Sayfa 739/804 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 5,905 - 5,912 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Uluslararası Finans Kurumundan 110 milyon dolarlık finansman
    https://parafesor.net/ifcden-kordsay...man-04-04-2022
    110 milyon dolar nedir aga

Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Sonuçta yeni bir alan ve sıfırdan bir yatırım.
    daha fazla detay için uzman temel analizciler lazım.
    ama bu sayfa bu konuda biraz fakir
    Sayın Tosunpaşa,

Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz. Fakat bu şirket çok büyük ve çok fazla farklı iş kolları olan yeni teknolojiler geliştiren bir şirket. Dolayısıyla tek bir kişinin altından kalkabileceğinden fazlaca bir iş yükü ve araştırma süreci mevcut. Olsa olsa bir ekibin altından kalkabileceği bir araştırma olur.

Ne şanslıyız ki bu sayfada yazan bir sürü kişi var. Gelin hep beraber birleşelim, herkese şirketin bir iş kolu ya da geniş iş kollarından bir alt iş kolu olarak bölüştürelim. Bir hafta süreyle herkes yapsın araştırmasını sonra da bunları bir sunum şeklinde pdfleştirip paylaşalım.

Hem araştırırken detaylı öğrenmiş oluruz hem de gelecekte şirketle ilgilili bilgi arayanlara iyi bir kaynak olur .

Ne dersiniz kimler katılmak ister ?

Alıntı Originally Posted by BTAV Yazıyı Oku
    Sayın Tosunpaşa,

Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz. Fakat bu şirket çok büyük ve çok fazla farklı iş kolları olan yeni teknolojiler geliştiren bir şirket. Dolayısıyla tek bir kişinin altından kalkabileceğinden fazlaca bir iş yükü ve araştırma süreci mevcut. Olsa olsa bir ekibin altından kalkabileceği bir araştırma olur.

Ne şanslıyız ki bu sayfada yazan bir sürü kişi var. Gelin hep beraber birleşelim, herkese şirketin bir iş kolu ya da geniş iş kollarından bir alt iş kolu olarak bölüştürelim. Bir hafta süreyle herkes yapsın araştırmasını sonra da bunları bir sunum şeklinde pdfleştirip paylaşalım.

Hem araştırırken detaylı öğrenmiş oluruz hem de gelecekte şirketle ilgilili bilgi arayanlara iyi bir kaynak olur .

Ne dersiniz kimler katılmak ister ?
    Ben varım.
    Ödevimi verirseniz araştırırım
    Ama temel analizim kuvvetli değil.
    O yüzden yorum yaparken belki okuyup da bir kişi bana bakıp da hisse alır diye pek fazla fikir beyan etmiyorum.
    4 hissem var hepsinin forumunu takip ediyorum.
    Burdan çok fazla farklı bir şey de yok aslında.
    Ha gerçekten sağlam temel analizcilerin olduğu hisseler var.
    Mesela ozkgy forumu dehşetti bu konuda,ardyz öyle, Ülker öyle.
    Ama hisselerin çoğunun fiyat performansı da başarısız benim dikkatimi bu çekmiştir mesela.
    Enteresan bilgiler var, adamlar patron kadar şirkete hakim neredeyse ama sonuç sıkıntılı.
    Yani temel analizde bir yere kadar.
    Fk'lar, pd'ler, gelecek vizyon projeleri vs.
    hepsi bir yere kadar işliyor.
    Benim vardığım sonuç patron sağlam mı,
    Hissenin yürümesini engelliyor mu, senin beğendiğin veya beklentiye girdiğin şeylere piyasa rağbet gösteriyor mu veya gösterecek mi?
    Olay eni sonu oraya gelip takılıyor.
    Her neyse ben acemiyim yazdıklarım saçma sapan şeyler olabilir
    Ama ödev verilirse yaparım
    Saygılar

Bir kaç gün daha bekleyelim çıkmazsa kimse yarım yarım bölüşür başlarız

Tamamdır

6. Bir süredir 35 civarında dinlenme ve güç toplama süreci yaşanıyordu bugün bir atak yaptı, yurtdışı üretim ayağı ve bu pazarlardaki konumu nedeniyle TL'deki değer kaybının karlılığına olumlu etkisi oluyor. Mevcut döviz kuru seviyeleri ile güçlü bilançolar beklenebilir, bakalım ilk çeyrek nasıl bir bilanço gelecek. Bu 30'lu fiyatlarda iken Aksa 20'li rakamlardaydı ara oldukça açıldı o bakımdan biraz daha efor sarf etmesi gerekir.

Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Bir süredir 35 civarında dinlenme ve güç toplama süreci yaşanıyordu bugün bir atak yaptı, yurtdışı üretim ayağı ve bu pazarlardaki konumu nedeniyle TL'deki değer kaybının karlılığına olumlu etkisi oluyor. Mevcut döviz kuru seviyeleri ile güçlü bilançolar beklenebilir, bakalım ilk çeyrek nasıl bir bilanço gelecek. Bu 30'lu fiyatlarda iken Aksa 20'li rakamlardaydı ara oldukça açıldı o bakımdan biraz daha efor sarf etmesi gerekir.
    Aksayla kıyaslarsak minimum 3x demesi gerekir diye düşünüyorum ama hareket yok.
    Ben 500 lot daha ateşleyip defteri kapattım.
    Hayırlısı olsun bakalım.

8. ben de bu şekilde kanallarda takip etmeyi düşünüyorum..

temel analizleri okumak için de merakla bekliyorum..

Sayfa 739/804 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •