Sayfa 716/804 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726766 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 5,721 - 5,728 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

Kords ihracat kalemi Kimyevi madde kauçuk oto yan sanayi elyaf iplik.. Hangi başlıkta yapılıyor bunları bilsek ihracat rakamları önümde açık her ayrıntısına kadar bakarız mesela kompozit ne olarak görünüyor plastik ürünler mi..
    Ve kords ihracatı hangi şehirden yapıyor Kocaeli mi mesela.. bunları bilsem ay ay bakarım böyle baktığım çok şirket var

Yardımcı olabilen varsa bakalım paydaşlar

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. ufak ufak aylık biriktirmeye devam ediyorum . umarım yanılmam bu hissede beni kendine çeken bir şeyler var ama anlamadım bireysel emeklilik portföyümde çok temettü de vermiyor ama yine de bireysel emeklilik portföyüme girdi
    25 yıl süre verdim kendime etrafımda bir çok arkadaşım sigara içiyor ayda 500 tl veriyorlar ben de aylık
    500 tl ayırdım bir yeşilaycı olarak kendi bireysel emekliliğime spek 500 tl mi güle güle harca aldıgım senetler tedavülden kalkıyor .yatırım tavsiyesi degildir ....herkes kafasına göre takılsın ....

3.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Mevcut piyasa değeri, "şu an için" hak ettiği değerlerde. Temettü hissesi olmadığı için (4-5 yıllık gelecekte bu değişebilir; ama bir holding, her zaman holding özellikleri gösterir. Şartlara göre %20-50 arası iskontolu olur ve temettü veremez. Kordsa bir holding.) fazla talep yok. Ama avantajı şu; Kordsa'nın içinde bulunduğu sektörler pandemi sonrası hızlı toparlayabilir; bu durumda, cirosu ve karlılığı da artar. Yıllık bazda 1 milyar lira kara ulaşsak 30-40 lira arasına yerleşebiliriz.

Bir de ülke olarak dolar kurunun çok yüksek olmasının istendiği bir ülkeyiz. Bu bizzat devlet tarafından isteniyor. Burada aylar önce bir arkadaşla konuşuyorduk. Çok mantıklı konuşuyordu ama Türkiye'nin nasıl bir ülke olduğunu tam fark etmemişti. Dolar o zaman sanırım 6 lira civarıydı. Ben, Kordsa'nın 2030 yılına dönük pd'sini hesaplarken dolar için de o yıllara dair bir tahmin yapıyordum. Benim dolar için beklentim, o yıllar içinde üç haneli rakamlarda dolaşması. Aksi bana göre mümkün değil. Arkadaş, 2027-2028 arasında 9-10 liraya yakın fiyat bekliyordu. Daha 2021 bitmeden göreceğiz o fiyatları belki.

Her neyse, mesele şu... Kordsa komple dövizle iş yapıyor ya... Dolar her yıl böyle uçtukça, cirosu ve karlılığı da aynı oranda artacak. Hatta daha fazla. Çünkü kendisi de büyüyor. %30-40 iskontolu işlem görüp, ufrs'de açıkladığı karın ancak %20'sini bile dağıtabilse; mesela 1 milyar kar açıklayacak ama ancak 190-200 milyon dağıtabilecek, bu da bir şeydir. Ama bana sorarsanız burada birkaç yıla ihtiyaç var. Önce buraları sindirsin biraz.

Bu hisse, ky'ye göre bir hisse değil. Aldım, kazandım yok. Ömür boyu bekleyeceksin. 30-40 yıl.

OOO kral, eski konuşmalarımızı hatırlamışsın ;) o köprünün altından çok sular geçti, 2030 KORDSA yaklaşık 1 ay süren bir İNA çalışması gerçekleştirdim, 2030 kur beklentim projeksiyonda 27-36 arası, 3 hanelere çıkamasakta senin gbi yaklaşık %13'lük bir bileşik getiri baz alarak hesapladım, 2023 te aynı yönetim devam ederse, tekrar güncelleyeceğim, ancak o senaryoda da 60-80 bandı maks. olur tahminim var.

Ciro olarak çalışmamda iş kollarını teker teker böldüm, sektörel makalelerden tut, iş kolu bazında yurt dışı benzer şirketlerin faaliyet raporlarında yer alan baz tahminleri kullandım, sonuç olarak kısaca 2030'a kadar buradayım ve sen de biliyorsun 8'ken de aldık, 15'ken de, 20 iken de inşallah gitmez, buralardan hedef lot sayıma ulaşıp, 2030'da erken emekliliğe kollarımı açarım.

2030 hedef ciro/baz senaryo: 2.33 Milyar Dolar / 70 Milyar TL
    2030 hedef net kar: 10.5 Milyar TL
    2030 F/K : 12 (Böyle bir şirket her ne kadar holding iskontosu olsa da zamanla yüksek çarpanları alışkanlık haline getirecektir.)
    2030 Hedef Fiyat: 650 TL

Buradayız. Yola devam. Senin dediğin gibi kur 100 olsa, 2.050 TL gibi bir hedef fiyat çıkıyor:D Bekleyip göreceğiz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Hava yolu şirketleri gidiyor.
    Kordsa da jeton köşeli olduğu için biraz geç eşlik eder.

5.  Alıntı Originally Posted by Yazık Yazıyı Oku
    OOO kral, eski konuşmalarımızı hatırlamışsın ;) o köprünün altından çok sular geçti, 2030 KORDSA yaklaşık 1 ay süren bir İNA çalışması gerçekleştirdim, 2030 kur beklentim projeksiyonda 27-36 arası, 3 hanelere çıkamasakta senin gbi yaklaşık %13'lük bir bileşik getiri baz alarak hesapladım, 2023 te aynı yönetim devam ederse, tekrar güncelleyeceğim, ancak o senaryoda da 60-80 bandı maks. olur tahminim var.

Ciro olarak çalışmamda iş kollarını teker teker böldüm, sektörel makalelerden tut, iş kolu bazında yurt dışı benzer şirketlerin faaliyet raporlarında yer alan baz tahminleri kullandım, sonuç olarak kısaca 2030'a kadar buradayım ve sen de biliyorsun 8'ken de aldık, 15'ken de, 20 iken de inşallah gitmez, buralardan hedef lot sayıma ulaşıp, 2030'da erken emekliliğe kollarımı açarım.

2030 hedef ciro/baz senaryo: 2.33 Milyar Dolar / 70 Milyar TL
    2030 hedef net kar: 10.5 Milyar TL
    2030 F/K : 12 (Böyle bir şirket her ne kadar holding iskontosu olsa da zamanla yüksek çarpanları alışkanlık haline getirecektir.)
    2030 Hedef Fiyat: 650 TL

Buradayız. Yola devam. Senin dediğin gibi kur 100 olsa, 2.050 TL gibi bir hedef fiyat çıkıyor:D Bekleyip göreceğiz.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Hayal gucunuze hayran kaldim gercekten.
    2030 a kadar 9 senede elinizdeki parayi hic bozmayip full faizde kalirsaniz kordsadan daha fazla kazanirsiniz benden soylemesi. En azindan risk sifir. Kordsa sirket olarak gelecekte sizi beklentiye sokuyor olabilir ama hisse performansi olarak 10-15 seneye geriye giderseniz hem fiyat hem temettu olarak iyi performans getirmis bir sirket degil. Yani bundan cok cok daha fazla getiri elde etmis en az 50 hisse bulabilirsiniz.
    Sabanci sirketleri borsada surundurur benden soylemesi.
    Holding performansina yine bakabilirsiniz eski kaynaklardan.
    Yani uzun suredir alim satim yaptigim bir hisse oldugu icin fikirlerimi yazdim sizin fikirlerinize sonuna kadar saygi duymaktayim yanlis anlamayin.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Uzun vadeli hiselerim den kordsa guzeldir .Yatirim tavsiyesi degildir

Havacılık almış başını gidiyorken bu fiyat düşüşü anlamsız..
    Şirket yeni anlaşmaları inşallah tez zamanda ilan eder çok görüşme var diyordu kaç ay geçti..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. kordsa.jpg

2018 den gelen direnci desteğe çevirecek mi? Bugün kırdı. Kısa bir sürede dönüş yapmazsa Mart 2020 dibinin direncine (siyah çizgi) yol alabilir.

Sayfa 716/804 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726766 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •