Sayfa 39/41 İlkİlk ... 293738394041 SonSon
Arama sonucu : 327 madde; 305 - 312 arası.

Konu: MATESİS + ~dogru zamanda - dogru yerde olmak ~

1.  Alıntı Originally Posted by Fıght clup Yazıyı Oku
    Ek 21980

Psdtc böyle bir görünüm var, dirençleri kırarsa fincan kulp hedefi 15 gibi
    Asıl anlatmak istediğim indikatör kullanmama sebebimi şöyle izah edeyim
    Temettü ve temeli sağlam hisselerde indikatör kullanımı baZen malı erken vermemize sebep olabiliyor, örneğin rsi ile işlem yapan birisi nu görünce veriyor ama spek malı nu ile götürüyor, rsi inerken fiyat yükseliyor
    Bunun yerine trende ve formasyona bağlı kalınan işlemlerde başarı oranı çok yüksek orta ve uzun vadelide
    Tabiki kısa vadeli işlemlerde %5 yada %10 a oynayanlar için indikatör kullanımı bir elzem
    Tabi çok iyi seans izleme, teknik temel Bilgi tecrübe ve psikolojik öngörü şartı ile
    Başınızı ağrıttım özür dilerim uzun oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ustadim size katilmakla beraber ayristigim kucuk bi nokta var ...

teknikcilerin hikayesi de genel de

1 once trend cizer

2 formasyonlara bakar

3 indikatorlerle ugrasir

4 indikatorlerle cok ugrasir

5 guzel isler cikarsa da sonra tekrar trend e doner

6 ama yine de indikatorsuz edemez ...

indikatorler dunya uzerinden gectigi farz edilen parlel ve meridyenler gibidir hatta daha coktur cunku orda sadece yatay dikey cizgi mevcut indikatorlerde her noktadan sonsuz cizgi gecer ...

onemli olan karisik olmayan sistem kurmak robotlarin bukadar mukemmel kullanildigi yerde sadece indikatorlerle islem yapmak can yakabilir ...

ama yine de benim bakisim trend iskelet ise indikatorler kaslarimiz dir ...

fiyatin nekadar yoruldugunu olasi dinlenme istasyinlarinin yerinu vb. gosterir

misal bi ornek ile aciklayayim

ergli baktigimda mukemmel bir trend ve formasyon olusumu var ama benim gozumde bu olusuma indikator ekleyince 9.13 ustu en az 3 kapanis sart dedirtiyor
    ve 8.60 alti kapanis cok fena duruyor ...

trend bakisi

https://i.hizliresim.com/ADbRYr.png

trend + indikator bakisi

https://i.hizliresim.com/mMDOP1.png

bazen indikatorler duygusal bag kurmaya neden olabilir ve yaniltici da olabilir ama bazende hisse oyle goderki ustte ne direnc ne destek kalmistir ... ozellikle cok sert ve agresif yukselislerde trendden soz etmek bazen mumkun olmaz...

ama surasi da onemlidir bence her hisse sonucta farkli insanlarin yonlendiridigi fiyat olusumlarina neden olur o yuzden her hisse ye temel bakis farkli oldugu gibi teknik olarak bakisda degisebillir ... kagidin gecmisindeki karakterine bakarak gelecegini yorumlamak daha mantiklidir ...

kimisi golden crosss da sert yuklseir kimisi duser ..

kimisi nu olusumda cakiliro kimisi yukari devam eder belli sure daha gibi gibi...
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. IMG_1988.jpg

Matesis hocam çok haklısınız indikatör konusunda!!!
    Burda ereğlınin 60 dakikalık grafiği
    Sadece formasyon takibi ile çizilen hedeflere gidişin daha başarılı olduğunu anlatmaya çalıştım
    Siz çizdiğim grafiği çok iyi anladığınız için beni en iyi anlayacak birisiniz,
    Çok fazla deneme yaptım binlerce diyebilirim
    Kendi şahsi düşüncem bu oldu

IMG_1989.jpg

Buda günlük grafik 8.80 üzerinde kaldığı sürece tutulur ama ben olsam sadece saatlik al sat yapardım!!! Taşımam şahsen

3. Birde çok önemli unuttum
    Teknik analiz BİST 30 hisselerinde ve bir kaç BİST 100 hissesinde çalıştığı kadar çalışıyor
    Ben diğer hiçbir hisseyi almıyorum artık, ağlayanın malı gülene yar olmaz misali
    Amerikan borsalarında çok iyi çalıştığını söyleyebilirim yalnız, sebepleri malum

4.  Alıntı Originally Posted by Fıght clup Yazıyı Oku
    IMG_1988.jpg

Matesis hocam çok haklısınız indikatör konusunda!!!
    Burda ereğlınin 60 dakikalık grafiği
    Sadece formasyon takibi ile çizilen hedeflere gidişin daha başarılı olduğunu anlatmaya çalıştım
    Siz çizdiğim grafiği çok iyi anladığınız için beni en iyi anlayacak birisiniz,
    Çok fazla deneme yaptım binlerce diyebilirim
    Kendi şahsi düşüncem bu oldu

IMG_1989.jpg

Buda günlük grafik 8.80 üzerinde kaldığı sürece tutulur ama ben olsam sadece saatlik al sat yapardım!!! Taşımam şahsen

aynen forumlarda eskiler birbirini tanir aynen dediginiz gibi binlerce grafik cizdik ...

bazen iki cizgi bile cok sey anlatir anlayana ...

ve bi zaman sonra indikatorlerinde aslinda trendlere gore hareket ettigini fark ediyoruz ..

yorumlama tecrubesi gerek ...

en basitindan iki cizgi arasinda hissenin karakter analizi cok onemli misal usttelerde atti en basit endeks bakinca 100.600-98.700 bandi araliginda fazla kalamadigi asikar ...

ustadim paylasimlariniz bizim icin onurdur bu sayfada ...
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Hocam lütfen, burada yazmak okumak bizim için onurdur
    Siz hangi grafiği paylaşırsanız bende kendi bakış açımı paylaşırım, sizin temel analiz bileğinize ve seçiciliğinize güveniyorum

6.  Alıntı Originally Posted by Fıght clup Yazıyı Oku
    Hocam lütfen, burada yazmak okumak bizim için onurdur
    Siz hangi grafiği paylaşırsanız bende kendi bakış açımı paylaşırım, sizin temel analiz bileğinize ve seçiciliğinize güveniyorum

tsk aslinda baska koyde de hesabim var ve ustadimin listesi ...

hakkini yemem

ama burda temel.analize de zaman zaman deginsek de genel.anlamda teknik takibini yapacagim ...

sizi de yanimda gormek bizim icin onurdur...

dokta son zaman begendiklerik aslinda temel guzeller yanina bikac tanede beklentisi olan ve guzellesmeye aday hisseler olacak

ekgyo

doktas

kolazalaklar bu gurupda degerlendirmek mumkun...

7. IMG_1993.jpg

Sn Matesis dostum
    Kendimce hiç hayal kurmadan sarı çizgi stopla kavuniçi direnci kovalardım
    Hedef görünce satar
    Tahtacının bir sonraki hamlesini görmek için düşünceye yatardım
    Yatayda Ağar tahtadır ama trend içinde yakalarsak hızlıdır,

8. IMG_1994.jpg

Kozal sarı yükselen ve turuncu destekleri üzerinde temel beklentileri ile paralel takip edilebilir
    Desteklerini kırdığı anda short yağmuru başlar ve yatay destekleri resimde
    Elimde yok, turuncu üzerinde konsolidasyon yapmasını bekliyorum

Sayfa 39/41 İlkİlk ... 293738394041 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •