Sayfa 954/968 İlkİlk ... 454854904944952953954955956964 ... SonSon
Arama sonucu : 7740 madde; 7,625 - 7,632 arası.

Konu: ASUZU - Anadolu Isuzu

1.  Alıntı Originally Posted by muhammerb Yazıyı Oku
    inşallah öyle olur maliyet 10,87
    Çift Haneler
    Hayırlı olsun Bir nebzede olsa arkadaşlar zararlarını telafi ederler inşallah Hayırlı Bol kazançlar dilerim.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. 7 aylık yabancı takas oranı grafiği. Cumaya göre %1.61'lik artış var.
    Eylülün başında ise %1.75 idi oran. Şu anda %13.40. YTD

asdasfasfa.jpg

3. Dikkat edin hisselerinize sahip çıkın!

4. otomotiv sektörünün kötü olan durumu ekranlara ve araştırma raporlarına yansımıştı
    şimdi hisselerine de yansımaya başları
    gayet doğal bir durum

5.  Alıntı Originally Posted by cigerci Yazıyı Oku
    otomotiv sektörünün kötü olan durumu ekranlara ve araştırma raporlarına yansımıştı
    şimdi hisselerine de yansımaya başları
    gayet doğal bir durum
    Tamamen yüzeysel bir yorum. Sektör sıkıntılı diye bütün hepsi aynı mı olur.

6.  Alıntı Originally Posted by don_draper Yazıyı Oku
    7 aylık yabancı takas oranı grafiği. Cumaya göre %1.61'lik artış var.
    Eylülün başında ise %1.75 idi oran. şu anda %13.40. Ytd

[attach=confıg]23251[/attach]
    yabancı boşa toplamaz bir hisseyi ;)

7. Asuzuyu temel olarak incelerken aklım karıştı.

Ne Net karda ciddi kar artışı, ne özkaynakta ciddi bir artış var. Hatta net kar 8 çeyrektir hep negatif. Şirket 2 defa sert yükseliş trendi yaşamış...
    1. si 2015 yılı ile 2016 yılı başı arası , diğeri 2017 yılı başından 2017 yılı temmuz ayına kadar.. 2. yükseliş dalgasının sebebi bedelsiz verilmiş ve şirket hisse sayısı 84 milyona çıkmış. (Birde sanırım yeniden değerleme olmuş ve özkaynak artmış.. Öz kaynaktaki artış dikkat çekici..) Ayrıca, şirketin düzenli bir temettü politikası da mevcut değil.

Bugünlerdeki artışın sebeblerini tahmin etmeye çalışırsak,

1) Şirketin Yerli Otoda ana dağıtıcı olacağı : Olur da yılar sonra araba üretip bunu da satmayı başarırsak isuzu bunun ekmeğini sonuna kadar yer. (Ancak yapılabileceği konusunda hala süphelerim var.) Yapılırsa, hareket anlamlı olur.
    2) Savunma sanayi yatırımı : Okuduğum kadarıyla şirketin ürettigi kamyo ve kamyonetlerin görev açısından askeri kamyon ve kamyonetlere çevrilmesi projesi var. Ancak henüz bir sey yapılmamış galiba, (Sizler daha iyi bilirsiniz . bu konuda başka proje var mı ? )
    Buradan TSK ya araç satarak ekmek yiyebilir. Ancak bu iş biraz uzun soluklu olacağı için çok sert bir hareket yapmaması lazım..
    3) Bedelsiz beklentisi : Karını ve özkaynaklarını artıramayan şirketlerde bedelsizin hiçbir anlamı olmaz. Asuzu da şimdilik net karını ve özkaynaklarını artıramadığı için benim için anlamsız. ( Burada, şimdi olmazsa bile gelecek için anlamlı bulan arkadaşlar da vardır , Onların fikirlerine saygı duyuyorum)
    4) Elektrikli otobüs yapması sert hareket getirecek bir konu değil. Diğer şirketlerde yapıyor ve rekabet çok çetin.
    5) İhracat oranındaki artış : Bu harekette işte burası çok önemli, Şirketin aldığı ihale sadece teslim yılına kadar şirketi kurtarır. 2021 ve sonrası için herhangi bir ihracat haberi var mı ?
    Sipariş alınamaması durumu şu anda otokarda yaşıyoruz. Haber gelmeyince şirket fiyatı baskılanıyor.

Öğrenmek için soruyorum, Asuzun muhtemel yapacağı hareket hangisi kapsamında olacağını düşünüyorsunuz ?
    Grafiğe bakınca al diye beni bağırıyor..... Biraz kafam karıştı

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Sayfa 954/968 İlkİlk ... 454854904944952953954955956964 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •