Sayfa 727/804 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 5,809 - 5,816 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Bir tavan gördükten sonra küçük yatırımcı atlamaya başlar. Ucuzken rağbet yok
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

2. [IMG][/IMG]

Zaten tahtası sığ olan hissede, dar alanda kısa paslar...
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3. Bugün KAP'a gönderilmiş. Bilgimiz olması amacıyla forumda bulunmasında fayda var.

[IMG][/IMG]

4. ikili dip yaptı ve tamamladı. artık 31.30 direncini kırması gerekir.

Bu direnci kıramazsa biraz sıkıntılı olacak gibi duruyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,376
    Selam iyi seneler diliyorum herkese
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

6.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Benim hoşuma gitmedi.
    Neden faydalı olduğunu yazarsanız biz de bilgilenmiş oluruz.
    Bizi asıl buradaki şirket kârları ilgilendirmiyor mu?
    Merhaba.Burada birkaç kez yazılmış bu,Kordsanın sadece Türkiye'deki kârları bize yarıyor, yansıyor diye.Neden peki?Kordsa hissesi alan Kordsanın bütün kârından neden faydalanamıyor, çok saçma.Diyelim bir marketin(temsili Kordsa) tamamına ortak olduk.Bu marketin 4 şubesi var.Marketin sahibi bize sen sadece merkez market kârından pay alabilirsin,şube kârından sana pay vermem diyebilir mi,bu kabul edilebilir mi.
    Ereğli örneğine bakın.İsdemir ve diğer bağlı ortaklıklarıní bilançosunda tam konsolide olarak gösteriyor ve tümünden kâr payı ödüyor.
    Kimsenin kafasını karıştırmak ya da hissesini sattırmak amacıyla yazmadım.Ben de bir borsa yatırımcısıyım,isteklerim sizinle ortak.
    Bu konuyu yatırımcı ilişkileri temsilcisine sormanız mümkün mü.Bunu açıklamak zorundalar

7.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Merhaba.Burada birkaç kez yazılmış bu,Kordsanın sadece Türkiye'deki kârları bize yarıyor, yansıyor diye.Neden peki?Kordsa hissesi alan Kordsanın bütün kârından neden faydalanamıyor, çok saçma.Diyelim bir marketin(temsili Kordsa) tamamına ortak olduk.Bu marketin 4 şubesi var.Marketin sahibi bize sen sadece merkez market kârından pay alabilirsin,şube kârından sana pay vermem diyebilir mi,bu kabul edilebilir mi.
    Ereğli örneğine bakın.İsdemir ve diğer bağlı ortaklıklarıní bilançosunda tam konsolide olarak gösteriyor ve tümünden kâr payı ödüyor.
    Kimsenin kafasını karıştırmak ya da hissesini sattırmak amacıyla yazmadım.Ben de bir borsa yatırımcısıyım,isteklerim sizinle ortak.
    Bu konuyu yatırımcı ilişkileri temsilcisine sormanız mümkün mü.Bunu açıklamak zorundalar
    Şirket karları ancak özsermaye artışına faydası olur, buda hisse fiyatının olumlu yükselmesini sağlar.
    Vergi mevzuatından ötürü, Yabancı ülkelerdeki Kar'ların ülkemizde temettü olarak dağıtılması mümkün değildir. Konsolide bilançoya karlar ve satış gelirleri girer.

8.  Alıntı Originally Posted by seref9 Yazıyı Oku
    Şirket karları ancak özsermaye artışına faydası olur, buda hisse fiyatının olumlu yükselmesini sağlar.
    Vergi mevzuatından ötürü, Yabancı ülkelerdeki Kar'ların ülkemizde temettü olarak dağıtılması mümkün değildir. Konsolide bilançoya karlar ve satış gelirleri girer.
    Yabancı ülkelerdeki yatırımların kârları dağıtılması kanunen yasak mı.Bunu bilmiyordum.Peki bu kâr sadece Kordsa patronuna mı gidiyor.Ona da gitmiyorsa yatırım yapmanın mantığı yok.Ona gidiyorsa bunu ky ortaklarına dağıtması neden yasak olur ki çok mantıksız.Bunu yasaklayan yönetmelik veya her neyse nerede yazıyor incelemek isterim link varsa

Sayfa 727/804 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •