Sayfa 98/804 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 777 - 784 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Bugün saat 14:00'de BloombergHT'de Piyasa Hattı programına Kordsa CEO'su Ali Çalışkan konuk olacakmış.

2.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Temel ve teknik her anlamda uyumlu gidiyor. Haber akışları da destekliyor. 5-6 aydır soluksuz düşüş sonrası güçlü bir şekilde çanağı tamamlayıp yola devam ederse keyifli bir trend olur. Olmayabilir de.

(Yatırım tavsiyesi değildir. Yazdıklarımla olsaydı milyarder olurdum.)
    çanağı tamamlayacağını bende düşünüyorum. aynı sektör oyuncularından aksa ve sasa nın bilançolarını lütfen açsın herkes karşılaştırsın. bu kağıdın en azından 10 tl olması lazım.nitekim her sene sermayesi kadar kar eden şirket olup da 10 tl den ucuz olan yok olana herkes çullanıyor zaten. ürün çeşitlendirmeyi bekliyordum. o kadar patenti n bir ya da bir kaçı ürün olarak geliştirilip piyasaya sunulacaktı.

3. Ruzgar arkadan esiyorken canagi da doldurmak lazim. Sonrasi uzun vade..

SM-A510F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. çanağı tamamlayacağını bende düşünüyorum. aynı sektör oyuncularından aksa ve sasa nın bilançolarını lütfen açsın herkes karşılaştırsın. bu kağıdın en azından 10 tl olması lazım.nitekim her sene sermayesi kadar kar eden şirket olup da 10 tl den ucuz olan yok olana herkes çullanıyor zaten. ürün çeşitlendirmeyi bekliyordum. o kadar patenti n bir ya da bir kaçı ürün olarak geliştirilip piyasaya sunulacaktı.

5. Hani çıkmadı genel mudur konuşmaya kordsa nin bloomberg Te

Alıntı Originally Posted by latif Yazıyı Oku
    Hani çıkmadı genel mudur konuşmaya kordsa nin bloomberg Te
    konuşuyor şuanda

7. 2 soru gönderdim ama...Sanırım sunucunun önündeki tablet kapalı..zaten soracaklarım konuşuluyor aşağı yukarı

8. İzleyemeyenler için Notlar:
    Lastik güçlendirme iş kolunda güçlü kalmaya devam etmek öncelik.

Kordsa operasyonel mükemmelikte güçlü durumda. Son 5 yılda üretim dönüşüm maliyetleri Dolar bazında %25 geliştirdik.
    Böylece her türlü pazarda rekabet gücü iyi bir seviyeye çıktı, karlılık sürekli hale geldi.

Kordsa, çok güçlü Know-How'a ve AR-GE merkezlerine sahip. Cironun %2-3 AR-GE'ye aktarılıyor.
    Katma değeri yüksek kompozit ve inşaat güçlendirme alanlarına yatırım güçlü alanlarımız arasında.

30 Milyon Dolar'lık yatırımla Endonezya'da 2017 yılında polyester hattı devreye alındı, bu projenin ikinci fazı geçtiğimiz hafta Türkiye'de başlatıldı. Temel atma töreni yapıldı. 2018 son çeyreğinde devreye alınacak.

Invista satınalması tamamlandı.
    Amerika pazarı'nda Nylon 66 'da Lideriz.
    Amerika'da Yeni alınan 2 şirketle havacılık sektörüne tedarikçi olarak girme fırsatı yaratmış olacağız. 1-2 ay içerisinde yasal prosedürler tamamlanacak.

2018 heyecan verici bir yıl olacak. 2018'de pazarın üzerinde büyüme göstereceğiz.
    2018'de yeni iş alanında entegrasyon önceliğimiz olacak.

Yeni ürün satışlarında %30 oranında ciro hedefliyoruz. Teknopark ürünlerinin satışı buna dahil ancak Amerika'daki yeni satın alma buna dahil değil...

Global bir şirket olmamız bir avantaj. Dolar bazlı hammadde kullanıyoruz. Satışlarımız da Dolar veya Euro kurunda. TR operasyonunun %85-90'ı Avrupa'ya yapılıyor. Euro/Dolar paritesinin belirli bir noktaya kadar yukarı gelmesi olumlu etki yaratıyor.

Bütün pazarlara öncelik veriyoruz. Hammadde girdilerinde Petrol fiyatlarına bağımlıyız. Buradaki değişimlere göre stratejileri belirleyip hangi bölgede nasıl ilerleyeceğimizi tedarikçilerimizle birlikte belirliyoruz.

Kompozit Tekn. Mükemmeliyet Merkezi'nde girişimcilik açısından açık inovasyondan yararlanılıp her türlü fikir gelip projelendirilebilir. 15 tane onaylanmış yürüttüğümüz projemiz var. Otomotiv sektöründe 40'ın üzerinde müşteriyle çalışma yürütüyoruz. Bu alanda ticarileştirme başladı. Burada 2000 ton'luk üretim hattımız da var.

Sayfa 98/804 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •