5-brsn

brsn

yurt dısı satıslarda 500 mılyon artıs var kalemlerı yerındne oynatan bu anlasmamı yaptı bakmak lazım

183 mılyon kar /141 X10=13 tl ederı var suan

detay bakalım kar patlaması hangı ceyrekde olmus...

gecen seneler de standart 500 mn satıs gelırı elde ederken
2017 1ç yıne 500mn yaklasık satıs gelırı elde ederken 2ç de 800 mn satıs gelırı elde etmıs ve ozellıkle yurt dısında patlama olmus ve yaklasık donem bası satnadrt 700-800 mn satıs gelırı elde etmıs

2.ç 100 3.ç 60 mn kar elde etmıs ...

4ç en kotu 80 mn kar getırse 260 mn senelık kar e ulasır

bu da fıyatı 20 tl ler hadı olsun 18 tl ler en kotu sartta tasır dıye dusunuyorum...

bu satıs gelıerlerı ıle seneye daha ıyı yerlerde olacaktır ...
1ç-2ç arası kap haberlerıne bakmalı ne degısmıs ...

vakıt gec kaba taslak baktım daha detaylı bakarız ınsallah...

14.07.2016

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından açılan Eskişehir gaz bağlantı hattı çelik boru alımı ihalesine en düşük teklifi 4.087.000 dolar ile şirketimiz Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret AŞ vermiştir.
Yaklaşık 32 bin 365 metre uzunluğundaki yüksek basınçlı boru hattı ihalesinin sonucu, BOTAŞ Yönetimi'nin takdir ve değerlendirmesine bağlı olarak iş sözleşmesi imzalanmasıyla kesinleşecektir.

17.05-2016

Şirketimiz, Meksika'da yapımı planlanan Tuxpan - Tula Gaz Boru Hattı Projesi'ni kazanmış bulunmaktadır.

33 milyon USD kontrat bedeli olan proje kapsamında 36 inç çapında 24,5 metre ve 12 metre boyunda borular üretilecektir. Haziran - Ağustos 2016 tarihleri arasında Gemlik Spiral Boru fabrikamızda üretimi gerçekleştirilecek olan borular, Temmuz ayından itibaren Meksika'nın Tuxpan limanına gönderilmeye başlanacaktır. 2017 yılında tamamlanması öngörülen hat üzerinden Veracruz, Puebla ve Hidalgo bölgelerindeki enerji üretim santrallerine gaz sağlanması planlanmaktadır.

Kazanılan bu ihale ile Meksika'ya ilk defa deniz aşırı bir ülkeden 24,5 metre boru girişi olacak. Şirketimiz stratejik büyüme alanlarından biri olarak tanımladığı spiral hat boruları pazarındaki iddiasını yeni başarılarla sürdürmeye devam edecekt

03-11-2015

İhale Bedeli : 500 Milyon USD (Nakliye Bedeli dahil)
İhale Bedelinden Ortaklık Payına Düşen Kısım : 167 Milyon USD (Nakliye Bedeli dahil)
Ortaklık Payına Düşen Kısmın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Brüt Satış Hasılatına Oranı (%) : % 22,3 (2014 yılı brüt satış hasılatına oranı.)

19.03-2015
İhale Bedeli : 152 milyon USD (Nakliye Dahil)
İhale Bedelinden Ortaklık Payına Düşen Kısım : 152 milyon USD (Nakliye Dahil)
Ortaklık Payına Düşen Kısmın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Brüt Satış Hasılatına Oranı (%) : %20

EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimiz, Amerika Birleşik Devletlerinin Pennsylvania eyaleti sınırları içinde inşa edilecek olan toplam 321 km uzunluğundaki bir doğal gaz hattı projesinin boru tedarik ihalesini kazanmıştır. Toplam kontrat bedeli yaklaşık 152 milyon USD olan iş kapsamında, Gemlik tesislerimizde üretimi gerçekleştirilecek olan spiral kaynaklı çelik borular doğrudan ABD'nin Philadelphia limanına gönderilecek ve buradan da Pennsylvania'ya sevk edilecektir. Çapları 30 inç (76,2 cm) ve 42 inç (1,067cm) arasında değişen boruların üretimine 2015 yılı son çeyreğinde başlanacaktır. Proje için üretilecek olan boruların tümünün sevkiyatını, üretim planı çerçevesinde 2016 yılı içinde tamamlamayı öngörüyoruz.

Söz konusu proje şirketimizin stratejik büyüme alanlarından biri olan büyük çaplı enerji hat boruları pazarında, son 6 ay içerisinde ihalesini kazandığımız TANAP ve ABD-Teksas'da boru hattı projelerinin ardından aldığı 3. büyük projedir. Aynı zamanda toplam ağırlığı bakımından bugüne kadar üretimini yapacağımız en büyük proje olma özelliğini de taşımaktadır.

Şirketimiz, ABD'nin önde gelen boru hattı operatörlerinin Türkiye'de üretim yapan tek tedarikçisi olma özelliğini korumaktadır.

bunlar dıkkatımı ceekken bazı haberler ...