Sayfa 467/804 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 3,729 - 3,736 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Bu 175 milyon dolar nasil odenecek
    ...

2.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Bu 175 milyon dolar nasil odenecek
    Kanımca Aldığımız F/K rakamına göre şekillenecek bir model olsa gerek
    Mesela 10 F/K desek yılda 17 milyon dolar
    175 milyon doların 50 milyon dolarını öz kaynak yapsak..125 milyon doları da 5 yıllık vade sonu anapara ödemeli kredi yapsak..
    %7 faiz ödemesi desek 8,75 milyon dolar..eh şirketten bize her 8-9 milyon gelecek demek..beş yıl sonunda Faiz Giderleri öncesi karımız 300 milyon doları bulsa..Hani öderiz sorun olmaz gibi duruyor..Pek tabii ki rakamlara göre konu değişir..Bi seferde ödeyip geçeceksek başka.. 3yıl vade tercih edeceksek başka...vesaire vesaireBiraz yüklü bir meblağ doğrusu):

3. Geçen sene aldığımız şirketin onay süreci Türkiye ABD ilişkilerinin krizde olduğu bir döneme denk gelmişti..Düzelme sürecini yaşadığımız bu dönemde onay süreçleri daha çabuk bitirilir mi? diye düşünüyorum?..belki de alakası yoktur..Aslında Ali Çalışkan yine şöööle bir boy gösterse birkaç açıklama yapsa ne iyi olur..
    Bu arada dün geceden beri biraz çenem düştü kusura bakmayınız..
    Yeni haber olduğu zaman aklıma gelen olasılıkları yazmadan edemiyorum..
    bol kazançlar..

4. Bu kağıt yüksek bir bedelsiz ile 5 liraya gelirse alınır 10 yıl vade ile tutulur benim gibi maliyeti temettü ve bedelsiz lerle 0 a doğru gider maliyet 1.30 hedef 0 maliyet 😀

5. kordsa 12 aylık vergi karı 119 milyon ama konsolide net kar 292 milyon gelecek.

6. artık bu sene ne kadar temettu veya bedelsiz alacagız onu izlemeliyiz kordsa uzun vade asla kaybettirmez 30 yıllık tecrube ile soyluyorum dedigim gibi bolunurse 5 lira civarından alınıp en az 5-10 yıl arası tutulunca ne demek istedigimi anlarsınız
    Kɑbul edilen bir yɑnlışlık, kɑzɑnılmış bir zɑferdir

7. Yanlış hatırlamıyorsam, kar payı dağıtımlarını VUK'a göre yapıyorlar. Thy mesela kar dağıtamaz. İsterse 10 milyar tl kar açıklasın yıl sonunda. Ama VUK zarardadır. Kordsa'da da VUK karı ile diğer bilançodaki kar arasında yaklaşık 3 kat fark olacak. Ama kar VUK'a göre dağıtıldığında totalde 100 milyon tl dolaylarında bir şey olacaktır. O nedenle brüt kar payı dağıtımının maks. 60 kuruşu geçemeyeceğini tahmin ediyorum. Eğer yanlışım varsa bilen bir arkadaş düzeltsin.
    ...

8. 292 milyon kar gelecek dedim 292 milyon kar geldi kurusu kurusuna tutturdum.

Sayfa 467/804 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •