Sayfa 721/804 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 5,761 - 5,768 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. 2Ç'de 225 mn TL net kar açıkladı (yıllık +%124), piyasa beklentisi 144 mn TL net kar açıklanması yönündeydi.

Brezilyadaki operasyonlarında geriye dönük vergi davalarının olumlu sonuçlanmasıyla 81 milyon TL’lik tek seferlik gelir sonuçlara yansıtılmıştır.

2.  Alıntı Originally Posted by Gokhannic Yazıyı Oku
    Tamam geleceği parlak düzenli büyüyen bir firma.
    Ama hisse senedi için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Daha kötü bilançolarla ve pandemi sürecinde şubat ayında nerdeyse 32 tl yi gören hisse bu kadar iyi habere hem üç aylık hem de haftaya gelecek beklentilere göre geçen senenin 10 katı kar açıklayacak olmasına rağmen gitmiyor.
    Yabancı aylardır satıştan kafasını kaldırmadı. Ben yıllardır borsa oynatım bank of un neredeyse 3-4 aydır hergün satışta olduğu bir hisse görmedim.
    Yabancı takası tam bilmiyorum ama herhalde tarihin en düşük seviyesine inmiş olabilir. Hem citi hem de deustche’nin elinde toplasan 10 milyon lot kaldı nerdeyse.
    Tam 6 aydır maliyet 26.50 bekliyoruz hatırı sayılı bir meblağ ile. Artık 30 olsa ne yazar ki? Faiz bu sürede daha fazla verirdi herhalde.
    Hangi haberle gidecek artık gerçekten merak ediyorum. Şirket alıyor gitmiyor, dava kazanıyor gitmiyor, rekor bilanço bekleniyor gitmiyor.
    Kimse son 15 günde %15 yaptı demesin lütfen sadece endekste bu aürede en az giden hisse %5 yaptı zaten. Yemin ederim asabım bozuldu artık. Bütün borsa beş gündür yemyeşil biz eksi gidiyoruz.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Neymiş efendim bilançolar açıklanıyor beklenti gerçekleşiyormuş o yüzden hisseler düşüyormuş.
    Yemişim sizin bu değerlendirmenizi.
    Alakaya maydanoz. Tahta yapıcı i.. ise ilkeli olmasını beklemek saflık olur.

4. FOREKS: 11.08.2021 - 13:25

KORDSA 2021 'in İLK YARISINDA NET KARINI 5 KAT ARTIRDI.

Kordsa, 2021 yılının ilk yarısında kararlı büyüme trendini sürdürerek,* dönemi başarılı finansal sonuçlarla kapadı.
    Güçlendirme lideri önceki* yılın aynı dönemine göre operasyonel kârlılığını %183.5 artırarak 543* milyon TL'ye ulaştı.Net kârı ise 5 kat artışla 393 milyon TL oldu.
    Tüm iş kollarında* yatırımlarını ve ürün portföyünü genişletmeye devam eden Kordsa, FAVÖK'ünü %106.7 artışla 553 milyon TL'ye ulaştırdı. Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, stratejik yatırımlarının ve inovasyon çalışmalarının başarılı çıktıları ile, yılın ilk yarısını* güçlü finansal sonuçlarla kapattı.
    Pandeminin global pazarda yarattığı* etki ve tedarik zincirinde yaşanan zorluklara rağmen sürdürülebilir* büyümesine devam eden şirket, cirosunu 2020'nin aynı dönemine göre %59.6 oranında artırdı. Şirket aynı dönemde net karını 5 kat artırarak 393 milyon TL'ye, FAVÖK rakamını ise 2 kat artırarak 553 milyon TL'ye* ulaştırdı. "Tutkumuz, yaşamı güçlendirmek" vizyonuyla faaliyet gösteren Kordsa,* zorlu pandemi koşullarına rağmen 2021'in ilk yarısında lastik* sektöründeki çalışma ve faaliyetlerini başarıyla yürüttü.
    Lastik* güçlendirme teknolojilerinde 2021 yılının başında sürdürülebilir ürün* ve teknolojilerine bir yenisini ekleyerek geri dönüştürdüğü naylon* iplikleri kullanmaya başlayan Kordsa, bu iplikten ürettiği kord* bezlerini iş birliği içinde olduğu uluslararası lastik üreticilerinin* kullanımına sunmuştu. Mevcut durumda ürünün lastik testleri devam* ediyor.Kordsa, bu dönemde kompozit yatırımlarını sürdürürken, bu alandaki yetkinliklerini ve ürün portföyünü de geliştirmeye devam etti.
    Geçen senelerde ABD'de yaptığı satın almalardan biri olan Axiom Materials şirketinin kalan yüzde 4,14'lük hisselerini yaklaşık 6,5 milyon dolar karşılığında alarak, şirketin tek ortağı konumuna geldi. Aynı zamanda ileri kompozit materyaller konusunda uzman olan Axiom Materials ve Kordsa, bu dönemde çok yüksek ısılara dayanıklı yeni bir prepreg geliştirdi.
    Elektrikli, sıkıştırılmış doğalgazlı ve hidrojenle* çalışan araçlardaki uygulamalarda kullanılabilen ürün, yakıt* verimliliği ve daha yüksek performans ile sürdürülebilir mobiliteye* katkı sağlıyor. Sektörü dönüştüren birçok inovasyona imza atan Kordsa,* mobilite trendlerine göre genişleyen ürün portföyüyle havacılık,* otomotiv, raylı taşımacılık ve denizcilik sektörlerine yenilikçi ve* sürdürülebilir ürünler sunmak için çalışmalarına devam ediyor.Kordsa, aynı zamanda 2014 yılından beri faaliyet gösterdiği inşaat* güçlendirme teknolojileri iş kolunda sektörün öncü ve yenilikçi yerli* ürünlerini sunarak ürün gamını genişletmeye devam ediyor.

KraTos markasıyla gerek altyapı gerekse üst yapı projelerine yönelik çözümleriyle yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda payını ve kârlılığını artıran şirket, Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri ve Endonezya aktif bir oyuncu olarak çalışmalarına devam ediyor.
    2021 yılının ilk yarısında gösterdikleri güçlü performanstan memnuniyetini dile getiren Kordsa CEO'su Ali Çalışkan, şunları söyledi: "Tüm dünyaca yaşadığımız bu zorlu süreçte, attığımız* stratejik adımlarla güçlü finansal sonuçlar ve yüksek bir kârlılık elde ettik. Kordsa olarak, lastik güçlendirmeden uzay sanayisine* uzanan geniş bir yelpazede yüksek teknolojili ve sürdürülebilir malzemeler üretiyoruz. Elektrikli araçların bataryalarını hafifleten,* ısı izolasyonunu sağlayan çözümlerimizle dünyamızın en büyük önceliği olan sürdürülebilir mobiliteye katkı sağlıyoruz ve etki alanımızı genişletiyoruz. 'Tutkumuz yaşamı güçlendirmek' vizyonumuz doğrultusunda yatırım ve inovasyonlarımızla gelecek nesiller için daha sürdürülebilir bir dünya inşa etmek için çalışmaya, her geçen gün yaşamın daha fazla alanını güçlendirmeye devam edeceğiz."

5. SA içeriyorsa öldürmez ama süründürür. bu yeni trend iyi kar açıklarsan çok satış yiyorsun zarar açıklarsan seni ödüllendiriyorlar tavan tavan

6. Gunluk bakmayalin diyoruz ama saka maka 6 aydir burdayiz resmen uzun vadeci olduk. 26.50 maliyetle bekliyoruz. Valla sirketle ilgili soylenecek bir sey yok. Sirket iyi buyuyor, kar ediyor falan eyvallah ama hisse senedine nerden bulastim bilmiyorum. Bugun koskoca bist endeksinde ustelik borsa %1.30 artida iken dusen iki hisseden biri. Digeri fener. Gercekten omur torpusu.
    Ak yatirim islemleri ile aslinda sikayet edilse spk’ya kesin altindan bir seyler cikar. Ne yaptigi nerden aldigi nerden sattigi cidden inceleme konusu olmali. Yaptigi hacimler komple sacma sapan. Bir kademe lot fark etmeden alip ayni lotu iki kademe altindan satip daha sonra tekrar cizip yine alttan vermeler falan ilginc. Kesin sabanci grubunun parmagi var bu iste sonucta ak sabancinin ve en cok lota sahip araci kurum.
    Kisacasi sabanci hisseleri pismanliktir.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üzmeyin canınızı size ufak ama çok önemli bir nöans vereyim Cenk Alper hangi gelişme varsa somut olduğu anda röportajına ekliyor buna 1 2 defa şahit oldum bu çok iyi niyetli vede gelişmelerin gizli kalmayacağı anlamına geliyor.
    1 örnek mesela bisiklet kompozit talebi patladı ama 3 ç başında ve hemen açıkladı bu bilançoda dahil değildi

2 örnek biraz kendime pay çıkaracağım ama öyle oldu ; 4 5 ay önce fcev araçlar tekrar ön plana çıkmaya başladı bende araştırdım bunlar sadece kompozit tank ile kullanılıyor bilgi paylaşımı yaptım ve akabinde şaka gibi ama gerçek galiba 2 ay önce axiom kordsa hidrojen tankının tanıtımını yaptı Twitter da resmi attım sonra ne oldu burası daha ilginç geçen gün Sayın Cenk Alper basın açıklamasında fcev araç tanklarında kompozit kullanımını ekledi ev lere ilave olarak ilk defa..

Özetle bundan sonra gözümüz kompozit haberlerinde olsun şirket devamlı bildirim yapacaktır basın yoluyla

Devam edelim

Kratos u biliyorsunuz.. abd alt yapı paketi geçti malumunuz boru hatları inşaatlar trilyon dolar büyüklüğünde.. iş aldırmıyız dedim şimdiden ses çıkarmıyor y i leri .. patron takip etmek lazım diğer birimleri değil ama 2 milyon dolar dan 4.5 milyona çıkmış kratos satışları ee dedim tamam işte yi de bundan sonra böyle büyümesi olacağı anlamına gelmez gibi konuştu daha düşük olabilir dedi..

Şuradan devam edelim

Şimdi de burda da yazayım hidrojen akın akın geliyor ab 23 bin km boru hattı yapacak kompozit malzeme 700 bara kadar dayanıklı H gevrek olduğu için doğal gaz hattına %20 den fazla katılamıyor çelik korozyona uğruyor vanalar bağlantı noktaları kompozitsiz olmuyor bu da yeni gelişme bakalım bizden bir ilinti olacak mı

Ev leri zaten herkes ezberledi sektör aldı başını gidiyor...
    Toyota ya dolaylı kompozit veriyoruz bu bilgiyi şirket veremiyor ama trb k amerika Toyota tsusho fabrikası açıldı trb ye kompozit kim veriyor biz..

Ama ev rakamlara henüz yansımadı

Havacılık durdu kompozit talebi azaldı ama yeni yeni siparişler artıyor baz etkisi olacaktır

Havacılık diğer husus, uçak trafiği hala 2019 altında buna rağmen kord bezi satışlarımız artmış..300 inişde bir 22 lastik hepsi değişiyor 6 ayda yaklaşık 1.5 milyon lastiği kordsa güçlendirdi...

Daha var ama bu kadar yeter gözünüzü ağrıtmayayım daha fazla...

Fiyata değil haber akışına bakın lütfen..

Hedef belirlemeyin kendinize nacizane fikrim.. işler böyle gittiği sürece..

Bir dost

8.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Üzmeyin canınızı size ufak ama çok önemli bir nöans vereyim Cenk Alper hangi gelişme varsa somut olduğu anda röportajına ekliyor buna 1 2 defa şahit oldum bu çok iyi niyetli vede gelişmelerin gizli kalmayacağı anlamına geliyor.
    1 örnek mesela bisiklet kompozit talebi patladı ama 3 ç başında ve hemen açıkladı bu bilançoda dahil değildi

2 örnek biraz kendime pay çıkaracağım ama öyle oldu ; 4 5 ay önce fcev araçlar tekrar ön plana çıkmaya başladı bende araştırdım bunlar sadece kompozit tank ile kullanılıyor bilgi paylaşımı yaptım ve akabinde şaka gibi ama gerçek galiba 2 ay önce axiom kordsa hidrojen tankının tanıtımını yaptı Twitter da resmi attım sonra ne oldu burası daha ilginç geçen gün Sayın Cenk Alper basın açıklamasında fcev araç tanklarında kompozit kullanımını ekledi ev lere ilave olarak ilk defa..

Özetle bundan sonra gözümüz kompozit haberlerinde olsun şirket devamlı bildirim yapacaktır basın yoluyla

Devam edelim

Kratos u biliyorsunuz.. abd alt yapı paketi geçti malumunuz boru hatları inşaatlar trilyon dolar büyüklüğünde.. iş aldırmıyız dedim şimdiden ses çıkarmıyor y i leri .. patron takip etmek lazım diğer birimleri değil ama 2 milyon dolar dan 4.5 milyona çıkmış kratos satışları ee dedim tamam işte yi de bundan sonra böyle büyümesi olacağı anlamına gelmez gibi konuştu daha düşük olabilir dedi..

Şuradan devam edelim

Şimdi de burda da yazayım hidrojen akın akın geliyor ab 23 bin km boru hattı yapacak kompozit malzeme 700 bara kadar dayanıklı H gevrek olduğu için doğal gaz hattına %20 den fazla katılamıyor çelik korozyona uğruyor vanalar bağlantı noktaları kompozitsiz olmuyor bu da yeni gelişme bakalım bizden bir ilinti olacak mı

Ev leri zaten herkes ezberledi sektör aldı başını gidiyor...
    Toyota ya dolaylı kompozit veriyoruz bu bilgiyi şirket veremiyor ama trb k amerika Toyota tsusho fabrikası açıldı trb ye kompozit kim veriyor biz..

Ama ev rakamlara henüz yansımadı

Havacılık durdu kompozit talebi azaldı ama yeni yeni siparişler artıyor baz etkisi olacaktır

Havacılık diğer husus, uçak trafiği hala 2019 altında buna rağmen kord bezi satışlarımız artmış..300 inişde bir 22 lastik hepsi değişiyor 6 ayda yaklaşık 1.5 milyon lastiği kordsa güçlendirdi...

Daha var ama bu kadar yeter gözünüzü ağrıtmayayım daha fazla...

Fiyata değil haber akışına bakın lütfen..

Hedef belirlemeyin kendinize nacizane fikrim.. işler böyle gittiği sürece..

Bir dost
    Zaten sirketle ilgili herhangi kotu bir yorum yapmadim. Yapmakta yanlis olur yazdiginiz gibi sirket surekli buyumekte. Ama bazi hisseler sirketin performansini yansitmaktan uzak. Bimas gibi mesela.
    Kordsa 2018 de 11 tl idi. Zaten temettu hissesi de sayilmaz.
    Benim derdim hisse perfomansi ile ilgili. Sirket hisesi bir buyuk sirket hareketleri sergilemiyor.
    Hacim olsun alan, satan dengesi olsun kucuk bir sirket profili ciziyor.
    Ne alani ne satani belli maalesef.
    Gun ici %3-5 gibi hareketler yapiyor.
    Bu profil bist 50 hisselerine yakismiyor.
    Bist 50 hissesi her hafta devre kesmez en azindan. Son 2 ayda en az 5/6 kere devre kesti.
    Benim derdim bu, daha istikrarli dusus ve yukselisler.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 721/804 İlkİlk ... 221621671711719720721722723731771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •