Sayfa 116/153 İlkİlk ... 1666106114115116117118126 ... SonSon
Arama sonucu : 1223 madde; 921 - 928 arası.

Konu: SUMAS-Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş

1. Genel kurula katilabilen bir arkadaş var mı? Bir üst pazara yukselmeyle ilgili Hilmi bey nasıl bir açıklama yapmış?

PRO 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Hisse perşembe günü 25,00 - 27,30 aralığından işlem gördü ve toplam 70.344 lot işlem oldu.
    Halka açıldığından beri işlem hacmi rekoru ise 26 Nisan 2018'de 70.817 lot ile görülmüş ve hisse o zaman düzeltilmiş 4,90 fiyatta günü kapatmış. Toplam 0,55 TL temettü göz önünde bulundurulursa 5,45 TL olduğunu anlıyoruz.

Hissenin tarihi zirvesini yaptığı gün tarihi hacim de yapmış olması önemli bir gelişme. Sumas'ın bir hikayesi veya beklentisi olup olmadığını soran yeni kişiler var. Sumas kendi halinde düzgün bir finans yönetimi olan borcu olmayıp nakit varlığı olan ve temettü dağıtma alışkanlığı olan, kriz döneminde kar etmiş bir Anadolu şirketidir. Borsada yaklaşık 1 milyon 200 bin lot işlem görebilir nitelikte hissesi vardır. Bunun 350 bin kadarı Global menkulde hareketsiz görünmektedir. Yine büyük aracı kurumlardan bazılarındaki hisseler de anladığım kadarı ile alım satım yapmayan yatırımcılar tarafından tutulmaktadır.

Bist'de bildiğiniz gibi dolaşımdaki pay oranı düşük olan veya toplam fiili dolaşımdaki pay değeri az olan hisselere talep yüksek. Bu özellikle 2020 yılında ortaya çıkmış bir durum. Yeni yatırımcılar da hisse alırken karlılık, temettü, hikaye gibi olgulardan çok fiili dolaşıma dikkat ediyor ve investing gibi sitelerde sürekli bunu soruyorlar. Bazıları hisseyi daha cazip hale getirmek için bedelli veyahut bedelsiz sermaye artışı gibi ihtimalleri gündeme getiriyor.

Pöip (piyasa öncesi işlem platformu) hisseleri olan İsbir, Merit, Yonga gibi hisseler tavan yaparak ilerlerken bu talebin Sumas'a da uğraması gayet normaldir. Sumas içi boş bir şirket değildir ve tabii yatırımcıları vardır. Diğer saydığım hisseler de tabi yine kendilerine göre değerli şirketlerdir. Hisse son işlem günü düşüş yaşamış olsa bile önceki haftaya göre 6,29 TL artış yaşamıştır.

Bu hafta yaşanan talep ve Sumas'ın yatırımcılar tarafından tanınması devam ettikçe hissede hareketliliğin devam edeceğini düşünüyorum. Eski Sumas ortakları ortalarda yok ama onlar eski deyimle çalı dibinden hisseyi izliyorlardır tahminim

Herkese bol kazançlar, syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Düzeltmesini de bir bahaneyle aradan çıkardı. Artık daha güvenli olarak yola devam!

4. Smile

Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Hisse perşembe günü 25,00 - 27,30 aralığından işlem gördü ve toplam 70.344 lot işlem oldu.
    Halka açıldığından beri işlem hacmi rekoru ise 26 Nisan 2018'de 70.817 lot ile görülmüş ve hisse o zaman düzeltilmiş 4,90 fiyatta günü kapatmış. Toplam 0,55 TL temettü göz önünde bulundurulursa 5,45 TL olduğunu anlıyoruz.

Hissenin tarihi zirvesini yaptığı gün tarihi hacim de yapmış olması önemli bir gelişme. Sumas'ın bir hikayesi veya beklentisi olup olmadığını soran yeni kişiler var. Sumas kendi halinde düzgün bir finans yönetimi olan borcu olmayıp nakit varlığı olan ve temettü dağıtma alışkanlığı olan, kriz döneminde kar etmiş bir Anadolu şirketidir. Borsada yaklaşık 1 milyon 200 bin lot işlem görebilir nitelikte hissesi vardır. Bunun 350 bin kadarı Global menkulde hareketsiz görünmektedir. Yine büyük aracı kurumlardan bazılarındaki hisseler de anladığım kadarı ile alım satım yapmayan yatırımcılar tarafından tutulmaktadır.

Bist'de bildiğiniz gibi dolaşımdaki pay oranı düşük olan veya toplam fiili dolaşımdaki pay değeri az olan hisselere talep yüksek. Bu özellikle 2020 yılında ortaya çıkmış bir durum. Yeni yatırımcılar da hisse alırken karlılık, temettü, hikaye gibi olgulardan çok fiili dolaşıma dikkat ediyor ve investing gibi sitelerde sürekli bunu soruyorlar. Bazıları hisseyi daha cazip hale getirmek için bedelli veyahut bedelsiz sermaye artışı gibi ihtimalleri gündeme getiriyor.

Pöip (piyasa öncesi işlem platformu) hisseleri olan İsbir, Merit, Yonga gibi hisseler tavan yaparak ilerlerken bu talebin Sumas'a da uğraması gayet normaldir. Sumas içi boş bir şirket değildir ve tabii yatırımcıları vardır. Diğer saydığım hisseler de tabi yine kendilerine göre değerli şirketlerdir. Hisse son işlem günü düşüş yaşamış olsa bile önceki haftaya göre 6,29 TL artış yaşamıştır.

Bu hafta yaşanan talep ve Sumas'ın yatırımcılar tarafından tanınması devam ettikçe hissede hareketliliğin devam edeceğini düşünüyorum. Eski Sumas ortakları ortalarda yok ama onlar eski deyimle çalı dibinden hisseyi izliyorlardır tahminim

Herkese bol kazançlar, syg.
    Şirketi tanımayanlar için güzel bir bilgilendirme yapmışsınız. Evet şahsen ben izliyorum ama bu fiyatlardan almayı düşünmem. Kalanlara bol kazançlar.

5. Kaça kadar götürecekler tahmini olan var mı

6. Hilmi amcanın izin verdiği yere kadar

PRO 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bu ifadeler kimseye katkı sunmaz. Biraz ciddi paylaşımlar olmalı. Buralardan çok maliyetlenmeler oluyor. Benim çevremde de oluyor. O insanlarda bir beklenti içindeler. Haliyle herkes kazanmak istiyor. Nereye götürülür nereden getirilir, onu zaman gösterir hissemizin emsal hisselere göre yıllardan beri keşfedilmemiş olması işlem gördüğü pazarı son dönemde bu tür hisselere ilgi olmasaydı SUMAS yine bir köşede harekete başladığı fiyatlarında bekliyor olurdu. Şimdi ise yavaş yavaş değerini buluyor. Genel kurulda pazar değişikliği isteği hakkında 8 madde bence en önemli ip ucuydu. Normal pazara geçmesi için halka açık kısmın değerinin 30 milyonu bulmuş olmak şartlardan biri o da yaklaşık 28-30 tl. gibi bir rakama denk geliyor SUMAS bu fiyat aralığında 6 ay işlem görebilirse normal pazara geçiş hakkı doğuyor. elbette yönetiminde istemesi şartıyla. Adamlar böyle bir hazırlık var diyorlar o zaman buna odaklanmak daha mantıklı. Birde son açıkladığı bilançoda yaklaşık fazladan 5 milyon nakit girişi olmuş. Bunun nedeni ise sipariş avansları olarak görünüyor. Bunun anlamı ise yıl sonuna kadar hiç bir neden beni etkilemiyor ben satacağım malların zaten avansını aldım pazar ve stok sıkıntım yok üretime devam. karlılık özellikle öz sermaye karlılığı yatırım kriterlerinin başında gelir. Büyüyen şirket gelişen şirket iyi yönetilen şirket mutlaka bir gün değerini fiyatlar. SUMAS'ta onlardan biridir diye düşünüyorum. Hisseleriyle oynayan yatırımcısını maniple eden patron arayan varsa adres belli gitsin oralarda kısmetini arasın. YTD değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 116/153 İlkİlk ... 1666106114115116117118126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız