Sayfa 637/804 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647687737 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 5,089 - 5,096 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Piyasadaki hisse fiyatlamalarına göre komik rakamlardan işlem görüyor. 50-100 milyon lira ciroya sahip şirketlerin 500 milyon piyasa değerinden işlem gördüğü piyasada Kordsa'nın 2.8 milyar lira piyasa değerine sahip olması çok komik. Bu durumun fazla uzun sürmeyeceğini düşünüyorum.

2. Mal gelir diye beklerken, baktı, 14.21'den mal kaptırıyor, hemen sonra verdi aşağıya, 14.15'ten kaptırdı, 14.24'ten kaptırdı, her kademede 1000-1500-2000 kaptırıyor, kaptırdığını da geri alamıyor; baktı olmayacak böyle, bu adam o allahsız dedi, sürdü yukarıya.

Ben seni 10'lara istiyordum oysa ki. Bugün kaptırdıklarını sonlarına bir sıfır daha eklenmiş haliyle kaptıracaktın. Gelirsen, oturur çay içeriz. 3 yıl beklesen gocunmam. Gidersen, yine bugün kaptırdığın gibi kaptırırsın, ara ara 1000-2000-3000 gider kalıcı olarak.
    ...

3.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Piyasadaki hisse fiyatlamalarına göre komik rakamlardan işlem görüyor. 50-100 milyon lira ciroya sahip şirketlerin 500 milyon piyasa değerinden işlem gördüğü piyasada Kordsa'nın 2.8 milyar lira piyasa değerine sahip olması çok komik. Bu durumun fazla uzun sürmeyeceğini düşünüyorum.
    Onlar spekülatif hisseler. Kordsa ile kıyaslanamaz. 50 milyon cirosu olan şirket 500 milyondan işlem görüyor diye Kordsa da 50 milyardan işlem görmez. Yanlış olan onlar. %30-40 ucuz haliyle doğru olan Kordsa.
    ...

4. tam endeks ile paralel geçirmiş 2020 senesini.endeksin şuan zirve yaptığı dakikalarda kordsanın da en azından bir önceki yakın tepe olan 15 seviyelerini test etmesi beklenirdi.

https://tvc-invdn-com.akamaized.net/...95b0053bbc.png

5.  Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    tam endeks ile paralel geçirmiş 2020 senesini.endeksin şuan zirve yaptığı dakikalarda kordsanın da en azından bir önceki yakın tepe olan 15 seviyelerini test etmesi beklenirdi.

https://tvc-invdn-com.akamaized.net/...95b0053bbc.png
    Götüremiyor. İstediğini toplayamadı. Üstelik toplayacağım derken, bir hayli de mal kaptırdı geri dönüşü olmayacak şekilde. Bu durum hoşuna gitmiyor. Mesela şu son 2 günde sadece bana 13.000 lot kılçıksız mal kaptırdı. 1 ay öncesinde 11-12 dolaylarında ben ve yakınlarıma 20-30 bin lot arası mal kaptırdı. Küçük bir miktar gibi görünebilir ama toplamak istedikleriyle birlikte öyle değil. Başka alanlar ve tutanlar da biliyorum. O nedenle, tahminim şu yönde; karlılık ciddi oranda artıp da artık tutamayacağı noktaya gelene kadar tutmak isteyebilir. Belki 6 ay, 1 yıl daha 11-14 aralığında oyalanmak isteyebilir. Veya o kaptırdığı mallar kendisi için önemli değildir veya başka yerlerden daha fazlasını dökmüştür, o zaman beklemez ve alır götürür.

Artık ona kalmış. Ama şunu bilin, toplayamadığı için götüremiyor. E biz de 2040'a kadar ve sonrasında da bir o kadar daha buradayız. Yani ölene kadar.

Hayırlısı artık.
    ...

Airbus ile görüşmelerimiz dönemler içerisinde olmakla birlikte şu an için Airbus’ın onaylı tedarikçisi ya da onay sürecinde değiliz. Avrupalı otomotiv üreticilerinde ise görüşmelerimiz, Avrupa’daki satış ağımız aracılığıyla devam etmekte olup, orada da onay süreçleri içerisindeyiz ancak finansallarımızda önemli bir etki yaratacak bir anlaşma henüz sağlanmamıştır. *Covid-19 etkisi nedeniyle burada henüz bir iyileşme de bulunmamaktadır.....

Otomobilde bir şeyler olcak gibi hadi inşallah tez zamanda büyük işler alalım inşallah....

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Kordsa'da 1 Milyar Dolar Piyasa Değeri Hayal Mi?

Merhaba,

Kordsa'nın "kelepir" fiyatla işlem gördüğünü ve 1 Milyar $ piyasa değeri hedefimi rakamlar üzerinden de geçerek paylaşmak istedim.

1- Kordsa ABD de satın aldığı kompozit şirketleri hariç 750-800 Milyon $ yıllık ciro (sadece kordbezi ve endüstriyel iplik) yapar durumda idi. Halen de bu kapasite ve gücünü koruyor, tek ihtiyaç lastik fabrikalarının normal çalışma düzenine girmesi.

2- Kompozit tarafında ise satın aldığı 4 şirket ile yıllık 200-250 Milyon $ ciro üretebilecek kapasite ve gücünde. Bu rakamların oluşması için biraz daha uzun süreye ihtiyaç duyulabilir, çünkü bu taraf uçak siparişlerine daha bağımlı, uçak siparişlerinin normalleşmesi 2023-2024 yıllarını bulabilir.

2020 yılın sonuç beklentim;

Kordbezi ve endüstriyel iplik tarafında yıllık ciro 500 Milyon $ civarında kalacak görünüyor.

Kompozit tarafında ise yıllık ciro 100 Milyon $ civarında kalacak görünüyor.

Yani kordbezi ve iplik tarafında %30-35 küçülme, kompozit tarafında %40-60 civarında bir küçülme olacak.

Zaten borsadaki fiyatı bu sebeple kelepir. Rakamlar daha güçlü olsa idi kimse 350 Milyon $'a Kordsa alamazdı. Bir şirketin üretimden cirosunun 1 milyar dolar olması çok ciddi bir seviyedir. Kordsa bunu geçmişte de yakalamış bir şirket. Bir milyar dolar üretim cirosu olan bir şirketin 350 milyon $'a işlem görmesi sadece komik bence. 350 Milyon $ borcu var ama alacak ve stokları düştüğümüzde net borcu yaklaşık 150 Milyon $. Kaldı ki şirketin operasyonel karı bu borcu 2-3 yıl içinde tümüyle sıfırlayabilecek düzeyde.

2021 ve 2022 beklentilerim;

Ciro tahminim - 2021 yılında 800 Milyon $ ciro yapacak, 2022 yılında ise tekrar 1 Milyar $ ciro seviyesini yakalayacak.

Operasyon karı tahminim - 2021 yılında 150 Milyon $ operasyonel kar bekliyorum, 2022 yılında ise 200 Milyon $ operasyonel kar bekliyorum.

Net kar tahminim - 2021 yılında 80-100 Milyon $ net kar, 2022 yılında ise 140-175 Milyon $ net kar bekliyorum.

Tabi bunlar benim beklentilerim, iyimser bulan olabilir, kötümser bulan bile çıkabilir. Dolar olarak rakamlaştırdım, çünkü şirketin cirosunun %80'i dolar, %20'si euro. Bu tarafıyla da borsadaki belki tek global şirkettir.

Kordsa beklentim dahilinde sonuçlar üretirse 2022 yılı sonunda net borcu neredeyse 50-100 Milyon $'a düşmüş 150 Milyon $ net kar elde eden bir şirket olacak. 2022 yılında bu sonuçların geleceğini gören yatırımcılar önce piyasa değerini 1 milyar $ seviyesine (7 Fiyat Kazanç oranı) çekecekler, daha sonra daha da yüksek değerlere ulaşacak. Aramızda 2022 sonuçlarını görecek yatırımcılar mutlaka olacak, onlarla 1 milyar $ piyasa değerini kutlamak dileği ile.

Avrupa'da satın alınacak kompozit şirketi sebebi ile rakamlar değişiklik gösterebilir, onları da ayrıca değerlendiririz.

Tavsiye değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Götüremiyor. İstediğini toplayamadı. Üstelik toplayacağım derken, bir hayli de mal kaptırdı geri dönüşü olmayacak şekilde. Bu durum hoşuna gitmiyor. Mesela şu son 2 günde sadece bana 13.000 lot kılçıksız mal kaptırdı. 1 ay öncesinde 11-12 dolaylarında ben ve yakınlarıma 20-30 bin lot arası mal kaptırdı. Küçük bir miktar gibi görünebilir ama toplamak istedikleriyle birlikte öyle değil. Başka alanlar ve tutanlar da biliyorum. O nedenle, tahminim şu yönde; karlılık ciddi oranda artıp da artık tutamayacağı noktaya gelene kadar tutmak isteyebilir. Belki 6 ay, 1 yıl daha 11-14 aralığında oyalanmak isteyebilir. Veya o kaptırdığı mallar kendisi için önemli değildir veya başka yerlerden daha fazlasını dökmüştür, o zaman beklemez ve alır götürür.

Artık ona kalmış. Ama şunu bilin, toplayamadığı için götüremiyor. E biz de 2040'a kadar ve sonrasında da bir o kadar daha buradayız. Yani ölene kadar.

Hayırlısı artık.
    Böyle devam ederse daha da çok mal kaptırır. 1 yıl ve üzeri yatırımcılar için şuan fiyatlar bedava bence.

Zaten ben de zamanla portföyümün tamamını buraya kaydiracagim. 3 yıl içerisinde guzel yerlere geleceğini tahmin ediyorum.

Al sat tut tavsiyesi değildir.

Borsa suan baktiginiz da tarihi seviyelerde ama sirket degerlerine baktiginizda oldukça düşük. Bu bir-çok şirket için böyle.

Sayfa 637/804 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647687737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •