Sayfa 647/804 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 5,169 - 5,176 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by enigma72 Yazıyı Oku
    teknik analiz benim gözümde kabaca 3 kısımdan oluşur.
    1.trend analizi
    2:gösterge ve ortalamalar
    3:formasyon analizi

herbiri kendi çapında önemli.
    ben genelde bir hisseyi incelerken bunların hepsini didik didik edip öyle alış yada satış yapıyorum.

biraz zaman ayırmanız koşulu ile yukarıdaki 3 maddeyi zamanla öğrenebilirsiniz.zaten gerekli videolar youtube kanalında var.yada google'dan oldukça fazla detaylı ,basit ,açıklayıcı bilgiler mevcut.daha detaylı mesajı özelden size yazarım.
    Teşekkür ederim sayın enigma72, 3 u üzerine bakmiyordum, guzel bir bilgi oldu..ve mesajınızı bekliyorum

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    Sayın spenc kordsa ile ilgili beklenti ve yorumlarınızı okudum. Teşekkür ederim
    Hisseyi abd de kompozit tesisi aldıktan sonra ilgilenmeye başladım. Gecen sene 7, 8 liralardayken takibimdeydi..lakin 16 dan aselsanı tercih etmiştim..nitekim aselsan sayesinde ekgyo zararını kurtardım çok şükür..
    Kozal dan buna ve şişe tcell hisselerine geçtim
    Temel analize göre hisse belirliyorum teknik olarak uygunsa hisseye girmeye çalışıyorum..fakat hiç uzun vadeli tutmadım..
    Kâr edip parayı hep ihtiyaclara kullandım
    Araba alirken , ev alirken hep borsadaki kâr ve sermayeyi aktardım.
    Şimdi haziranda 10 bin TL ile başlayan yeni bir seruvendeyim , çok şükür iyi de kazandım. Ve hep endeks 100 icinden aldim ki çoğu 30 endeks..
    Size sorum şu olsun
    Ben kordsayi 15.34 den aldım hedef fiyatım pddd 2.5 pddd 12 fk şeklinde bakıyorum. 30 a da denk grlir .50 ue de denk gelebilir ..
    Bu süreçte siz hisse biriktirirken kordsa pddd si 3 olsa bile biriktirmek adina alirmisiniz yoksa parayı nakitde mi bekletirsiniz..

Sevgili EFT, PD/DD konusunda sizi bilgilendirmek isterim. Çünkü özellikle sanayilerde ve temettü dağıtan şirketlerde PD/DD önemli, anlamlı, öncelikli değildir. Sadece bankalarda önemlidir, çünkü banka demek kasadaki para demektir. Zaten anlamlı oranda temettü de dağıtamazlar. Sanayiler ise kurulu tesis ve fabrikalar demektir, ihtiyaç fazlası parayı dağıtırlarsa sorun yaşamazlar. Peki para dağıtılınca ne olur? Özsermaye düşer, PD/DD düşer. Ancak tesisleri, piyasadaki gücü, karlılığı aynıdır şirketin. Elbette kendini sarsacak kadar dağıtmadıysa, ama bu ayrı bir başlıktır.

Sanayide pd/dd değil, sürdürülebilir net kar ve f/k önemlidir. Bankalarda da bu rasyolar önemli değildir. O nedenle, Kordsa'ya sürdürülebilir net kar tahminleriniz doğrultusunda bakın ve f/k rasyosunun hedefini de bir sonraki senenin net kar rakamını tahmini olarak hesaplayarak 8-12 aralığında tutun, piyasanın durumuna göre. Hepsi bu.
    ...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Sevgili EFT, PD/DD konusunda sizi bilgilendirmek isterim. Çünkü özellikle sanayilerde ve temettü dağıtan şirketlerde PD/DD önemli, anlamlı, öncelikli değildir. Sadece bankalarda önemlidir, çünkü banka demek kasadaki para demektir. Zaten anlamlı oranda temettü de dağıtamazlar. Sanayiler ise kurulu tesis ve fabrikalar demektir, ihtiyaç fazlası parayı dağıtırlarsa sorun yaşamazlar. Peki para dağıtılınca ne olur? Özsermaye düşer, PD/DD düşer. Ancak tesisleri, piyasadaki gücü, karlılığı aynıdır şirketin. Elbette kendini sarsacak kadar dağıtmadıysa, ama bu ayrı bir başlıktır.

Sanayide pd/dd değil, sürdürülebilir net kar ve f/k önemlidir. Bankalarda da bu rasyolar önemli değildir. O nedenle, Kordsa'ya sürdürülebilir net kar tahminleriniz doğrultusunda bakın ve f/k rasyosunun hedefini de bir sonraki senenin net kar rakamını tahmini olarak hesaplayarak 8-12 aralığında tutun, piyasanın durumuna göre. Hepsi bu.
    Öncelikle Teşekkür ederim, evet kismen bazı yönlerden haklısınız fakat pddd ne bakarken borç yapısına, karliliga, esas faaliyet karına , nakdine, bakıp herşey yolundaysa zarar yazsa bile radarima giriyor..hatta sirketlerin mal varlıklarını gerçek degerlerinden değerlemesi ni de önemsiyorum.. fk pddd ve de favok hepsi birlikte anlamlı geliyor . Fk si 6 , 7 , 8 olan ve pddd si 3 ve üzeri olan şirket var mi bilmiyorum pek denk gelmedim...var olsa ne yapardım.. nasıl yorumlardim bilemedim..tavsiyenize dikkat edeceğim.. teşekkür ederim.

4. Fazla ayrıntıya gerek kalmadan faaliyet raporundan bir kesit.

1.jpg

Kaynak;

Tusaş ile ortak projemiz vardı helikopterde bu sebeple sormuştum cevaben bu tesisde bağlantımız yok demişlerdi ama kordsa nın know how ından yararlandıkları belli..

Kordsa tamamen yurt dışı odaklı üretim de pazar da ve pazar çok büyüyor mesela rüzgar türbini kanadı talebi patlamış esg akımı malum ama şirket rüzgarın karı çok düşük demişti, tesla kompozit bulamadığı için farklı hammadde kullanmak zorunda kaldık demişti ama Pandemi patlayınca bu rüzgar birden durdu şimdi kaldığı yerden inşallah...
    Geleceğin hammaddesi kompozit olacak gibi... hafif olması tüm uçar birlikler için yakıt tüketimi için vazgeçilmez.. Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Neden tavan tavan gitmiyor, böyle ıkına ıkına hareket ediyor roketleyen hisselerden neyi eksik

7. Kompozit alanındaki yetkinliklerini her geçen gün yeni* yatırımlarla geliştiren güçlendirme lideri Kordsa, İngiliz TRB Lightweight Structures firmasına elektrikli araçların batarya* kutularının seri üretimi için karbon fiber kumaşı tedarik ediyor.

* * Günümüzde hafif kompozitler, elektrikli araçların ve* sürdürülebilir ulaşım çözümlerinin geliştirilmesi için büyük önem* taşıyor. Sürdürülebilirliği faaliyetlerinin merkezine koyan* güçlendirme lideri Kordsa, sürdürülebilir bir gelecek için sektörün* önde gelen şirketleriyle iş birliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kordsa, yüksek hacimli küresel kompozit üreticisi olan TRB Lightweight Structures firmasına karbon fiber kumaş tedarik ediyor. TRB, Kordsa’nın karbon fiber kumaşlarını elektrikli araçlara yönelik* ürettiği kompozit batarya kutularının üretiminde kullanıyor.

* * Öncelikle İngiltere'deki TRB tesislerindeki seri üretimde* kullanılmaya başlanan karbon fiber kumaşlar, şirketin Kentucky'deki ABD tesislerinde de kullanılacak. Kordsa, güçlü küresel tedarik* zinciri sayesinde TRB’ye hem Türkiye’den hem de ABD’deki şirketi Fabric Development Inc.’den karbon fiber kumaş tedarik edebilecek. Kordsa, TRB’nin elektrikli araç batarya kutularının seri üretimi için İngiltere’ye karbon fiber kumaş sevkiyatına Kasım ayında başladı.

* * TRB iş birliği ile ilgili değerlendirmede bulunan Kordsa CEO'su Ali Çalışkan, “Kompozit alanındaki iş birliklerimize bir yenisini* ekleyen bu proje ile artık daha geniş bir yaşam alanını* güçlendiriyoruz. TRB ile imzaladığımız bu tedarikçi anlaşması* kapsamında karbon fiber kumaşlarımız, elektrikli araçların batarya* kutusu üretiminde kullanılarak kaliteden ve performanstan ödün* vermeden araçların hafifletilmesine katkı sunacak.* Sürdürülebilir bir* gelecek için benzer bir vizyonu paylaştığımız TRB ile dünyanın* sürdürülebilir ulaşım çözümlerine geçişine katkıda bulunmaktan* mutluluk duyuyoruz. "

* * Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )

* * http://www.foreks.com

* * http://twitter.com/ForeksTurkey

Sayfa 647/804 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •