Sayfa 534/804 İlkİlk ... 34434484524532533534535536544584634 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 4,265 - 4,272 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Siz günlük al sat mı yapıyorsunuz?
    Yapmayalım diye buradayız ama maşallah herkes yapıyor

2.  Alıntı Originally Posted by Pik Yazıyı Oku
    Kartal Projesi'nde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) ana yüklenici, KORDSA ise ana alt yüklenici olarak yer alıyor.
     Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    http://www.axiommaterials.com/ şirketimiz bu..

Bu da Kordsa'nın dahil olduğu SAHA İstanbul

http://www.sahaistanbul.org.tr/?gcli...SAAEgJxwvD_BwE

Kordsa'nın arkasında SABANCI HOLDİNG kurumsal desteğinden fazlasının olacağını düşünebiliriz sanırım..

Teknoloji ve know how Transferinin sadece şirket bünyesi bağlamında değerlendirmenin ötesinde olduğu gibi bir resim çıkıyor.
    18-02-2019 tarihli düşüncem..Evet bence Türkiye böyle şirketleri pamuklara sarmalı

3. 3_4 aya temettu bedelsiz veya her ikiside bir beklentim var

4. Şu helikopter konusu..
    Bir helikopter için gereken pal sayısı belli..kaç helikopter ne zaman olacak?.. diyelim ki 100 helikopter..Bu konudan ne kadar ciro ve kar yaratılacak..Görünen konu başlığı havalı..
    Kompozit kulvarı önündeki sonsuz denizde bir damla..

Benim için bu konunun önemi;
    i-) Bu süreç sırasında ortaya çıkacak know how..Ve bu know how'un; geleceğin havacılık sektöründe düşüncelerimizin çok ötesinde genişlikteki bir pazarın içinde bulacağı yer..
    ii-)Kordsa' nın, savunma sektörünün içinde kendine açaçağı alanın genişlemesi ile devletten alacağı desteklerin büyümesi beklentisi..

Bu gün pal olur, yarın başka muharebe unsurlarının hafif ve sağlam olması gereken parçaları olur..
    CMC seramik matrix kompozitler mesela..

Orta yakın gelecekte batarya teknolojisinin gelişmesi ile birlikte, ulaşım araçları, ulaşım araçlarının tasarımları ve sahiplik biçimleri çok dramatik değişimlere uğrayacaklar..Drone taşımacılığı dediğin an bu "Kompozit materyal" demek ..

Ve böyle bir dünya;
    İkinci Kordsa hedefinin epey güdük bir anı olarak kalacağı bir kordsa geçmişi üretirse, o günler geldiğinde kendi adıma buna şaşırmış olmayacağım
    Son düzenleme : flamenco72; 21-01-2020 saat: 20:25.

5.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Şu helikopter konusu..
    Bir helikopter için gereken pal sayısı belli..kaç helikopter ne zaman olacak?.. diyelim ki 100 helikopter..Bu konudan ne kadar ciro ve kar yaratılacak..Görünen konu başlığı havalı..
    Kompozit kulvarı önündeki sonsuz denizde bir damla..

Benim için bu konunun önemi;
    i-) Bu süreç sırasında ortaya çıkacak know how..Ve bu know how'un; geleceğin havacılık sektöründe düşüncelerimizin çok ötesinde genişlikteki bir pazarın içinde bulacağı yer..
    ii-)Kordsa' nın, savunma sektörünün içinde kendine açaçağı alanın genişlemesi ile devletten alacağı desteklerin büyümesi beklentisi..

Bu gün pal olur, yarın başka muharebe unsurlarının hafif ve sağlam olması gereken parçaları olur..
    CMC seramik matrix kompozitler mesela..

Orta yakın gelecekte batarya teknolojisinin gelişmesi ile birlikte, ulaşım araçları, ulaşım araçlarının tasarımları ve sahiplik biçimleri çok dramatik değişimlere uğrayacaklar..Drone taşımacılığı dediğin an bu "Kompozit materyal" demek ..

Ve böyle bir dünya;
    İkinci Kordsa hedefinin epey güdük bir anı olarak kalacağı bir kordsa geçmişi üretirse, o günler geldiğinde kendi adıma buna şaşırmış olmayacağım
    Sevgili Flamenco, eger ulasim araclari degisime ugrarsa, onlarda da tekerlek olmaz mi? Direkt tekerleksiz mi yapacaklar? Ve drone tasimaciligi herkes icin riskli degil mi? Kaza yaparsa hayatta kalma sansi cok dusuk. Bireylere emsnet edilemez. Hele bizim gibi ulkelerde. Sistem yazilimlara bagli olacaktir sanirim. Guvenlik sebebiyle her guzergah da kullanilamaz.. Beni ilgilendiren kismi lastik, tekerlek Brisa kismi.. Ha bir de Kords'un ana faaliyet konusunun lastik guclendirme olmasi..
    ...

6.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Sevgili Flamenco, eger ulasim araclari degisime ugrarsa, onlarda da tekerlek olmaz mi? Direkt tekerleksiz mi yapacaklar? Ve drone tasimaciligi herkes icin riskli degil mi? Kaza yaparsa hayatta kalma sansi cok dusuk. Bireylere emsnet edilemez. Hele bizim gibi ulkelerde. Sistem yazilimlara bagli olacaktir sanirim. Guvenlik sebebiyle her guzergah da kullanilamaz.. Beni ilgilendiren kismi lastik, tekerlek Brisa kismi.. Ha bir de Kords'un ana faaliyet konusunun lastik guclendirme olmasi..
    Hocam şimdinin dronelarını 1780 lerde yapılan ilk otomobil gibi görüyorum..Yalnız bu sefer evrim çok daha hızlı olacak..
    Twitter'dan yazıştığım bir iş adamı ABD 300 milyon dolarlık süper kapasitör yatırımı içinde.. söylediğine göre çok kısa sürede binlerce kilometre menzil üretecek bataryalar söz konusu..Böyle bir dünyada bireysel hava ulaşımının şekli şemali çok değişecek kanımca...

Hatta kanımca böyle geleceğe hazırlık yapmayı ihmal eden havayolu şirketlerini de zor günler bekliyor olacak..

Düşünelim..
    I pad uygulamasında saadece Bodrum'daki yazlığımın terasına dokunacağım..İstanbuldaki evimin bahçesinde bineceğim drone, merkezi yönetimin ve regulasyonların hazırladığı yazılım sınırları içinde rota oluşturacak, uygun hava koridoru seçip 3 saat içinde beni evimin damına bırakacak..

ne oldu PEGASUS iç hatlar.. ve siparişi verilip parası ödenmiş ve alınmış yeni uçaklar..Evden Sabiha Gökşene 1 saat, alanda 2 saat, Bodrum alan 1 saat uçuş, oradan eve 1,30 saat 5 buçuk saat bir de siniri stresi
    Tabi şimdi kulağa uçuk geliyor...biliyorum ama..yine insanın aklına geliyor işte
    Lastik işi sönümlenir demiyorum..Ama Kompozit kulvarı Geleceğin kordsa kompozisyonunda beklediğimizden daha büyük bir ağırlığa ulaşabilir diyorum..

7. Cok uzun vadeciysen borsada alinip tasinabilecek az sayidaki hisseden biri hersene temettu veya bedelsiz surekli kar eden bir firma

Sayfa 534/804 İlkİlk ... 34434484524532533534535536544584634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •