Sayfa 107/151 İlkİlk ... 75797105106107108109117 ... SonSon
Arama sonucu : 1203 madde; 849 - 856 arası.

Konu: SUMAS-Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş

Alıntı Originally Posted by Flama Yazıyı Oku
    Sayın paradox

1 Haziran 2020' de baz aldığım pivot noktası 11.62'ye göre tam %20 artış ile 13.91 gördü. 13.91' den de 10.000 lota yakında işlem oldu. Az mı %20 artış ? Neden hata payı koydum, çünkü yüz binde bir'de olsa olmama ihtimalini açık tuttum. Kağıt 11.62 iken 16.00 olacak dedik 14.00' ten döndü. %30 civarı artış hedefi koymuştuk, %20' de kaldı.

Amacım laf kavgası vb... değil bilgi paylaşımı yapmak.

Başta sayın paradox olmak üzere herkese bol kazançlar diliyorum.
    flama,

cok tehlikeli ve yanlış bir şey yapıyorsun sen. rakamları manipule edip insanları kandırmaya çalışıyorsun.

hangi birini düzelteyim ki, 02 haziran da 14.50 ve üzeri kapatmaz ise bir daha yazmam dedin, şimdi 11.62 diyorsun. sonrasında hangi fiyat hedeflerini verdiysen hiç biri tutmadı yüz binde bir dedin ve en az % 30 ile yanına bile yaklaşamadı. 13.91 den 10.000 lot işlem oldu diyorsun halbuki 4.000 lot işlem oldu. 2020/3 aylık mali veriler açıklandığı halde 2019/12 verileri ile temel analiz yapmaya çalışıyorsun. kasıtlı olarak sumaş forumunu manipule ettiğini düşünüyorum. Bu SPK mevzuatına göre apaçık suçtur. bu forumun kurallarına uyduktan sonra istediğini yazabilirsin tabi, bu forum yönetiminin takdirine kalmış bir şey.

Benim amacım da asla laf kavgası, sadece doğru bilgi paylaşımı yapıldığını görmek. keşke 4 haftadır sürekli yanıldığını kabul edip özür dilesen daha faydalı olur kendi gelişimin için. Borsa kurtlar sofrası , bir anda yutuverirler adamı.

2.  Alıntı Originally Posted by paradox Yazıyı Oku
    flama,

cok tehlikeli ve yanlış bir şey yapıyorsun sen. rakamları manipule edip insanları kandırmaya çalışıyorsun.

hangi birini düzelteyim ki, 02 haziran da 14.50 ve üzeri kapatmaz ise bir daha yazmam dedin, şimdi 11.62 diyorsun. sonrasında hangi fiyat hedeflerini verdiysen hiç biri tutmadı yüz binde bir dedin ve en az % 30 ile yanına bile yaklaşamadı. 13.91 den 10.000 lot işlem oldu diyorsun halbuki 4.000 lot işlem oldu. 2020/3 aylık mali veriler açıklandığı halde 2019/12 verileri ile temel analiz yapmaya çalışıyorsun. kasıtlı olarak sumaş forumunu manipule ettiğini düşünüyorum. Bu SPK mevzuatına göre apaçık suçtur. bu forumun kurallarına uyduktan sonra istediğini yazabilirsin tabi, bu forum yönetiminin takdirine kalmış bir şey.

Benim amacım da asla laf kavgası, sadece doğru bilgi paylaşımı yapıldığını görmek. keşke 4 haftadır sürekli yanıldığını kabul edip özür dilesen daha faydalı olur kendi gelişimin için. Borsa kurtlar sofrası , bir anda yutuverirler adamı.
    Düşüncelerinize tamamen katılıyorum Sn. paradox, burayı da twitter ortamına çevirmek istiyor. Sumas topiği benim için ayrı bir yere sahip, elimde şu anda simgesel sayılabilecek adet hisse olsa da burayı takip etmeye ve elimden geldiğince gelişmeler hakkında bilgi vermeye devam edeceğim. Saygılar.

Sn.bağbozumu,

Siz takip ettiğim kadarıyla ayakları yere sağlam basan, araştıran ve emek veren bir yatırımcısınız. Neticede sumaşın genel kuruluna katıldınız ve izlenimlerinizi aktardınız. Ahşap global dergisinden linkler vererek forumu aydınlattınız. Şu an borsa çok enteresan bir dönemden geçiyor. SPK bültenini okuyorsunuzdur muhakkak. Kısa vadede her şey olabilir ama uzun vadede sizin gibiler her zaman kazanır. Zamanla sumaş forumunun eski günlerine döneceğini düşünüyorum. Siz yine de objektif bilgileri paylaşın burada. Bir bilgi de ben vereyim, geçen hafta şirketi aradım, üst pazara geçiş için hala resmî bir başvuru yok maalesef. Saygılar

4.  Alıntı Originally Posted by paradox Yazıyı Oku
    Sn.bağbozumu,

Siz takip ettiğim kadarıyla ayakları yere sağlam basan, araştıran ve emek veren bir yatırımcısınız. Neticede sumaşın genel kuruluna katıldınız ve izlenimlerinizi aktardınız. Ahşap global dergisinden linkler vererek forumu aydınlattınız. Şu an borsa çok enteresan bir dönemden geçiyor. SPK bültenini okuyorsunuzdur muhakkak. Kısa vadede her şey olabilir ama uzun vadede sizin gibiler her zaman kazanır. Zamanla sumaş forumunun eski günlerine döneceğini düşünüyorum. Siz yine de objektif bilgileri paylaşın burada. Bir bilgi de ben vereyim, geçen hafta şirketi aradım, üst pazara geçiş için hala resmî bir başvuru yok maalesef. Saygılar
    Teşekkür ederim Sn. paradox hepimizin katkısı oldu foruma. Elimden geldiğince araştırmaya, kendimi geliştirmeye çalışıyorum ama bilginin sınırı yok, sürekli kendimizi yenilemek zorundayız. Evet SPK bültenlerini takip ediyorum düzenli olarak, aslında sert önlemleri almakta biraz geciktiler sanki ama vardır belki kendilerince sebepler. Donanımlı ve soğukkanlı olursak hepimiz uzun vadede kazançlı çıkabiliriz. Üst pazar konusunda şartların olgunlaşmasını bekliyorlardır belki bilemiyorum. Y.T.D.

5. Eğer alttaki yükselen kanal desteği yeşil çizgiyi aşağı kırmayıp yoluna devam edecekse, bu çizgiye her dokunuşunda yukarı yönlü çıkışlar yaptı. 17 Nisan'da 8.10 civarı çizgiye dokunup 12.00'ye, 15 Haziran'da 12.08 civarı çizgiye dokundu ve 13.91' e sıçramasını yaptı. Bu sefer dokunacağı yer 13.00 civarları olacak büyük ihtimal, karar noktasında, bugüne kadar yaptığı davranışı sergileyip çizgiden yukarı sekecek mi ? Yukarı sıçrama yaptığını varsayarsak üst kanal direnci 17.XX'ye ya tek parça halinde çıkacak, yada iki parça halinde önce 14.50-15.00 yapıp (Sumaş'ın karakteri bunu daha olası kılıyor) dinlenip daha sonra 17.XX'ye çıkması olası. Bunların hepsi olasılık tabi. Eğer yeşili aşağı kırarsa o zaman başka parametreler devreye girer. Dediğimiz gibi karar noktasında aşağı kırması da olasılıklar dahilinde, o zamanda 11.00 civarları izlenmeli. Salı veya Çarşamba kararını verecek.

Son düzenleme : Flama; 22-06-2020 saat: 22:22.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Fibonacci zaman dilimine göre analiz edildiğinde DİP-DİP-TEPE-DİP-DİP-TEPE sırasına göre gidildiği ve 07.07.2020 (-5 gün önce, +5 gün sonra) civarı 17.XX fiyat ile TEPE yapacağı, Gann Fanı tarafından da desteklenmekte görünümü izlenmelidir. Ancak Yukarı yönlü trend devamı için Parabolic SAR'ında sat sinyaline yenik düşmemesi için MACD triggeri yukarı ivmelendirecek hareketin gelmesi gerektiği görülmektedir. Aksi takdirde yükselen trend desteği aşağı kırılabilir izlenimi de bulunmaktadır.

PSAR vs MACD :

Son düzenleme : Flama; 23-06-2020 saat: 00:21.

7. Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Karar günü devam ediyor. 12.40-12.60 veya bu civarların biraz üzerinde kalırsa yükselen trendin devam edeceği anlamı çıkarmak gerekecek aksi takdirde 12.39 bile kapatsa, yükselen trendi bozulmuş olacak. Bakalım...Gün sonuna kadar beklemek lazım.

Sayfa 107/151 İlkİlk ... 75797105106107108109117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •