Sayfa 603/804 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 4,817 - 4,824 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Bu kadar araştırma inceleme yazışma yerine lot sayısı az endeks hissesi alsaydınız bunun 5 yılda getireceği parayı 3 ayda alırdınız

2. Bu şirket bebek aceleye gerek yok bir büyüsün zamanı da parası da olanlar mutlu olacaklarını düşünüyorum sabırsızlar ve zamansızlar ütülür... Yatırım tavsiyesi olamaz yazdıklarımla ancak batırım yapılabilir

YAL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın...yorumlarım yatırım tavsiyesi değil dostça muhabbettir doğruları olduğu gibi yanlışlarıda elbet vardır...

3. Bebek mi, yılların firması bebek diye küçük çapta olup kendini büyütmeye yeni yatırımlar iş bağlantıları kurmaya çalışanlara denir. Bu dünya devi bebekliği mi kalmış yaş olmuş 50

4. Ali Çalışkan 3 ay önceki Bloomberg yayınında 3. Çeyrek için daha iyi Ciro beklentisi var dedi

Finansal rapor okudum. Amerika'da satın aldığı ve 1 yıl geri ödemesiz 6 ayda bir ödemeli kredilerin 2. Çeyrekteki ödenecek taksitleri covid nedeniyle ödenmemiş ve finans kurumları ile görüşerek yeniden ödeme planı yapılmış ancak tarih belli değil. 3. Çeyrek denk gelirse hapı yutarız

5. 2019/3 çeyrekten beri karlılık azalmış. 2018 yılında satın alınan 4 şirketin kredi geri ödemeleri zorluyor galiba. Satın alınan bu şirketlerin henüz karlılığa faydası Yok anladığım hepsi ileri kompozit üreten şirketler. Ulaşım sektörü covid nedeniyle toparlayana kadar karlılık böyle bozuk gidecek. Düzgün spek olsa geleceği fiyatlayıp gubrf hekts gibi hisseyi uçurur ama bunun başına lanet birini koymuşlar

6.  Alıntı Originally Posted by obstinate Yazıyı Oku
    Endeksin düştüğü günde brisa çıkar aksa sı otkarı çıkar bu ********ler 8 gündür hisseyi düşürüyor. Bilanço beklenti den daha kötü mü gelecek ondan korkuyorum
    Sadece ben ve birkaç tanıdığımda 100 bin civarı lot var. Bunlar bildiklerim. Giderek de artıyor bu lotlar. Artacak da. Benim bildiklerim bunlar, bilmediğimiz kişilerde de çok var. Toplayamıyorlar, aksine mal kaptırıyorlar. Benim tahminim ve temennim, Covid ve onun ulaşım sektörü üzerindeki direkt etkisi sayesinde bir karlılık azalışı olacağı yönünde ve muhtemelen önümüzdeki 2-3 yıl eski kar rakamlarını yakalamakta zorlanacak. Bu da tahtayı bu rakamlarda tutar umudundayım. Yani toplama imkanı verecek. Malları da toplayamıyorlar.

Benim hedefim sonsuz, ölene kadar. O nedenle, önümüzdeki 2-3 yıl daha başlangıç bile değil. Bu fiyatlarda kalması için de koyabildiğim kadar takoz koyacağım fırsat buldukça alarak.

Siz de hedefinizi uzun tutun. 2025 yılından önce bir düşünceniz olmasın. Zaten Covid ancak biter o zamana. 2030-2040 hedeflerini belirleyin kendinize.
    ...

7. Ama diğer yandan avantajımız şu: Devletin usd politikası. Sürekli yükselen usd istiyorlar. Bunu destekliyorlar.

Daha önce burada bir arkadaşla 2030 yılı Kords hedeflerimizi konuşmuştuk. O arkadaşın tahmini usd için çok düşük fiyatlardı. Ben kesinlikle bu görüşte değilim. 2030 yılında üç haneli veya bu rakamlara yakın bir döviz hayal ediyorum devletimiz sayesinde ve sonra dönüp Kords'u düşünüyorum... 2,5-3 milyar usd cirosu olan, 300 milyon usd yıllık net kar açıklayan bir Kords. Sonra onu güzide tlmiz ile çarpıyorum ve f/k 8'den bir piyasa değeri hesaplıyorum, inceden gülümsüyorum. (Usd tahminimin yarısı kadar bile olsa fark etmez, bu hesap yine gülümsetir.)

Ülke koşullarını zamanı geldiğinde kaldıraçlı olarak avantaja çevirebilecek bir kağıt Kords. Ama zaman vermeli. 3-4 ayda, yılda olmaz.
    ...

8. Sen ömürlük girmişsin ben bilanço sonrası durmam beklentinin üstünü bekliyorum.
    Froto pd de 9 olmuş. Bunun en azından 2 olması lazım spek farkı. Froto ttrak gubrf hekts speği lazım buna. Fk oranı düşeceğinden korkutma amaçlı hareket çekebilirler.
    Genelde düzgün hisseler bilanço beklentisi iyiyse bunu önceden fiyatlıyor froto ve arclk gibi bilanço öncesi yüzde 20 yaptılar. Bunda beklenti kötü ama biraz farklı artı bilanço her şeyi değiştirir. Korkum ABD deki kredilerin taksit ödemesi olmuşsa

Sayfa 603/804 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •