Sayfa 693/804 İlkİlk ... 193593643683691692693694695703743793 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 5,537 - 5,544 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. 10-15 arası uzun bir toplanma dönemi oldu.ve sonucunda 31 hareketi geldi.yükseklerden yeni maliyetler var.16 Şubat'ta başlayan hareketten bugüne ortaya çıkan ortalamalar yüksek.mesela garanti 29.65 ortalama ile 600.000 almış,OYAK 30.30 ortalama ile yaklaşık 600.000 almış. İş yatırım 29.86 ile 300.000 almış.genel piyasa alış ortalaması ise 28.10 olmuş.piyasa bu ortalamayı yine test etmek isteyecek kisa-orta vadede.alimlarimi tamamlandım bugün ve bekleyiş moduna geçtim.
     Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Ekrandan sildim derken, satmamak adına söyledim. Çünkü 2 kusur yıldır topladigim brsan 30 lu seviyelerde 3 te 2 sini verdim. Sonuçta o da 5 misli civarı yükseldi geçen seneki düşüşten. Neyse ki oradan kazanç sağladıklarımi, yine güzel fırsatları olan hisselerime pay ettim. Brsanda yaşadığım durumu burada yaşamamak adına bazen akşamları bazen haftada bir bakıyorum kordsa ne olmuş diye. Yatırım tavsiyesi olmasın..
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Çelik fiyatları uçuyor biz de en iyi alternatif olmanın keyfini çıkaracağız inşallah yakında..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Ekrandan sildim derken, satmamak adına söyledim. Çünkü 2 kusur yıldır topladigim brsan 30 lu seviyelerde 3 te 2 sini verdim. Sonuçta o da 5 misli civarı yükseldi geçen seneki düşüşten. Neyse ki oradan kazanç sağladıklarımi, yine güzel fırsatları olan hisselerime pay ettim. Brsanda yaşadığım durumu burada yaşamamak adına bazen akşamları bazen haftada bir bakıyorum kordsa ne olmuş diye. Yatırım tavsiyesi olmasın..
    Aynen brader dediğin gibi götürecekler ama nezaman bekliyoruz

4. İzlediğim en boş analizlerden biri,analiz demek bile analize hakaret olur..Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by engineer38 Yazıyı Oku
    İzlediğim en boş analizlerden biri,analiz demek bile analize hakaret olur..

Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Denk gelmişti, dar bir çerçevede incelenmiş.

6. Geçmişte temettü vermediği her sene bedelsiz vermiş, Vermezler bu sene bedelsiz diyordum ama sosyal medyada öyle bı beklenti var gerçekten. Benide umutlandırdı açıkçası..

7.  Alıntı Originally Posted by engineer38 Yazıyı Oku
    Geçmişte temettü vermediği her sene bedelsiz vermiş, Vermezler bu sene bedelsiz diyordum ama sosyal medyada öyle bı beklenti var gerçekten. Benide umutlandırdı açıkçası..

Bedelsiz, kağıtların kimyasını bozuyor. Yüksek değerden işlem gören kağıtlara bakın, hepsi piyasada görece az lotu olan, çok dağılmamış, talep olduğunda da değerin hızlıca yükselmesini sağlayacak düşük sermaye ve lot yapısına sahiptirler.

Mesela, orta ölçekli şirketlerden Jantsa, Poltk ve benzerlerine bakın; sermayeleri 3-5-10 milyon civarlarındadır. Kordsa gibi büyük şirketlerden Froto, Tüpraş gibi şirketlere bakın. Hepsinin sermayesi 250-300 milyon dolaylarındadır. Hisse fiyatları da çok değerlidir. Diğer yandan, Petkim'e bakın; 2,5 milyar tl ödenmiş sermayesi var, %50'si halka açık, piyasada 1 milyarın üzerinde lot var Yıllar içinde, zaman zaman hareket yapıyor olsa da, sonra düştüğü yerden uzun süre kalkamıyor. F/K fiyatlamaları da yüksek olmuyor. Piyasa, her bir lota daha değerli gözüyle bakmıyor. Uzun vade yatırımcı için iyi bir şey değil bedelsiz. Mümkünse 15-20 yılda bir yapmalı.

Eğer Kordsa'yı bu sermaye ile bırakırlarsa, şirket bu büyüme ile yukarıda saydığım büyük şirketlerin fiyatlamalarına doğru usul usul yol alır. Az sermaye olsun, piyasada az lot olsun, hisse başına düşen kar yüksek olsun, büyüyelim. Bekleyelim ve büyüyelim; her bir lotumuz değerli olsun.

Bedelsiz kovalamak; işsiz güçsüz, çaycı-çorbacı-gömlekçi-günlükçü dediğimiz anlıkçı, işe yaramaz adamların işidir. Kağıtta bedelsiz olacak da, hemen alacak 25 liradan, kağıt 1 haftada 50'ye gidecek, o da kar edecek; bunun hayalini kurarlar sürekli. Ama sonrasında kağıdın kimyası bozulur. Brisa uzunca yıllar boyunca, o yüksek bedelsiz dağıtımından sonra yattı. Bu bir örnek. Kağıt daha yeni yeni kendini toparlıyor.
    ...

Sayfa 693/804 İlkİlk ... 193593643683691692693694695703743793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •