Sayfa 724/804 İlkİlk ... 224624674714722723724725726734774 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 5,785 - 5,792 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Kar payı dağıtıp dağıtmaması konusu ayrı tabi ben onu finansal olarak çok daha rahat olmadığını belirtmek için yazmıştım.
    Bağış konusuna gelince bu konuyu biraz daha araştırınca gerekçesini buldum. Şirket esas sözleşmesinde vergi öncesi karın %5'inin Sabancı Üniversitesine verileceği zaten yazılıymış. 2021 9 aylıkta vergi öncesi kar 650 milyon dolayısıyla bu değerin %5'i olan 32 milyon üniversiteye aktarılmış.

2. Havacılarda kıpırdanmalar var uçaklar inecek kalkacak lastikleri eskiyecek, yeni uçak siparişleri falan o zaman Kordsa'nın satışları artacak. Olumlu etkisi önümüzdeki çeyreklere gecikmeli yansıması görülebilir. Covid sonrası başlayan çip krizinin ayrıca olumsuz etkileri de var. Bununla birlikte kompozit tarafında beklenen sıçramayı henüz bilançolarda görebilmiş değiliz.

3.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Havacılarda kıpırdanmalar var uçaklar inecek kalkacak lastikleri eskiyecek, yeni uçak siparişleri falan o zaman Kordsa'nın satışları artacak. Olumlu etkisi önümüzdeki çeyreklere gecikmeli yansıması görülebilir. Covid sonrası başlayan çip krizinin ayrıca olumsuz etkileri de var. Bununla birlikte kompozit tarafında beklenen sıçramayı henüz bilançolarda görebilmiş değiliz.
    Haklısınız. Kompozit alanında beklenen büyüme henüz yakalanamadı. Ancak borçları baki. Ben, bu yatırımları sindirme sürecinin 4-5 yıl alacağını düşünüyorum. O zamana kadar ufak hareketlerle kendine biraz daha yukarılarda yer edinebilir hisse fiyatı olarak. 4-5 yıl sonra çok farklı olabilir. Zaten o zamana kadar Amerika'daki şirketleri ancak hizaya sokarlar. Gerçek ve tatlı meyveler 4-5 yıl sonra yenmeye başlanır burada. Tabii kurumsal ve dürüst yönetilmesi lazım.

3d dicomi projesi kompozitin aynı alüminyum gibi seri üretim ve şaselerde daha fazla kullanımını sağlayacak yani nasıl alüminyum fiyatları rekor kırdıysa elektrikli araç hikayesiyle işte sıra bize gelecek inş.

Kompozit daha hafif ve sağlam ama esnek değil kırılgan, kırılan parça değişmek zorunda hem 0 hem onarım için 3d üretim elzem aksi halde yavaş üretim ev lerde çözüm değildi..

Dicomi
    16 ortaklı geliştirme ne durumda bilmiyorum üretime entegrasyonu yapıldığında kompozit hikayesi hızlanır şu an ara yüzlere satıyoruz trb gibi.

Boeing nasa.. Vs Uzay ve havacılık 2 senedir en kötü performans gösteren sektörlerdi bugünlerde uzay turizmi ve normalleşme ile havacılık atakları, baz etkisi vede evtol siha iha larda kompozit kullanımı gündemi yükseliyor.

Boeing 787 bir senedir faa dan engelli yeni üretim yok önceden anlaşmalı siparişleri bu yıl ayda 3 4 teslim etti ama 3 aydır o da durduruldu faa izin vermiyor sorunlar titanyum parçalarda ön camda.. Acil riskler değil diyor ama adamlar kendi şirketi olmasına rağmen sıkı tutuyor
    787 kordsa kompoziti kullanıyor o yüzden önemli...

Axiom hydrogen tank üretime başladı ağır vasıtalarda hidrojen yakıta geçiyor artık ordan haber gelir mi satışlar var mı bilmiyorum..

Emisyon hedefi ile havacılık kompozit ivmesi hızlanacaktır 2022 de mecburlar
    .

Airbus ile anlaşma yapmamız lazım ab de şirket satın almadan olmuyor bu işler bakalım alacaklar mı Airbus daha atak Boeing e göre..

Nasa
    EVTOL
    Elektrikli otomotiv ağır vasıta
    Fcev
    Boeing
    Spor malzemeleri bisiklet.. Vs
    Savunma sanayi

Bunlar bizim şu an veya potansiyel müşterilerimiz yeni anlaşma haberleri bekliyoruz inşallah tez zamanda gelir.

Senede kompozit den 1 milyar dolar ciro hayalim ancak böyle gerçekleşir.

Allah mahçup etmesin bizi inşallah..

Bir dost

5.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    3d dicomi projesi kompozitin aynı alüminyum gibi seri üretim ve şaselerde daha fazla kullanımını sağlayacak yani nasıl alüminyum fiyatları rekor kırdıysa elektrikli araç hikayesiyle işte sıra bize gelecek inş.

Kompozit daha hafif ve sağlam ama esnek değil kırılgan, kırılan parça değişmek zorunda hem 0 hem onarım için 3d üretim elzem aksi halde yavaş üretim ev lerde çözüm değildi..

Dicomi
    16 ortaklı geliştirme ne durumda bilmiyorum üretime entegrasyonu yapıldığında kompozit hikayesi hızlanır şu an ara yüzlere satıyoruz trb gibi.

Boeing nasa.. Vs Uzay ve havacılık 2 senedir en kötü performans gösteren sektörlerdi bugünlerde uzay turizmi ve normalleşme ile havacılık atakları, baz etkisi vede evtol siha iha larda kompozit kullanımı gündemi yükseliyor.

Boeing 787 bir senedir faa dan engelli yeni üretim yok önceden anlaşmalı siparişleri bu yıl ayda 3 4 teslim etti ama 3 aydır o da durduruldu faa izin vermiyor sorunlar titanyum parçalarda ön camda.. Acil riskler değil diyor ama adamlar kendi şirketi olmasına rağmen sıkı tutuyor
    787 kordsa kompoziti kullanıyor o yüzden önemli...

Axiom hydrogen tank üretime başladı ağır vasıtalarda hidrojen yakıta geçiyor artık ordan haber gelir mi satışlar var mı bilmiyorum..

Emisyon hedefi ile havacılık kompozit ivmesi hızlanacaktır 2022 de mecburlar
    .

Airbus ile anlaşma yapmamız lazım ab de şirket satın almadan olmuyor bu işler bakalım alacaklar mı Airbus daha atak Boeing e göre..

Nasa
    EVTOL
    Elektrikli otomotiv ağır vasıta
    Fcev
    Boeing
    Spor malzemeleri bisiklet.. Vs
    Savunma sanayi

Bunlar bizim şu an veya potansiyel müşterilerimiz yeni anlaşma haberleri bekliyoruz inşallah tez zamanda gelir.

Senede kompozit den 1 milyar dolar ciro hayalim ancak böyle gerçekleşir.

Allah mahçup etmesin bizi inşallah..

Bir dost
    Gerçekten çok güzel beklentiler. O nedenle, 4-5 yıl diyorum. Kompozitte seri üretim, sektörün büyümesi, pandemi etkilerinin diğer sektörlerde de geride bırakılması, Kordsa iştiraklerinin kendilerini toparlaması; bunlar için zaman gerekiyor. Tahtada, 2025'e kadar usd bazlı bu seviyeleri koruruz ya da %50 civarı üstüne çıkarız diye tahmin ediyorum. Ama 4-5 yıl sonrasında, kompozitte de milyar dolar seviyesine gelirsek farklı olur. Toplamda 1,7 milyar usd ciro. %8 net kar olsa; 130-140 milyon usd net kar. F/K 10 olsa, 1,4 milyar usd piyasa değeri.

Ciro 300 milyon doları yaparsa 1 milyar dolar ciroyu ve net karını o yıl fiyatlar bence.. sasa misali
    ..

Geçen yıl ortalarında kompozit hikayesi yürür mü diye araştırırken Tesla resmi sitesinde elektrikli araçlar için kompozit bulamıyoruz diye bir açıklama okumuştum havacılık arzın tamamını çekiyor başka yollar ile çözüyoruz yazıyordu..

İnşallah hayallerimiz gerçek olur en kısa zamanda..

Bir dost

7.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Havacılarda kıpırdanmalar var uçaklar inecek kalkacak lastikleri eskiyecek, yeni uçak siparişleri falan o zaman Kordsa'nın satışları artacak. Olumlu etkisi önümüzdeki çeyreklere gecikmeli yansıması görülebilir. Covid sonrası başlayan çip krizinin ayrıca olumsuz etkileri de var. Bununla birlikte kompozit tarafında beklenen sıçramayı henüz bilançolarda görebilmiş değiliz.
    Erdgass hc keyifler hep yerindeydi bu kısımda, bunca zaman dolar bazlı uzmeyen nadide şirketlerden. Yıllarca yaptığım portföyumde moralimi yüksek kalmasına vesile olan kordsa ekibine de teşekkür ederim, ayrıca yatırımcı ilişkilerinden Ayhan bey de dürüstçe cevap ve dönüşleri bir çok şirket ile kiyaslanmaz bile.. ytd

8.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Erdgass hc keyifler hep yerindeydi bu kısımda, bunca zaman dolar bazlı uzmeyen nadide şirketlerden. Yıllarca yaptığım portföyumde moralimi yüksek kalmasına vesile olan kordsa ekibine de teşekkür ederim, ayrıca yatırımcı ilişkilerinden Ayhan bey de dürüstçe cevap ve dönüşleri bir çok şirket ile kiyaslanmaz bile.. ytd

Aynen spenc, bilançolar şimdilik orta halli havacılık sektörü biraz toparladı gelecek çeyrekler daha iyi bilançolar görebiliriz. Yada yeni iş ilişkisi, satın alma tarzı haberler de büyümeye olumlu etkisi olur.

Sayfa 724/804 İlkİlk ... 224624674714722723724725726734774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •