daha ekleme yaptim cok uzun yilardir hissedeyim orta uzun vade de uzmez kucuk yatirimci dostu bir hisse .Heryil verdigi temettu ve bedelsiz 10 yi gibi vade de maliyetiniz beyagi duser hatta aldiginiz lot miktarina verilen temettu ve bedelsiz miktarina gore hisse bedavaya da gelebilir ..10 yildir hala ayni fiyatlarda olan hisseleri tercih edecegime heryil kordsa gibi bedelsiz ve temettu veren hisseleri tercih ediyorum .Bol kazanclar .Yatirim tavsiyesi degildir.
    Ben de herhalde sizin kadar değil ama kendime göre uzun, 3 yıldır Kordsadayım TR portföyümün hatırı sayılır kısmıyla. Kafamın en rahat olduğu hisse adeta, fiyat USD bazlı düşükken alır unuturum. Ayda bir bakarım yeni sunum, rapor vs var mı diye. Haberlerini okurum ama hisse fiyatı tam kaç bilmem. Bütün işi yurtdışında olan, USD ve EUR bazlı iş yapan ve bunu yüksek teknoloji ürünlerle yapan bir şirket ve bence sırf TR borsasında işlem görüyor diye acayip bir discountu var (iskonto kapanır mı bilmem TR algısı böyle giderse ama dediğiniz gibi temettülerle uzun vadede faydasını görürüz). Bir yandan düzenli para yaratan lastik işi, diğer tarafta yenilikçi çözümler, sinerjiler arayan bir kol en sevdiğim şirket tarzıdır. Hem büyüme hem de para yaratma yönünden dengeli. Böyle bir şirketi bırakın Amerika piyasasında, Brezilya borsasında bile bu değerlemeyle bulmak bence pek mümkün değil. Sizlere de bol kazançlar

6.  Alıntı Originally Posted by luikang Yazıyı Oku
    Bugun az biraz daha ekleme yaptim cok uzun yilardir hissedeyim orta uzun vade de uzmez kucuk yatirimci dostu bir hisse .Heryil verdigi temettu ve bedelsiz 10 yi gibi vade de maliyetiniz beyagi duser hatta aldiginiz lot miktarina verilen temettu ve bedelsiz miktarina gore hisse bedavaya da gelebilir ..10 yildir hala ayni fiyatlarda olan hisseleri tercih edecegime heryil kordsa gibi bedelsiz ve temettu veren hisseleri tercih ediyorum .Bol kazanclar .Yatirim tavsiyesi degildir.
    Hocam affınıza sığınarak 2005 yılından bu yana bedelsiz vermemis son yıllarda da baktığım yüzde 5 i bulmamış temettusu, ha sonuçta vermiş ama temettü ve bedelsiz bakımından ovulecek hisse bakımından bistte gerilerde kalır, baktığım verilerde yanlışlık mı var bilemiyorum

7.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Hocam affınıza sığınarak 2005 yılından bu yana bedelsiz vermemis son yıllarda da baktığım yüzde 5 i bulmamış temettusu, ha sonuçta vermiş ama temettü ve bedelsiz bakımından ovulecek hisse bakımından bistte gerilerde kalır, baktığım verilerde yanlışlık mı var bilemiyorum
    Hocam 2016dan sonra şirket satın almalara yöneldi. Nakit akım tablolarında görebilirsiniz. Sırf 2019'da 1 milyar TL, 2018'de 500 milyon TL lik şirketler aldı. Şirketin kurumsal sunumuna bakarak görebilirsiniz. Ayrıca 2019 yılsonu önceliklerinde de yazdıkları maddeler bu satın almalara ve kord bezi işini kullanabilecekleri alanlara (komposit gibi) yönelmek olduğunu görebilirsiniz. Yüksek temettü değil, sürdürülebilir temettü amaç yukarda da bahsettiğim gibi şirketin bir yandan para kazanırken, bir yandan farklı sektörlere açılması.

8. Arkadaşlar KORDSA özelinde bir site için hazırladığım içeriği aşağıya koyuyorum faydası olur sizlere inşallah, kolay gelsin.

Analiz Köşesi (KORDSA-2020/3)

Öncelikle tüm araştırma raporlarından bulabileceğin, klasik sadece matematik kokan hiçbir hissiyat, duygu ve hikaye barındırmayan bir analiz yapacağım.
    •Şirketin hasılatı geçen senenin aynı çeyreğine göre yaklaşık %5,2 düşüş ile 1.198.970.140 TL olarak gerçekleşmiş.
    •FAVÖK tarafında ise geçen senenin aynı çeyreğine göre yaklaşık %22’lik bir düşüş söz konusu, bu çeyrekte FAVÖK 153.133.608 TL olmuş.
    •Net kâr ise geçen senenin aynı çeyreğine göre tam tamına yaklaşık %36 düşüşle birlikte 58.961.381 TL olarak gerçekleşmiş.

O kadar çok sıkıldım ki yukarıdakileri yazarken, ya bunlar al verileri çek, excele aktar, formulleri çalıştır gelsin, burada sadece matematik var, ancak hissiyat yok, duygu yok, hikaye yok. Daha çok dayanamadım o yüzden kısa kestim yukarı tarafı. Gelelim beklenen analize!

Şunu unutmayacağız bu KORDSA global bir şirket ve dünya liderliğine oynuyor ve oynamaya devam edecek! İç talep yoğun sektörlerde iş yapan şirketler bu korona dalgasını ilk çeyreğin sadece son 2 haftasında hissettiler o da bir nebze biliyorsun. Ya KORDSA..

Aşağıda yer alan tabloda firmanın ne kadar global olduğunun yanı sıra firmaya ait gelir dağılımını da görebilirsin!

2020/3 2019/3
    Hasılat 1.198.978.140,00 1.265.140.511 Değişim
    Avrupa, Ortadoğu ve Afrika 432.814.291,00 391.435.295 9,56%
    Kuzey Amerika 388.815.150,00 408.764.001 -5,13%
    Güney Amerika 118.394.990,00 142.158.341 -20,07%
    Asya 258.945.709,00 322.782.874 -24,65%

Sadece ASYA tarafındaki daralmayı bile es geçsek, geçen seneki hasılatı yakalarız. E bir de GÜNEY AMERİKA tarafında yaşanan politik ve ekonomik sıkıntıları bir araya koyduğunuzda o tarafta da ciddi bir daralma mevcut. Bu durumun bu şekilde devam etmeyeceği aşikar. Kısa vadeli gelir bazlı yaşanan sıkıntılar, projeksiyonlarında ve hikayesinde değişiklik görmeyen uzun vadeli yatırımcıları yanıltmamalı.

Kısa bir anekdot paylaşayım araya, Sabancı Holding CEO’su Cenk ALPER(Kordsa eski CEO’su) 27.04.2020 tarihli konuşmasında ne demişti KORDSA için? “Bu dönemde Avrupa’da bize ciddi fırsatlar çıkacağını düşünüyoruzâ€. Hatırlayalım; şirket 2019 yılı içerisinde ikinci bir KORDSA yaratma hedefinin ilk aşamasının tamamlanması olarak tanımlanan bir satın alma gerçekleştirmişti, peki neydi bu? Havacılık endüstrisinde seramik matriks kompozitler alanında öncü Amerikalı Axiom Maaterials 181 Milyon dolar karşılığında satın alındı. Belki de ikinci bir KORDSA yaratma hedefinin ikinci aşaması yukarıdaki açıklamada söylendiği üzere Avrupa tarafından gelecek bir satın alma haberi ile devam eder.

Kısaca şirket büyüme stratejisini bir plan çevresinde uygulamaya devam ediyor. Bu sene yukarıda bahsettiğim globalleşmeye paralel olarak, operasyonel giderlerdeki artış, nakit yaratma kapasitesindeki bozulma devam edecektir. Özellikle havacılık ve otomotiv sektöründeki zayıf talep koşullarının devam edecek olması, yanı sıra şirketin mal tedariki sağladığı firmaların tam kapasite ile üretime başlayamayacak olmasından dolayıdır ki, şirketin bu sene açıklanacak bilançolarına genel olarak negatif bir görünümün hakim olacağını, dolayısıyla hisse fiyatının bir müddet daha baskı altında kalma ihtimali olduğunu düşünüyorum. Ha bunu sadece ben düşünmüyorum dostlar, piyasa bunu görüyor zaten.

Görece zaten piyasada yer alan araştırma raporlarındaki belirlenen hedef fiyatlarının çok altında işlem gören bir firmadan bahsediyoruz.

Haydi bir atıştırmalık daha bırakayım buraya;

KORDSA’nın yeni iş alanı ileri kompozit malzemeler! Bu sektörün global büyüme beklentisi senelik dolar bazlı %7! Ve şirket stratejilerinden bir tanesi de ileri kompozit malzemeler tarafından elde etmiş olduğu gelirin ağırlığını giderek arttırmak, neden mi? Çünkü kâr marjı, şirketin ana iş kolu olan endüstriyel iplik ve kord bezi segmentine göre çok daha yüksek!

Sana güzel bir tablo daha hazırladım, hadi gel bakalım.

İş Kolu 2020/3 2019/3 Değişim
    Endüstriyel Iplik ve Kord Bezi 955.603.509 1.072.931.391 -12,28%
    Ileri Kompozit Malzemeler 216.561.564 152.447.472 29,61%

Bu kadar çalkantıya rağmen, bu segment yaklaşık %29,61 artış göstermiş, işler normale döndüğünde bu segmentin bilanço kompozisyonundaki ağırlığının %50’lere geleceğini tahmin edebilmek hiç de zor olmasa gerek! Haaa; “Roketsan, Aselsan ve Kordsa işbirliği ile Nano Katkılı Prepreg Malzeme Geliştirme Projesi†gibi Savunma Sanayi ile de geliştirilme ihtimali olan projeleri saymadım bile, yazıyı fazlaca uzatıp seni de sıkmayalım! Şahsi kanaatim geleceğin ve uzun vadeli hikaye birlikteliği düşünenlerin tercih etmesi gereken firmalardan bir tanesidir KORDSA!

Aaa bu arada aklıma şimdi geldi, KORDSA’nın satın aldığı Axiom Materials; seramik matriks kompozitler alanında öncü bir firma yukarıda bahsettim, e peki bu kompozit malzemelerin uydular, fırlatma ve uzay araçları kullanımında etkili olduğunun kanıtlanmış olduğunu da biliyoruz, sonra aklıma SpaceX’in tarihi uzay uçuşu geliyor ve hafif tebessüm ediyorum: )

Kalın sağlıcakla! Yorumlarını bekliyorum 😉

Unutmayalım! Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 572/804 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •