Sayfa 112/151 İlkİlk ... 1262102110111112113114122 ... SonSon
Arama sonucu : 1203 madde; 889 - 896 arası.

Konu: SUMAS-Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş

1. 2020 Yılında alınan sipariş avansları: 5.537.888 TL.Ye yükselmiş. Bir önceki yıl aynı dönemde bu rakam:1.515.615 tl. imiş.

Alıntı Originally Posted by Flama Yazıyı Oku
    22 Haziranda yazdım yukarıdaki gönderiyi

12 Temmuz gibi hareket başlar dedim...(dip-dip-tepe-dip-dip-tepe)

İki parça halinde hareket yapacak dedim...

Önce 14.50-15.00

Sonra 17.XX

Herkes sus pus oldu...
    Flama, sen şaka mısın ? Senin yazdıklarını kim okusa amma palavracı ve bilgisiz diyor. Hiç bir şey tutturamadın bir de utanmadan sıkılmadan foruma sus pus oldu diyorsun. İnsan olan biraz utanır ve susar yahu. Bu ne rezalet !

..
    Ne kadar bozdu ? SUMAS'ın rasyolarının bozulduğu aynı oranda tüm şirketlerinki bozuldu. Bu durumda sıralama değişmiyor. PÖİP' te 1. sırada (14 şirket arasında). BİST'te 8. sırada (500 şirket arasında).

Oturup tek tek tüm şirketlerin F/K, FD/FAVÖK, PD/DD, FD/Satışlar sıralamasını yapıp siz buraya yazın. Bizde yeni sıralamayı öğrenelim.

Bu arada teknik görünüm ile devam edelim;

Bollinger günlükte sıkıştı, 4 saatlikte 1 işlem gününe daha ihtiyacı var gözüküyor. Momentum 0.40 desteğini, RSI'da 54 desteğini teyit etti. Önceki sayfada çizdiğim yeşil direnç daha fazla ayak bağı olamayıp kırılacaktır.

Haziran Ayının ikinci günü salı günü (02.06.2020) SUMAS kaçtan kapatacak görelim. 02.06.2020 gün sonu kapanışı itibariyle 14.50' den aşağı kapatırsa bir daha yazmayacağım buraya.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, Al-Sat tavsiyesi değildir. Sertifikalı uzman görüşü değildir. Bağlayıcılığı olmayıp tamamen matematiksel-istatistiki somut kanıt istendiğinde kanıtlanabilir verilerdir. Alımı da satımı da her birey kendi özgür iradesiyle yapmaktadır. Buradaki bilgi ve belgelere göre alım satım yapılamaz, yapıldığı iddia edilemez.
    Sayın forumdaşlar, hepimize sus pus oldu diyen bu ukalanın ilk yazısına bakın. 02 Haziran gün sonu 14,50 aşağı kapatırsa bir daha yazmam demiş. Biraz utanır yahu insan yazarken. Tükürdüğünü yalamak bu kadar kolay senin için

Hacimsiz kağıtta teknik olmaz dediler.
    Olur dedik.
    Dört bir yandan saldırdılar...

15-19 haftası kendimizi yüz binde bir hata payı ile ....... ...... dedik inanmadılar.
    Dört bir yandan saldırdılar...
    Buyrun
    Teknik size.
    Burada da ....... diye değiştirmiş kendini uyanık zanneden flama.halbuki ilk yazdığında 16-20 TL bandı demişti ve 13,01 kapatmıştı. Şimdi eski yazılarını değiştirip manipülasyona devam ediyorsun. Bu forum için değil belki ama SPK için çok net suçtur manipülasyon. Aç SPK bültenlerini oku. 1 aydır yazdıklarından Hatanı kabul etmeyen bir tip olduğun çok net ama kalkıp foruma ukalalık etmek senin haddine değil. Eski yazdıklarını değiştir sonra ben tutturdum de. Kendinden başka kim aldanır bunlara bilemem.

5.  Alıntı Originally Posted by paradox Yazıyı Oku
    Burada da ....... diye değiştirmiş kendini uyanık zanneden flama.halbuki ilk yazdığında 16-20 TL bandı demişti ve 13,01 kapatmıştı. Şimdi eski yazılarını değiştirip manipülasyona devam ediyorsun. Bu forum için değil belki ama SPK için çok net suçtur manipülasyon. Aç SPK bültenlerini oku. 1 aydır yazdıklarından Hatanı kabul etmeyen bir tip olduğun çok net ama kalkıp foruma ukalalık etmek senin haddine değil. Eski yazdıklarını değiştir sonra ben tutturdum de. Kendinden başka kim aldanır bunlara bilemem.
    Bence fazla ciddiye almaya deger bir gorus koymuyor ortaya. Fazla abartmamak lazım. Boyle hisselerde teknik calismak boş konusmakla esdeger. Biraz bilanco ve dip notlarina yogunlasmak gerekir.

Alıntı Originally Posted by hilal66 Yazıyı Oku
    Bence fazla ciddiye almaya deger bir gorus koymuyor ortaya. Fazla abartmamak lazım. Boyle hisselerde teknik calismak boş konusmakla esdeger. Biraz bilanco ve dip notlarina yogunlasmak gerekir.
    Sn. Hilal66, ciddiye aldığımdan değil ancak hem yazdıklarının hiç biri tutmadı, hem de terbiyesizlik yapıp forum’a sus pus oldunuz diyor utanmadan. Neyin kafasını yaşıyorsa artık. Ben blokladım geçtim , daha görünmez artık bana yazdıkları.

7. Sayın Flama dün bir cevap göndermişti galiba silmiş. Ben polemik konusu olmak istemiyorum. İŞBİR'de yazdıklarım ortada. Kimseyi bilmem tanımam. Sadece bir hisseye yatırım yapacaksam her fikri dikkate alırım. SUMAS'da ise formu takip etmeye başladığımda çok bilgi sahibi olamadım. Cek cuk aşağı olursa düşer yukarı olursa çıkar bunlar ham söz geldi bana onun için cevap yazdım. Evet teknik dolaşımdaki hissenin en az %10'u bir hacimle işlemler olmaya başlarsa o zaman işler. Böyle sığ böyle durağan ve böyle niçin borsa açıldığı bilinmeyen hisselerde teknik işlemez. Grafik çalışmaz. Çizerek yazarak yön belirlenemez. Onun içinde SPK'nın amacı çok ortaklı şirketlerde yatırımcıların mağduriyetini ortadan kaldırmak için sen her ne kadar şartları taşımasanda gel sana bir pazar açalım ben seni mali tablo, iş ilişkisi, yatırım kararı, ortaklık kurma yada çıkma vs gibi konularda yasaya uygun denetleyim. İşin aslı bundan ibaret. Önceden halka açılmak isteyen şirketler bu türden ödevlerini tamamlayıp başvuruda bulunuyorlardı. Şimdi ise borsa koduna kaydolup sonra prosedüre uygun hareket ediyorlar. SUMAS böyle bir hedef koymuş fiyat hareketi de son zamanlarda onu yansıtıyor. Pazar değişikliği hissemizin hikayesini yeniden yazar. Saygılar YTD'değildir.

Sumas

varsa olurda bu pazardan cıkıs beklentısı olusursa kağıt bambaşka şeyler olabilir hayırlısı bol şans

Sayfa 112/151 İlkİlk ... 1262102110111112113114122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •