Sayfa 103/804 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 817 - 824 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Merhaba ağa ben verdim 81 bin lot 7997 maliyetle maliyet 7tl den aldim
    Eyer 7.4 veya 7.2 arasına gelirse bakarız kar cebe yakisir
    Y.t.d değildir
    bye.....¿

2.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    ayagimizi suruduk sayfa ustad tan gecilmez olmus ama iyi tarafi 3-5 kisi var ama isinin ehli insanlar guzelll
    Sn. Matesis şu anda piyasadakilerin önceliği başka şirketler olduğu için sıra buraya gelene kadar sabırla beklemek lazım. Elimizdekilerin kıymetini bilmek lazım.

Hesaplarsak;
    Şirketin %8,89 'u niteliksiz-nitelikli küçük yatırımcıda. Yani 17,3 Milyon adet hisse...
    %20 lik kısmı nitelikli yatırımcıda fonlarda, emeklilik sistemlerinde vs. (bunlar al sat yapmayan uzun vadeli olarak düşünülürse günlük işlemlerden hariç tutulabilir. )
    Geri kalanı %71.11 Sabancı Holdingde (buradan da hisse satışı yapmazlar herhalde)

Şimdi ,17,3 Milyon adedin günlük işleme konu olan 1 Milyonu ortalama hacmi oluşturuyor. yani %5,5

Yani toplam şirket hisselerinin %0,5'inden bahsediyorum. bu kadar dar hacimle de al gülüm ver gülüm ancak bu kadar ağır ilerliyor.

Mesela hayal kuruyorum şöyle bir haber gelse; ABD'deki Kompozit fabrikaların yatırım süreci tamamlandıktan sonra, atıyorum... Boeing firmasından 100 Milyon $'lık sipariş alınmıştır. vb.

Buralar ne olur hayal bile edemiyorum.

O zaman günlük işlem hacmi 10 Milyon adetlere çıkarsa, 150-200 Milyon TL aralığına çıkarsa hiç şaşırmam...

Forumda 100 kişi bakar o zaman da

Tabi benimki sadece hayal...

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Merhaba ağa ben verdim 81 bin lot 7997 maliyetle maliyet 7tl den aldim
    Y.t.d değildir
    bye.....¿

4. Merhaba ağa ben verdim 81 bin lot 7997 maliyetle maliyet 7tl den aldim
    Y.t.d değildir
    bye.....¿

5.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Sn. Matesis şu anda piyasadakilerin önceliği başka şirketler olduğu için sıra buraya gelene kadar sabırla beklemek lazım. Elimizdekilerin kıymetini bilmek lazım.

Hesaplarsak;
    Şirketin %8,89 'u niteliksiz-nitelikli küçük yatırımcıda. Yani 17,3 Milyon adet hisse...
    %20 lik kısmı nitelikli yatırımcıda fonlarda, emeklilik sistemlerinde vs. (bunlar al sat yapmayan uzun vadeli olarak düşünülürse günlük işlemlerden hariç tutulabilir. )
    Geri kalanı %71.11 Sabancı Holdingde (buradan da hisse satışı yapmazlar herhalde)

Şimdi ,17,3 Milyon adedin günlük işleme konu olan 1 Milyonu ortalama hacmi oluşturuyor. yani %5,5

Yani toplam şirket hisselerinin %0,5'inden bahsediyorum. bu kadar dar hacimle de al gülüm ver gülüm ancak bu kadar ağır ilerliyor.

Mesela hayal kuruyorum şöyle bir haber gelse; ABD'deki Kompozit fabrikaların yatırım süreci tamamlandıktan sonra, atıyorum... Boeing firmasından 100 Milyon $'lık sipariş alınmıştır. vb.

O zaman günlük işlem hacmi 10 Milyon adetlere çıkarsa, 150-200 Milyon TL aralığına çıkarsa hiç şaşırmam...

Merhaba ağa ben verdim 81 bin lot 7997 maliyetle maliyet 7tl den aldim
    Y.t.d değildir
    bye.....¿

6.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    mevcut trend ustunde sayredecehi asikar cumku hazir kasadaki nakit ile sirket alacaksimiz hem pazar payi hem satis geliri hem kar daha agresif artacak.... sasa olur mu bilmem ama 20 tl uzak gormuyorum...
    aslında sürekli yükselen trend tabi zor ama, yatırımlar ve şirket alımları vs var şirkette
    o yüzden ihtimaller yüksek

twitter da böyle yorum yaptım aynı fikirdeyim hala

7.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku

Hesaplarsak;

Gelecek, eskiden olduğundan çok daha hızlı gelmeye başladı..5 Sene sonra high-tech kompozit dünyanın hammadde ve buluş ihtiyaçları düşündüğümüzden daha fazla olacak kanımca..keza Kordsa gibi şirketlerin ciroları ve karları da...
    Yatırım yaptığım her şirketin formunda, her fiyat seviyesinde çeşitli serzenişlere sıkça rastlamışımdır...
    Yazdığınız gibi;
    Gelecek hayalimiz ve ortaya çıkarttığı hikaye ikna edici rasyonellik barındırıyorsa, günlük fiyat değişimlerinden çok, hikayemizle şirketin yürüdüğü yolun hangi noktalarda örtüşüp hangi noktalarda örtüşmediğine odaklanmak daha faydalı olacaktır...
    Fikir emeğiniz için kendi adıma teşekkür etmeliyim

8.  Alıntı Originally Posted by latif Yazıyı Oku
    Merhaba ağa ben verdim 81 bin lot 7997 maliyetle maliyet 7tl den aldim
    Y.t.d değildir
    bye.....¿
    Arkadaşım bizene senin ne yaptığından, aynı mesajı elli kere yazıyorsun...

Sayfa 103/804 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •