Sayfa 432/804 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

Eheheheh "dinolar" soruya cevap vermiyor ama... Yanlış veriye de tahammülleri yok
    Kıt bilgimizle iki kelam ettik ne kızıyorsunuz yahu?
    Bu arada bi 9.39 atağı gelir mi acaba?

İnler ve cinler...

3.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Şirketin likidite oranlarının görece düşük olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Quick Ratio: 0.66
    Current Ratio: 1.33

Kaynak: TradingView
    Miriel hocam endişe duyulacak bir durum değil sektörün Dünya ortalaması 0.6 quick , 0.9 current civarında hatta Kordsa geçtiğimiz yıllarda 0.5 lerdeydi likidite oranı
    Şirket nakit ürettiği sürece endişe etmiyorum. yıllardır ortalaması böyle zaten

4.  Alıntı Originally Posted by ASAP Yazıyı Oku
    Eheheheh "dinolar" soruya cevap vermiyor ama... Yanlış veriye de tahammülleri yok
    Kıt bilgimizle iki kelam ettik ne kızıyorsunuz yahu?
    Bu arada bi 9.39 atağı gelir mi acaba?
    Sendeki bilgi kıt mı şimdi? Hiç sanmıyorum Sn. Asap

Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Miriel hocam endişe duyulacak bir durum değil sektörün Dünya ortalaması 0.6 quick , 0.9 current civarında hatta Kordsa geçtiğimiz yıllarda 0.5 lerdeydi likidite oranı
    Teşekkürler üstad.

"
    poem adlı kullanıcıya tekrar itibar puanı vermeden önce biraz diğer kişilere de puan vermelisiniz.
    "

Sendeki bilgi kıt mı şimdi? Hiç sanmıyorum Sn. Asap
    Bana yetecek kadar diyelim

7.  Alıntı Originally Posted by ASAP Yazıyı Oku
    Dinozorlar bizi aydınlatır diye fikrimi yazmamıştım. Lakin kendileri siestada sanırım.
    2018 6 aylık bilançoda şöyle bir ayrıntı dikkatimi çekmişti:

Stoklardaki Azalışlar (Artışlar) İle İlgili Düzeltmeler
    (367.634.582) 2018.6
    (49.481.817) 2018.1

Stoklarla ilgili bir düzeltme sonrası(nedenini konuya vakıf olmadığım için anlamadım) stoklar 7-8 kat daha yüksek gösterilmişti.
    Özetle "L.O= (Dönen Varlıklar — Stoklar) / Kısa Vadeli Yükümlülükler" ise bir nedeni bu olabilir.
    Kısa vadeli yükümlülüklerde ciddi bir artış beyan edildiğini hatırlamıyorum.
    Bununla birlikte, Alacak Devir Hızı (Kords 4,58 - Ortalama 6,54) likidite oranın ilgili endişeyi bir nebze olsun hafifletebilir.

PS: Dinozorlar rahatsız
    Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim.

Nakit ürettiği sürece sıkıntı yoktan kastınız iki dönem arasındaki nakit farkının pozitif olması mı, yoksa serbest nakit akımının pozitif olması mıdır?

8. Faaliyetlerden geleni kastediyorum.
    Serbest nakit akımı negatif değil mi?

Sayfa 432/804 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •