Sayfa 203/804 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    selam. stokların maliyetini unutmayın ama
    Petrol fiatlarının bu artışında avantaj olur...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,380
     Alıntı Originally Posted by s.yavuz Yazıyı Oku
    Petrol fiatlarının bu artışında avantaj olur...
    Dediğim o değil..... stok karından bunu da düşün ..demek istedim.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Dediğim o değil..... stok karından bunu da düşün ..demek istedim.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Zaten stok karını maliyetten bağımsız düşünemeyiz.

Burada 1 liraya mal edilen ipliğin normal koşullarda 2 liraya satılırken petrol yükselse bile stoğun varsa 1 lira maliyetli olması ve senin bunu 2.5 liraya satabilmen Avantaj olarak düşünülebilir.

Ancak asıl kritik konu şu; stoğun paraya çevrilmediği her gün enflasyon ve kur etkisine maruz kalması.

4. Bundan tam 10 sene önce fiyat 2,35 TL (Düzeltilmiş 1,58 TL)

10 senedir gelinen noktayı merak ettim ki önümüzdeki 10 sene hakkında bir ipucu versin;

Dolar 10 yıl önce 1,28 TL. Yani Kordsa fiyatı 2,35/1,28=1,83 $ (Düzeltilmiş Fiyatla:1,22 $)
    Bugün Dolar 4,29 TL. Yani Kordsa Fiyatı 6,66/4,30= 1,55 $

Buradan şu noktaya geliyoruz. Yani Türk Varlıkları değersiz arkadaşlar. Şirketlerimiz para etmiyor.
    10-15 senede bir başa dönüyoruz. Yeni şirket çıkışına, teknoloji patlamalarına ve büyümelerine kolay kolay şahit olmuyoruz.
    Bu şirket 45 yıldır var. Büyümüş ve geldiği nokta 300 Milyon Dolar.

Ha bu şirket makas değiştirir, yeni ürün ve teknolojilerle bambaşka bir yere gider bilemem. Bekliyoruz, Önümüzde 2-3 yıl içerisinde görürüz.

Dünya'da Milyar Dolar'ın altında değeri olan Pazar Lideri şirket var mıdır bilmiyorum.

3,5 $ çanak tamamlanır. Başarılar

5. Haklısınız Sn poem. Maalesef sabancı hissesi. Petrol 145 dolardan 37 dolara düştü, şimdi de bahane 75 dolarda olması. Hammadde fiyatları der geçerler, doviz de arttı derler petrolle birlikte, ama bu şirketin satışları döviz. Bu kadar ciroya bu enflasyonda böylesi kar olurmu, komik. Aslında bunların defterlerini inceletmeli. Ytd.

Syn.poem çok güzel bir çalışma yapmış sağolsun gerçekleri sergilemiş..

Syn. spenc haklısınız maalesef sabancı hissesi bunlardan yumurta alsanız sarısı çıkmaz...

Sabır,sabır, sabır....

7.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Zaten stok karını maliyetten bağımsız düşünemeyiz.

Burada 1 liraya mal edilen ipliğin normal koşullarda 2 liraya satılırken petrol yükselse bile stoğun varsa 1 lira maliyetli olması ve senin bunu 2.5 liraya satabilmen Avantaj olarak düşünülebilir.

Ancak asıl kritik konu şu; stoğun paraya çevrilmediği her gün enflasyon ve kur etkisine maruz kalması.
    stoğun paraya çevrilememesi yani üretime girmemesi nasıl enf ve kur etkisine maruz kalıyor ?

8.  Alıntı Originally Posted by north Yazıyı Oku
    kar gayet güzel geçen sene 1 defalık gelirler vardı diye hatırlıyorum. net kar hep böyle gelse keşke (finansman giderlerine rağmen)
    bilançoda beğenmediğim husus: ticari alacakların ve stokların çok artması. işler büyüyecek beklentisi mi yönetim zaafı mı anlayamadım?
    bilanço geçen çeyreğe bakınca çok çok iyi dğeil. hasılatın artışı iyi. o da belki kur etkisindendir. satış adetleri artmış mı bilmiyorum. ticari alacakların çok olması gelecek dönem tahsil edilecek tutarın göstergesi bir nevi. stoklar da kur ve hammadde fiyatı beklentisinden yahut alınan siparişlerin artışından olabilir.

Sayfa 203/804 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •