Sayfa 111/156 İlkİlk ... 1161101109110111112113121 ... SonSon
Arama sonucu : 1241 madde; 881 - 888 arası.

Konu: SUMAS-Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş

Sumas

Bu pazardan çıkıp normal işlem görebilme gibi bi beklentisi varsa bu çok önemli bi beklentidir bol şans

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    2.3 milyon TL net kar getirdi. Benim beklentim 1.5 - 3.0 arasıydı hatırlarsınız. Nakit seviyesi 21.1 milyondan 28.1 milyon liraya yükseldi. Ana kaynağı ise alınan sipariş avanslarındaki artış.
    Olumsuz kısım satış fiyatı artışı maliyetteki artışı karşılayamıyor. Yine de piyasa nasıl yorumlar bakalım.

Syg.

Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    2.3 milyon TL net kar getirdi. Benim beklentim 1.5 - 3.0 arasıydı hatırlarsınız. Nakit seviyesi 21.1 milyondan 28.1 milyon liraya yükseldi. Ana kaynağı ise alınan sipariş avanslarındaki artış.
    Olumsuz kısım satış fiyatı artışı maliyetteki artışı karşılayamıyor. Yine de piyasa nasıl yorumlar bakalım.

Syg.
    pandemi çeyreğine göre yine de tatminkar bence. o nakit düşük faiz ortamında işe yaramıyor artık.2017-2018 de kaymağını yedi şirket keşke daha çok temettü dağıtsa. bol kazançlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Ben nakit çok yükselince kredi çektiler zannettim. ABD'de bazı şirketler hisse geri alımı için kredi kullanıyormuş. Şimdilik faizler düşük olunca nakdin değeri azaldı ama borçsuz yapının devamı de gelecekteki risklerde daha az hasar almasını sağlayacaktır.

Syg.

Sumas

Bilançosu sağlıklı iyi bi bilanço göndermiş bakalım ilerleyen zamanlarda neler olur bol şans

6. Sumas yatirimcilarina iyi bayramlar

7.  Alıntı Originally Posted by Flama Yazıyı Oku
    Eğer alttaki yükselen kanal desteği yeşil çizgiyi aşağı kırmayıp yoluna devam edecekse, bu çizgiye her dokunuşunda yukarı yönlü çıkışlar yaptı. 17 Nisan'da 8.10 civarı çizgiye dokunup 12.00'ye, 15 Haziran'da 12.08 civarı çizgiye dokundu ve 13.91' e sıçramasını yaptı. Bu sefer dokunacağı yer 13.00 civarları olacak büyük ihtimal, karar noktasında, bugüne kadar yaptığı davranışı sergileyip çizgiden yukarı sekecek mi ? Yukarı sıçrama yaptığını varsayarsak üst kanal direnci 17.XX'ye ya tek parça halinde çıkacak, yada iki parça halinde önce 14.50-15.00 yapıp (Sumaş'ın karakteri bunu daha olası kılıyor) dinlenip daha sonra 17.XX'ye çıkması olası. Bunların hepsi olasılık tabi. Eğer yeşili aşağı kırarsa o zaman başka parametreler devreye girer. Dediğimiz gibi karar noktasında aşağı kırması da olasılıklar dahilinde, o zamanda 11.00 civarları izlenmeli. Salı veya Çarşamba kararını verecek.
    paradox teknik analiz nasıl ya

22 Haziranda yazdım yukarıdaki gönderiyi

12 Temmuz gibi hareket başlar dedim...(dip-dip-tepe-dip-dip-tepe)

İki parça halinde hareket yapacak dedim...

Önce 14.50-15.00

Sonra 17.XX

Herkes sus pus oldu...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. [QUOTE=Flama;4640835]22 Haziranda yazdım yukarıdaki gönderiyi

12 Temmuz gibi hareket başlar dedim...(dip-dip-tepe-dip-dip-tepe)

İki parça halinde hareket yapacak dedim...

Önce 14.50-15.00

Sonra 17.XX

Herkes sus pus oldu...[/QUOTE
    E sonrası, buradan nereye varacağız? Dip dedim tepe dedim vs vs. bende şöyle desem önce 30 sonra 50 ve buralara farz etki hisse gelse, çok mu bilmiş olacağım. Bu hissede şuan için normal pazara geçmek dışında kısada en önemli hikaye nakit pozisyonunda meydana gelen artış oda bilindiği üzere sipariş avansları gibi görünüyor. Oranını bilmem ama kısaca şunu çıkardım; Ben çalışıyorum ve ürettiklerimi de sipariş üzere üretiyorum. stok maliyetim yok pazar sıkıntım yok bana güvenin. gerisi arz talep bir gurup gelir keşfeder hisseyi alır götürür yada götürmez. Sadece hissenin geleceğine yatırım yapan benim gibiler de alır pozisyonunu bekler. Hayırlı bayramlar Allah kerimdir. YTD değildir.

Sayfa 111/156 İlkİlk ... 1161101109110111112113121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •