Sayfa 744/804 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794 ... SonSon
Arama sonucu : 6426 madde; 5,945 - 5,952 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. kur farkı geliri nereden gelmiş acaba? Finansal gider ve gelirler böyle dengeli gelirse sonraki çeyrekler çok iyi olur. Her çeyrek 148 m vergi gider görmeyiz. Kur farkını çözemedim.

Uzun süreli inat ve uğraş sonrası şirketin kompozit iş kolu ile ilgili hazıraldığım sunuma ait fotoğrafları yüklemeyi başarabildim.

Bu sunum biraz yüzeysel olmakla birlikte genel tanıtım niteliği taşımaktadır.

Umarım bu sunum kompozit iş koluna dair aklınızdaki soru işaretlerini biraz da olsa giderebilmiştir.

Nasip olursa ilerleyen vakitlerde daha detaylı bir sunum hazırlayıp yine sizlerle paylaşmayı çok isterim.

Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    kur farkı geliri nereden gelmiş acaba? Finansal gider ve gelirler böyle dengeli gelirse sonraki çeyrekler çok iyi olur. Her çeyrek 148 m vergi gider görmeyiz. Kur farkını çözemedim.
    Sayın Eneshg,

Kur farkı geliri ve buna bağlı olarak ortaya çıkan kur farkı gelir vergisi, şirketin döviz bazlı satış yapması ve içinde bulunduğumuz dönemde döviz kurlarının stabil olmaması sebebi ile ortaya çıkmaktadır.

Mesela rakamların ve tarihlerin uydurma olduğu alternatif bir gerçeklikte düşünecek olursak.
    Tarih 1 Şubat, 1$ = 10₺ Şirket 100 dolar değerinde ihracat gerçekleştirdi. Günü kuru ile 1000₺ karşılığında.
    Şirketin döneme ait Geçici gelir vergisi beyan tarihi 15 Mayıs tarihinde ise güncel döviz kuru 1$ = 15 ₺
    Şirketin 1 şubat tarihinde yapmış olduğu ihracatın vergi beyannamesi verildiği güne ait karşılığı 1500₺ işte bu aradaki fark kur farkı geliri buna istinaden çıkan vergi ise kur farkı gelir vergisi.

tebrikler güzel olmuş.. Elinize sağlık

Kompozit sektör raporlarında cagr %20 de gördüm %3 de..

Henüz tatmin eden bir rapora denk gelmedim..
    Çin ordusu dün kompozit malzemeden 20kg drone test etti uçaklarda hidrojen depolama kompozit tank tırlar öyle hidrojen depolamada kompozit şart axiom kompozit tank üretti geçen yıl mesela ama kime satıyor bilmiyorum tabi..
    Otomotiv ise dev bir hikaye yakında araçlar büyük oranda carbon fiber olacak

Trb ve microtex ile oraya da girdik..

EVTOL dev hikaye carbon fiber mecburen kullanımı..

Uçaklar zaten mevzuata uymak için hafiflemek zorunda kompozit elzem..

Kompoziti kimse öngöremiyor daha.. 2023 de ciro süpriz yapacak inşallah..

Hmls polyester elyaf n6 n66 bazlı tire reinforcement zaten ana sektörümüz... O da çelik tele alternatif..

Tahtada 3 5 çakal oynasın bakalım

Alıntı Originally Posted by BTAV Yazıyı Oku
    Uzun süreli inat ve uğraş sonrası şirketin kompozit iş kolu ile ilgili hazıraldığım sunuma ait fotoğrafları yüklemeyi başarabildim.

Umarım bu sunum kompozit iş koluna dair aklınızdaki soru işaretlerini biraz da olsa giderebilmiştir.

Nasip olursa ilerleyen vakitlerde daha detaylı bir sunum hazırlayıp yine sizlerle paylaşmayı çok isterim.
    Bir dost

5.  Alıntı Originally Posted by BTAV Yazıyı Oku

Elinize sağlık. Ben de dün itibarıyla ortak oldum Kordsa'ya. Uzun süredir takibimdeydi. Şirketin potansiyeline göre hisse çarpanlarını uygun buluyorum. Hem küçük hem de yatırım yaparak büyüme hedefleyen bir şirketin bu çarpanlarla fiyatlanması ilginç. Gerçi Kords hep ucuz fiyatlanıyor 2 senedir takip ettiğim kadarıyla. Umarım ileride güzel temettüler verir bize.

Alıntı Originally Posted by White Knight Yazıyı Oku
    Elinize sağlık. Ben de dün itibarıyla ortak oldum Kordsa'ya. Uzun süredir takibimdeydi. Şirketin potansiyeline göre hisse çarpanlarını uygun buluyorum. Hem küçük hem de yatırım yaparak büyüme hedefleyen bir şirketin bu çarpanlarla fiyatlanması ilginç. Gerçi Kords hep ucuz fiyatlanıyor 2 senedir takip ettiğim kadarıyla. Umarım ileride güzel temettüler verir bize.
    Hayırlı olsun sayın White Knight,
    O zamanlar çok yazı yazmasam da sizi Şişecam konusundan hatırlıyorum. Orada garip huylarım yüzünden uzun süreli bir birliktelik olmasa da umarım Kordsa'da uzun yıllar beklentimiz üstünde karlarımız olur.

Teşekkür ederim Sayın Sertol,
    Onlar oynasın dursun kendi adıma konuşmam gerekirse daha kuvvetli lot toplamama sebep oldukları için kızamıyorum.

Sayfa 744/804 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •