Sayfa 723/804 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 5,777 - 5,784 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. 498.233.608 tl

2. Tablolarında olumsuz bir durum yok bana göre. Beklentiler dahilinde rakamlar açıklamış. Her ne kadar kârı çeyreklik bazda 224 milyondan 141 milyona düşmüş gibi görünse de, önceki çeyrek 80 milyonluk dava karşılık geliri olduğunu unutmamak lazım. Bu çeyrek böyle bir gelir yok. Bu sonuçlardan sonra F/K'sı 10'un altına indi. Sonraki çeyrekte de düşmeye devam edecek gibi duruyor.

3.  Alıntı Originally Posted by çulsuzBorsacı Yazıyı Oku
    Tablolarında olumsuz bir durum yok bana göre. Beklentiler dahilinde rakamlar açıklamış. Her ne kadar kârı çeyreklik bazda 224 milyondan 141 milyona düşmüş gibi görünse de, önceki çeyrek 80 milyonluk dava karşılık geliri olduğunu unutmamak lazım. Bu çeyrek böyle bir gelir yok. Bu sonuçlardan sonra F/K'sı 10'un altına indi. Sonraki çeyrekte de düşmeye devam edecek gibi duruyor.
    Bence de kar beklentiler dogrultusunda makul gelmis. Yatirimlarin karsiliklari zaman icinde daha da guclu olarak gelecektir diye dusunuyorum...

Emea bölgesi karı 90 milyon düşmüş çeyreklik olarak.... düşmese 230 milyon kar gelecekti
    .

Bir dost

5. Kordsa'nın sabancı üniversitesine yaptığı bağışlar oldukça yüksek. Sabancı grubundaki diğer şirketlerde de benzer bir durum var mı bilmiyorum ama sanki okulu finanse etme görevi kordsaya verilmiş gibi.

2020'de bilanço çok parlak değildi, yaklaşık 150 milyon net kar vardı. Bu sebeple kar payı ödemesi de yapılmadı, buna da eyvallah. Ancak 2021 9 ayda 32 milyon sabancı üniversitesine bağış yapmak nedir? Arge faaliyetleri kapsamında ortak çalışma yürütüldüğü için bazı giderler bağış olarak mı gösteriliyor bilmiyorum ancak izaha muhtaç bir konu gibi. Yatırımcı ilişkilerine soralım bakalım.

6. Tavhl ve thyao bilancolarindan gördüğüm havacılık en iyi çeyreğini yaşamış. Kords niye faydalanamamıs onu anlamadım. Benim beklentimin altında

7.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Tavhl ve thyao bilancolarindan gördüğüm havacılık en iyi çeyreğini yaşamış. Kords niye faydalanamamıs onu anlamadım. Benim beklentimin altında
    Havayolu şirketleri ve TAV yolcu ve kargo tarafındaki toparlanmadan hızlı bir şekilde fayda elde edebilirler ancak kordsanın müşterisi bu iki grup da değil aslında. Şirketin müşterileri üreticiler, dolayısıyla sektörün toparlanacağına inanç arttıkça yeni siparişler ve üretim adetleri artacak ki kordsa da ürün satabilsin. Yani kordsanın biraz geriden gelmesi normal bence.

8.  Alıntı Originally Posted by zatarro Yazıyı Oku
    Kordsa'nın sabancı üniversitesine yaptığı bağışlar oldukça yüksek. Sabancı grubundaki diğer şirketlerde de benzer bir durum var mı bilmiyorum ama sanki okulu finanse etme görevi kordsaya verilmiş gibi.

2020'de bilanço çok parlak değildi, yaklaşık 150 milyon net kar vardı. Bu sebeple kar payı ödemesi de yapılmadı, buna da eyvallah. Ancak 2021 9 ayda 32 milyon sabancı üniversitesine bağış yapmak nedir? Arge faaliyetleri kapsamında ortak çalışma yürütüldüğü için bazı giderler bağış olarak mı gösteriliyor bilmiyorum ancak izaha muhtaç bir konu gibi. Yatırımcı ilişkilerine soralım bakalım.
    Bu soruları sormak gerekiyor. Çok mantıklı. Ancak Kordsa'dan 30-40 kuruş dışında kar payı ödemeleri beklemek bence pek doğru değil. Kordsa'nın bu bilançoda görünen 500 milyonluk karı doğrudan kendisinin kasasında değil. İştirakinin iştiraklerinde. Onların da dağıtımı yapılmıyor, para buraya gelmiyor. Kordsa'nın gerçekten elde ettiği kar yıllık 80-100 milyon bandında oluyor. Onun da 60 milyonunu dağıtıyor. O da brütte 30 kuruş civarına denk geliyor.

Esas faaliyetlerinden kar eden şirketlerin karları ile iştiraklerinden kar eden Kordsa'nın karını bir tutmayın. Mesela, Froto 6 milyar kar açıklarsa tamamı onun bünyesinde gerçekleşen kardır. Bunun 5 milyarını dağıtabilir isterse. Kordsa'da 500 milyon kar varsa, bunun muhtemelen 80-100 milyonu kendi bünyesinde gerçekleşen kardır. Bunu gözardı etmeyin.
    ...

Sayfa 723/804 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •