Sayfa 712/804 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. KORDS - Kordsa Global

Kardemir eregli bilanco iyi gelecek beklentisi ile nerdeyse %100 prim yaptilar bir kac ayda. Bugun kardemir bilanco aciklandi ustune bir tavan daha cekmeye aday gibi. Valla helal bu kadar hacimli hisseleri tavan yapmak zordur. Alicisi kadar saticisi da coktur.
    Ama kordsa gibi nisbi sig hisselerde tavan basittir aslen.
    Dun bilanco oncesi fiyatnin dahi altinda islem goruyoruz. Zirvesinden neden bu kadar uzakta kaldi anlamakta gucluk cekiyorum.
    31 ustu goren hisse de olumsuz bir durum soz konusu dahi yok. Hatta ilk ceyrek oldukca olumlu bir kar geldi. Sirket gelecek sene mucbir sebep olsa dahi %40 yukari hedef verdi.
    Yani sirket istedigi kadar iyi olsun hissesi maalesef cok spekulatif.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Gokhannic Yazıyı Oku
    Ama kordsa gibi nisbi sig hisselerde tavan basittir aslen.
    Dun bilanco oncesi fiyatnin dahi altinda islem goruyoruz. Zirvesinden neden bu kadar uzakta kaldi anlamakta gucluk cekiyorum.
    31 ustu goren hisse de olumsuz bir durum soz konusu dahi yok. Hatta ilk ceyrek oldukca olumlu bir kar geldi.

Kısa sürede 10 liralardan 30 liralara geldi..
    Hazmedilmesi gereken bir süreç..
    Hazmetmek derken ne demek istiyorum..
    30 liradan alan birisinin parasını ikiye katlaması 4 liralardan maliyet oluşturmuş birilerinin paralarının 15'e katlamaları demek..
    Ya da 30 liraya getiren sermaye gücünün bu zirveyi yukarı taşıması, 30 lira maliyetli yatırımcıların mallarını kafasına yemesi demek..
    Dağıttığı malı niçin aynı fiyata kısa sürede geri alsın...
    20-25 aralığından toplamak varken..
    Bir başka konu..
    2015 yılında %15 lik pay satılacaktı..Bunun %10'ı satıldı..5 liradan
    Şimdi kalan %5 için mesela atıyorum 18-19 TL gibi uygun bir rakamdan anlaşıldı ise adam 28 ortalama ile çıkıp o kadar hisseyi şirketten toptan fiyatına geri alabilir..bir de yanına tahtadan topladıklarını ekleyelim..bayağı bir hisseye ucuza sahip olmuş olacak..
    Tüm bu sürecin nereden bakarsanız bir 5-6 ayı var bence....Ondan sonra bakacak...ABD'de Avrupa'da organik inorganik büyüme hamlelerine göre..60-70 l fiyatlardan hevesli alıcılar olacak gibiyse..o fiyatlar neden olmasın60 dan dağıtır 40 dan yine geri toplar

Sadece kurgudur ciddiye almayınız...Yani yatırım tavsiyesi değil

3.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Kısa sürede 10 liralardan 30 liralara geldi..
    Hazmedilmesi gereken bir süreç..
    Hazmetmek derken ne demek istiyorum..
    30 liradan alan birisinin parasını ikiye katlaması 4 liralardan maliyet oluşturmuş birilerinin paralarının 15'e katlamaları demek..
    Ya da 30 liraya getiren sermaye gücünün bu zirveyi yukarı taşıması, 30 lira maliyetli yatırımcıların mallarını kafasına yemesi demek..
    Dağıttığı malı niçin aynı fiyata kısa sürede geri alsın...
    20-25 aralığından toplamak varken..
    Bir başka konu..
    2015 yılında %15 lik pay satılacaktı..Bunun %10'ı satıldı..5 liradan
    Şimdi kalan %5 için mesela atıyorum 18-19 TL gibi uygun bir rakamdan anlaşıldı ise adam 28 ortalama ile çıkıp o kadar hisseyi şirketten toptan fiyatına geri alabilir..bir de yanına tahtadan topladıklarını ekleyelim..bayağı bir hisseye ucuza sahip olmuş olacak..
    Tüm bu sürecin nereden bakarsanız bir 5-6 ayı var bence....Ondan sonra bakacak...ABD'de Avrupa'da organik inorganik büyüme hamlelerine göre..60-70 l fiyatlardan hevesli alıcılar olacak gibiyse..o fiyatlar neden olmasın60 dan dağıtır 40 dan yine geri toplar

Sadece kurgudur ciddiye almayınız...Yani yatırım tavsiyesi değil
    Cogu yazdiginiza katilmakla birlikte bu hisse gecen sene mayis ayinda zaten 15 tl civarinda idi su anda 23 civarinda dolasiyor hatta 1 hafta once 19 tl civarina dusmustu yani bu surecte borsada butun hisseler zaten en az 2 kat artti. Yani uzun vadede primli demek dogru olmaz. Endekse kiyasla geride kaldik bu sirket performasina sonucta karli bir hisse. Gelecek sene pandemiye ragmen %40 buyume hedefliyor.
    En kotu su anda 30 tl fiyatlarinda olmasi gerekirdi kaldi ki son bilanco ile f/k da geriye geldi olumlu.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Gokhannic Yazıyı Oku
    Cogu yazdiginiza katilmakla birlikte bu hisse gecen sene mayis ayinda zaten 15 tl civarinda idi su anda 23 civarinda dolasiyor hatta 1 hafta once 19 tl civarina dusmustu yani bu surecte borsada butun hisseler zaten en az 2 kat artti. Yani uzun vadede primli demek dogru olmaz. Endekse kiyasla geride kaldik bu sirket performasina sonucta karli bir hisse. Gelecek sene pandemiye ragmen %40 buyume hedefliyor.
    En kotu su anda 30 tl fiyatlarinda olmasi gerekirdi kaldi ki son bilanco ile f/k da geriye geldi olumlu.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Uzun dönem perspektif açısından ;
    Kompozit malzemelerin beşikten eşiğe kadar tıpkı plastik gibi hayatımıza gireceğini/girdiğini düşünüyorum..
    Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi;
    Helikopter palinden, drone pervanesine, karbonfiber dalış paletinden, motorsiklet grenajına, her alanda var..
    BU bağlamda KORDSA'nın gerek arge patent ve gerekse bu pazarda yer alacağı stratejik pozisyon bileşkesinin çok önemli bir büyüme potansiyeli taşıdığını söylemek çok uçuk bir öngörü olmasa gerek...
    Ancak bir süre daha yüksek maliyetli yatırımcı arkadaşlarımız için cansıkıcı bir seyri olabilecektir..
    Dilerim düşündüğümden kısa sürer, ve mesela Avrupa'da inorganik büyüme hamlesi düşüncesi ete kemiğe bürünür ve buraları daha kısa sürede aşarız

5. KORDS senin gibi lanet hissenin ben.........😠

6. Senin gibi sirketin de hissesinin de, fabrikasinin bacasinin da.. hayatimda ilk defa burda boyle bir sey yaziyorum.
    Bu kadar kotu bir hisse performansi nasil olur neden olur??
    Sirket mi batti? Bir haber mi var icerden bilmedigimiz?
    Ya isler kotu desek bilanco iyi geldi. Hedefler deli gibi yukarda.
    Boyle bir gunde bir hisse duser mi ya? Hadi dustun %2.5 dusmek nedir arkadas? Normal dususu yok hissenin zaten kapiyi minumun %2 den aciyo.
    En son karanlikta da gunun en dusugunden kapadi tam oldu.
    Sirketin takasi boktan gunluk alicisi satisici daha boktan. Valla gina geldi ya aylardir burdayiz.
    Sabanci sirketi bir daha tobe.
    Sasa gibi bunu da satsinlar belki ucusa gecer.

7. Daha önceki süreçlerde (birkaç ay olmuştur), kağıt 30'lara geldiğinde ve çok daha yukarılar hedef verildiğinde, belki 1-2 yıl 20'leri sindirmesi gerekebilir demiştim. O dönem tepki almıştım. Oysa ki bu, kripto para piyasası değil. 3-4 yıl sonra bu fiyatların 3 katı olabiliriz belki, normal. Ama bugünden yarına beklemek yanlış.

Kar yıl sonuna 500 milyon gelse; mevcut ödenmiş sermaye ile f/k 10 üzerinden 25 liralı fiyatlarda olmamız gerekir. Ve zaten buralardayız. Bir de borçlar var, milyarlarca lira. Bir de holding iskontosu var; çünkü para kasada değil, iştirakin iştirakinde. Kısacası, buralar normal.

Bir şeylerin değişmesi için yıllıkta 800 milyon - 1 milyar tl net kar rakamlarına ulaşmamız gerekir. Bu şekilde 40 liralara dayanabiliriz. Bunun için bana göre 2 yıl var. Sabırlıyım, sıkıntı yok.
    ...

8.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Uzun dönem perspektif açısından ;
    Kompozit malzemelerin beşikten eşiğe kadar tıpkı plastik gibi hayatımıza gireceğini/girdiğini düşünüyorum..
    Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi;
    Helikopter palinden, drone pervanesine, karbonfiber dalış paletinden, motorsiklet grenajına, her alanda var..
    BU bağlamda KORDSA'nın gerek arge patent ve gerekse bu pazarda yer alacağı stratejik pozisyon bileşkesinin çok önemli bir büyüme potansiyeli taşıdığını söylemek çok uçuk bir öngörü olmasa gerek...
    Ancak bir süre daha yüksek maliyetli yatırımcı arkadaşlarımız için cansıkıcı bir seyri olabilecektir..
    Dilerim düşündüğümden kısa sürer, ve mesela Avrupa'da inorganik büyüme hamlesi düşüncesi ete kemiğe bürünür ve buraları daha kısa sürede aşarız
    Yazılarınız için teşekkürler. 2 soru sormak istiyorum, cevaplarsanız sevinirim.

Kompozit malzemeler neyin yerini alacak? Yerini alacak ürünün sektörü kolay bırakır mı pazar payını?

Sayfa 712/804 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •