Sayfa 579/804 İlkİlk ... 79479529569577578579580581589629679 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 4,625 - 4,632 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. ayak diriyor zamanı gelmemiş demekki y.t. değildir

2.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    13 üzerine atarsak işler düzelir...
    Atamadık, verdiler...12.25 altı iyi olmaz, olursa 11.90..
    Tekrar yukarı için 12.50 üzeri şart

3.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Atamadık, verdiler...12.25 altı iyi olmaz, olursa 11.90..
    Tekrar yukarı için 12.50 üzeri şart
    12.25 ten döndü...
    Haftaya nasip...
    Kısa vadede 12.50 geçilip, 12.80 e yol almalı...sonrasına bakacagız

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Yazık Yazıyı Oku
    Güzel bir noktaya parmak bastınız. Ben döviz tarafında bu sene yaşanması muhtemel yukarı yönlü bir atak haricinde, önümüzdeki 5 senenin geçtiğimiz 5 sene gibi olmayacağını düşünüyorum. Herkesin döviz tahmini farklı, tabii özellikle gelir tabanı YP dağılım gösteren firmada kur sizin tahmin ettiğiniz seviyelerde olursa TL bazlı çok farklı şeyler konuşulur, ancak benim görüşüm 2021-2027 arası stabil döviz dönemi. O nedenle benim tahminlerim,; Döviz kurunu bu sene oluşacak ortalama kur fiyatı üzerinden her sene %6,5 üzerine koyarak projekte edebilirsiniz. Ben datalarımı o yönde ilerlettim. Tabi sizin dediğiniz gibi olursa ,TL bazlı çok daha farklı fiyatlamalar olur.

Bir de kağıdın günlükçüleri tokatlaması beni mest ediyor. Bu kağıdı alıp tutacaksın, borsada nadir seçici davranıp, uzun seneler beklenmesi gereken bir şirket. Ben bu hikaye birlikteliğinde varım beklentilerim belli. Havacılık tarafının tahminimce 2021 ikinci yarısıyla beklentilerden daha hızlı eski cirolarına kavuşacağını düşünüyorum. Hatta BOEING'in ertelenen uçak siparişlerine tekrar başladığı ve geçen ay bir havayolu firmasından 17 yeni uçak siparişi aldığını okudum. Buranın yolu uzun. Gelecek çeyreklik bilançodan da korkmayalım. Şöyle düşünelim şu çeyrek bile zarar etmezse KORDİ daha ne zaman zarar edebilir ki? Ne kadar günlük gözünü para hırsı bürümüş Borsa'nın B sinden anlamayıp kulaktan duyma vole peşinde koşan kumarbaz varsa buradan uzak dursun lütfen.
    Değerli düşünceleriniz için tekrardan teşekkürler. Benim dolarla ilgili öngörülerimin bazıları devletin dolar konusundaki politikasına da dayanıyor. İstenen şey doların düzenli olarak yükselmesi ve yükselmesini engelleyecek olumlu etkenlerin de ortadan kaldırılması üzerine. Bunu da, geri dönüşü olmayan yerlere dolar bazlı yüksek miktarda borçlanarak, olası döviz geliri kaynaklarını keserek (turizm, belli yabancı yatırımcılar) ellerinden geldiğince yapıyorlar. O nedenle, benim kişisel 2030 usd tahminim konusunda hiç şüphem yok, hatta mütevazi bir tahmin bile diyebiliriz Elbette böyle bir ortamda Kordsa'nın tl bazlı cirosu da parlayacaktır. Biz uzun vadeli yatırımcıyız, niyetimiz satmak değil. Bekleyeceğiz.
    ...

5.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    12.25 ten döndü...
    Haftaya nasip...
    Kısa vadede 12.50 geçilip, 12.80 e yol almalı...sonrasına bakacagız

12.80 e bi gelsin bakalım...

6. yine yasladılar...
    11.90 destek...

7. Biri kordsa ya banka hissesi degil sanayi hissesi oldugunu hatırlatsın..

Sayfa 579/804 İlkİlk ... 79479529569577578579580581589629679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •