Sayfa 104/156 İlkİlk ... 45494102103104105106114154 ... SonSon
Arama sonucu : 1244 madde; 825 - 832 arası.

Konu: SUMAS-Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Sumaş kendi temposunda güzel gidiyor bence. Hala almak isteyen çok az meraklısına fırsat veriyor. Bir yıl bekleyene %100'e yakın kazandırdı. Ağustos ayında birkaç gün 6.00 seviyesinden işlem görmüştü.

Şimdi önümüzdeki ilk beklenti olağan genel kurulu toplamaları ve temettünün onaylanması. Genel kurul çağrıldıktan asgari 15 gün sonra toplanabilir temettü de tahminen yazın ödenebilir.

Ağustos ortası gibi de bilançoyu bekleriz 6 aylık. Zannediyorum finansal ufrs'ye dönerken çok değişiklik olmuyor, vuk gelir tablosundan gördüğüm kadarıyla veriler yakın. İlk 6 ayda tahminen 2 milyonun üzerinde kar açıklayabilir. Haziran satışları normale yakın gidiyor olabilir.

Syg.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Aşağıdaki haberden anladığım kadarıyla yaz inşaat talebi artışından osb panel fiyatları usd cinsinden artışta görünüyor. Güzel haber. Kar marjımızın toparlanması lazım.

https://www.woodbusiness.ca/softwood...r-prices-rise/

4.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Aşağıdaki haberden anladığım kadarıyla yaz inşaat talebi artışından osb panel fiyatları usd cinsinden artışta görünüyor. Güzel haber. Kar marjımızın toparlanması lazım.

https://www.woodbusiness.ca/softwood...r-prices-rise/
    Teşekkürler Sn.Börsianer faydalı bir site, takibe aldım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Ekinler baş vermeden kör buzağı topallamıyor

Osb fiyatları yükselecek, yöneticiler bunu Sumaş ürün satış fiyatlarına yansıtacak, müteahhitler düşük faizleri görecek, inşaat yapacak arsa, dönüştürecek bina bulacak, sunta/osb gerekecek, satın alacaklar, Sumaş gelir kaydı yapacak, bilanço hazırlayacak, geçici beyanname verecek, karı artacak, bist yatırımcıları 4xx hisse arasında çarpan incelemesinde Sumaş'ı bulacak, bazıları internetten emir veremeyince vazgeçecek, bazısı müşteri temsilcisini arayıp pöip için riske edebileceği miktarda Sumaş'a talep girecek ve hisse fiyatı böylece yükselecek

Tabi bu uzun yol ama gidişat bu yönde

Herkese kolay gelsin. Beklemeye devam.

6. Ceomhs,
    Teknik analiz yapıyorum. 15 -19 Haziran haftası teknik öngörüsü.

7. Ceohms,
    Hacimsiz kağıtta tekniz analiz olmayacağını zanneder herkes ama ben ciddi ciddi hacimsiz kağıtta teknik analiz yapıyorum. Satıcı ve alıcıların hareketi arz/ talep dengesi hacim olsun olmasın bazı ipuçları verir. Bu egilimleri okuyabilmek lazım tabi herkes okuyamaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Her gün saat 14 civarı tavana 5bin veya 10bin lot alım girerek eşleşmeyi tavan gösterip sonra bunu silen kişi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yani Sumaş'ı aslında 10bin lot alan birisi tavan yapabilir. Çok da fazla para değil gerçekten.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 104/156 İlkİlk ... 45494102103104105106114154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •