Sayfa 700/804 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 5,593 - 5,600 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Genel kurul'da ABD deki şirketin halka arzı soruldu mu acaba?..
    2 sene önce sorduğumda "Aklımız okudunuz" cevabı almıştım..
    Piyasaya bu kadar doların kusulduğu ABD'de halka arz için uygun bir iklim olduğu düşünülebilir..
    Bu haberin ilginç bir fiyat seyri ve/ veya trend üretmesini beklemek uçuk bir düşünce olmasa gerek

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    uzun vade icin almayi dusunuyorum, soyle bi okuyim dedim ama burasi agalma duvarina donmus, sirket yonetimi cok basarili bulunmuyor galiba , neyse alalim dursun kenarda

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by horoz60 Yazıyı Oku
    Brisa Goodyear gibi lastik satan şirketler güzel kar açıklarken , ham madde tedarikçisi kordsa zarar açıklıyor çok ilginç ayrıca üretilen bazı ürünleri değil Türkiye dünya üreten firma yok gibiyken , nasıl ettin nasıl becerdinde zarar açıkladın. VUK inceleyin yurt dışı ve içi kar sütunu , üretilen malların maliyeti ile aynı !! Sadece yurt içi satışa güzel kar yazmış. Üretim Türkiye’de iştirakçilere mal burdan gidiyor sanki. 1.2M maliyet , 1.7M satış geliri hiç inandırıcı değil . Kompozit, polyester iplik, Epoksi polietinlen her neyse bu sektörde 1.2M maliyete 120M kar ile satarsın kimi kandırıyorsun sen.
    [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]

yatirimci iliskilerinine sormak lazim, neden boyle oldu

4. Hsbc rapor yayınlamış dün, adamlar boşuna demiyorlar sabancı hissesi alana akbank bedava diye. Sabancının hangi şirketinden kime ne hayır gelmiş, yatırımcı yararına tek bir kararları olmaz anca yalılarda fink atarlar.
    Ahh ahhh şu şirket şunların elinde hiç ediliyor da bakalım bir ümit, belki sakıp ağanın mirasından bunuda iç edelim derlerde belki bir ihtimal satarlar ümit dünyası be.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Haberi gördünüz mü bilmiyorum tbr ile Toyota abd de batarya tesisi kurmuş tbr kompoziti kords da alıyor fabrika da abd de zaten..
    Bana da bir arkadaş attı haberi çok güzel gelişmeler

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Haberi gördünüz mü bilmiyorum tbr ile Toyota abd de batarya tesisi kurmuş tbr kompoziti kords da alıyor fabrika da abd de zaten..
    Bana da bir arkadaş attı haberi çok güzel gelişmeler

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    TRB'nin batarya kutusu üretimi için Kordsa'dan kumaş tedarik etmesi
    SPACEX in uzay aracının iniş için kullanılan balonun kumaşını bizden tedarik etmesi..
    Helikopter palleri vs...

Kanımca bunu:
    Seda Sayan'ın
    Bülent Ersoy'un bizim perde markamızdan perde alması gibi düşünebiliriz..
    Zira ev tekstili pazarının yanında, BÜlent Ersoy'un bizim perdelerimiz tercih etmesinin, ciro bağlamında değil de ürünlerimizin standartlarına göre tercih ediliyor olması algısı" bağlamında daha ağırlıklı önemi olsa gerek..
    Prepregler... karbon fiber ürünler...
    Geçenlerde de yazmıştım..
    düşünelim;
    motorsiklet grenajından, bisiklete, zıpkından, dalgıç paletine kadar karbonfiber herrrryerde..
    Ve bu prepreglerle eğer kalıbınız varsa küçük parçalerı evinizin garajında bir fırın, bir vakum bir ısıya dayanıklı vakum poşeti, ile üretebiliyorsunuz..3-D baskı teknolojileri ile uyumlu üretim süreçlerini falan saymıyorum bile..Kanımca KORDSA nın önemsediği konu,, SEDA SAYAN'a perde satmaktan çok..Henüz bakir olan kompozit coğrafyasında olabilidiğince doğru jeostratejik toprakları ele geçirmek
    Yalnız şu CMC denilen Ceramic Matrix Composit.. kulvarı..
    Bu kulvarda belki de TÜRK MUHARİP UÇAK motoru için, lig atlatacak bir know how üretimi dahi mümkün olabilr..
    Bildiğim kadarı ile artık yeni nesil uçak motorlarında kullanılmaya başlayan bir ürün..Keza süper sport otomobillerde fren diskleri için de kullanılıyor..Burada ilginç patentler üretilirse..Bir patentin değeri 2 Kordsa eder mi? Valla bu sorunun cevabı neden EVET olmasın diye de hevesleniyorum doğrusu
    Son düzenleme : flamenco72; 26-03-2021 saat: 12:07.

7. Hisse de hergün osmanlı, vakıf, ziraat, işbank neredeyse çoğu gün bank of, ykb satışta. Bir bitmediler valla. Alan tarafında ise hep yatırım finansman var. Şu üstte saydıklarım gerçekten durmadı günlerdir.
    Aslında ilk 5 aracı kurumda hem de alış satışta artı ama özellikle iş, bank of ve ykb hisseyi çıkarmamak için ciddi uğraşta.
    Hissenin 25 altı kapaması tabi kötü ama diğer taraftan bakarsak merkez bankası kargaşı öncesi cuma günü kapanışı 24.64 dü bu kadar tantanaya hala onun üstündeyiz. Sabah 25.70 gördük. Yani demem o ki endeks ile kıyaslarsak krizi hafif atlatan senetlerden biriyiz. Tek bir güzel haberle 30 lar neden olmasın.
    Tabi endeksin artık toplaması şart.
    Dünya borsaları rekor seviyelere geldi ama bizdeki bu istikrarsız yönetim sayesinde aylar öncesine geri döndük. Yazık gerçekten bu borsa yatırımcısına.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Benzerini bir başka topicte yazdım. Takip ettiğim veya fikir alışverişinde bulunduğum bazı değerli teknikçiler belli bir düzeltme ve çoklu dip oluşumu olması gerektiğini düşünüyor endekste. Genelde 1000-1100 aralığı falan düşünülüyor. Böyle bir şey olur mu, Kordsa'yı ne kadar etkiler göreceğiz.

Üzerinde duracağım bir diğer husus şu; burada bazı değerli arkadaşlarla da gelecekteki usd fiyatları hakkında fikir alışverişinde bulunuyorduk. Onların beklentileri benimkiler yanında çok mütevaziydi. Ben elbette uzun vadeli bakıyorum; mesela 2030 yılı usd fiyatı önemli benim için. Beklentimi dile getirmeyeceğim, gerek yok, herkes algılayamaz. Fakat şunu belirteceğim ki bunu son günlerde açıkça görüyoruz; ülkenin sahipleri yüksek ve düzenli olarak artan kuru özellikle istiyor, destekliyorlar. Bu durum elbette bize usd fiyatı bağlamında çok ciddi ve anlamlı fikirler veriyor.

Şu anki sarsıntılar Kordsa'yı etkileyecek olsa da, gelecek dönemlerde buralardan bile çok daha iyi seviyede olabilecek olan usd kuru ve Amerika'daki şirketlerin daha da güçlenmesi sayesinde Kordsa'da çok güzel fiyatları görebileceğimizi düşünüyorum. Benim, bu ülkenin sahibi olan kişilerin usd konusundaki düşüncelerinden şüphem yok kendi adıma. Dolayısıyla, yatırımım düzenli olarak usd bazlı geliri güçlü olan şirketlerde olacak.

Bence şu an 6 ay-1 yıl ekran kapatma zamanı.
    ...

Sayfa 700/804 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •