Sayfa 641/804 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 5,121 - 5,128 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by Khvcm1 Yazıyı Oku
    Şu an şirket sürekli yatırım yapsa da özsermayesi artı
    borçlarını öderken özsermayesi yükseliyor o yüzden bakacağımız yerlerden biri yine de özsermaye
    favök de bakabiliriz ama borcu favök den fazla olursa - kar yazar
    ABD deki şirketlerin borçlarını ödüyorlar geçen sene çok kar yazmasının sebebi borçların bir sene ötelemeli olmasından ötürüydü
    Bu sene 9 ayda 247 milyon dan 215 milyon dolara düşmüş abd deki şirketlerin borcu
    Bu kısmı bana göre doğru ve kolay sonuç elde edilebilir kısmı. Çoğu şirketin geliri tl iken borçları dövizle. Bizde durum farklı, gelir de direkt dövizle.

Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Umarım çok yakındır... 30 bin Dow olmuş çok da geç kalmasak iyi olurdu..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Umarım böyle bir şey gerçekleştirilir, aynı şey genel kurulda sorulmadan önce benim de aklıma gelmişti. Düşünüyordum. Ama şirketin yaptığı açıklamayı da göz önüne alırsak, bu tür bir halka arz için çok erken olduğu soncunu çıkartabiliriz. Daha şirketler çok yeni ve 2-3 seneden önce tam olarak Kordsa kurumsallığına kavuşamazlar diye düşünüyorum. Hal böyleyken, halka arz olursa gerekli verim de alınamayabilir. Bence o cephe çok önemli ama 2023-2025 arası veya sonrası gündeme gelebilecek bir şey. Bunlar büyük ölçekli yatırımlar. Oturması zaman alacak.
    ...

4.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Bu kısmı bana göre doğru ve kolay sonuç elde edilebilir kısmı. Çoğu şirketin geliri tl iken borçları dövizle. Bizde durum farklı, gelir de direkt dövizle.

Umarım böyle bir şey gerçekleştirilir, aynı şey genel kurulda sorulmadan önce benim de aklıma gelmişti. Düşünüyordum. Ama şirketin yaptığı açıklamayı da göz önüne alırsak, bu tür bir halka arz için çok erken olduğu soncunu çıkartabiliriz. Daha şirketler çok yeni ve 2-3 seneden önce tam olarak Kordsa kurumsallığına kavuşamazlar diye düşünüyorum. Hal böyleyken, halka arz olursa gerekli verim de alınamayabilir. Bence o cephe çok önemli ama 2023-2025 arası veya sonrası gündeme gelebilecek bir şey. Bunlar büyük ölçekli yatırımlar. Oturması zaman alacak.
    Hocam umitlendirdin 12 lerden 13 lerden almaya fırladı gitti. 2021 de 13, 14 görülür mü ne dersiniz?

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    Hocam umitlendirdin 12 lerden 13 lerden almaya fırladı gitti. 2021 de 13, 14 görülür mü ne dersiniz?

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben 12-13'lerden alınması için ümitlendirmedim ki. Hatta benim fırsat algıma göre 10-11'lerin bile üzerinde almak üzüntü vericiydi. En son sınırım, uzun vade taşımak için 12-12.50 arası oldu benim de. Ben kağıt 10-11'lerdeyken çok yukarı fırlamaz, biraz daha oyalanır diye umuyordum sadece, ben zaten full sermaye kağıttayım, üzerine 1-2 yıllık gelirlerim de kredili, onlar da hissede. En son açıktan, 12.50 civarlarından aldım, sonlara doğru yukarı doğru ivmelenince ve fazla aşağı gelmeyince imkanlarım ölçüsünde 12-12.50 seviyelerinden son alımlarımı yaptım ve kestim. Sonra o açığı dışarıdan ihtiyaç kredisiyle kapattım. (Bir ara 14'lerden de aldım ama uzun vade için değildi, kısa süreli trade içindi, zaten daha fazlasını taşıyacak limitim de kalmadı.) Benim hedef uzun biliyorsunuz.

Buradaki mesele şu, inandığımız hissede her zaman ağırlığımızı oluşturacak biçimde pozisyon almalıyız. Eğer iyi fiyatlara geri gelirse, o fiyatlardan da kendimizi zorlamalıyız. Şimdi benim de elim uzanmıyor artık, zaten limit de kalmadı.

Yanlış hatırlamıyorsam, 13-14 civarlarında bir boşluğu olmalı. Ve bazı düşüncelere göre endeks fazla yükseldi, bir düzeltme olması da olası. Eğer endekste %15 civarı bir düzeltme olursa, 13 seviyeleri neden mümkün olmasın. Fakat biz yine de, yukarı kopup giderse diye ağırlığımızı oluşturmuş olmalıyız bu esnada. Her zaman en dip beklenmez, yakalamak mümkün değildir.
    ...

Sayfa 641/804 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •