Sayfa 126/156 İlkİlk ... 2676116124125126127128136 ... SonSon
Arama sonucu : 1244 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: SUMAS-Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş

1. Bir kuple attım heybeye... artık her ay 50 lot kaldırırım dolaşımdan
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Geçen yıl bilanço 1 Mart’ta açıklandı, haftaya sonucu görürüz diye bekliyorum.

Eninde sonunda bir şeyler olacak, ortaklara selamlar

Syg.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
     Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    burada olanlar el kaldırsın beyanname karı 41 gelmiş ise bilanço karı en kötü 60 gelebilir diye düşünüyorum bu da sermayenin 10 katına yakın kar eder sanırım yazın çıkan yangınlar ve dünyada ki kereste fiyatları da fiyat artışına sebep olduğu için oluyor tabi kapasite artışı ile ilgili haber vardı o ne durumda takip etmedim bugünlerde Rusya krizi de kereste fiyat artışları yapabilir ruslar baya baya rus çamı üretiyor bu savaş tamtamları da bir miktar daha bizim firmaya yarayabilir öyle de böylede ilk çeyrek de güzel kar gelir 6 ve 9 aylıkta sürdürülüyorsa kar o zaman biz de uçarız uçar mal düştükçe ufak ufak almak lazım galiba fiyata bakmadan
    Hocam Sumaş gibi basit iş yapan firmalarda vuk - tfrs farkı çok az çıkmaktadır, ben farkın en fazla 2 milyon lira olmasını beklerim, tfrs daha az gelebilir, denetçi karşılık ayırmak isteyebileceğinden.

Syg.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Ben elindeki devasa nakit ile ne yapacak onu merak ediyorum. Makine aldılar ama kat be kat fazlasını kazandılar. 6 aylıkta elinde 50 milyon lira nakit vardı şimdi 70 milyon gibi bir rakama çıktı tahminen. Faiz oranları da düşük, umarım iyi değerlendirirler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    SUMAS 12 Aylık TFRS karı 44.563.842 TL

Fiyat Kazanç oranı 76.05 fiyat ile 10.6

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Hisse borsaya gireli 4 yıl oldu ancak halen piyasa öncesi işlem platformunda kaldı. Şu anda hisse alt pazarda işlem görme şartlarını sağlıyor. Bu yönde şirketi bilgilendirmek ve ortakların talebini dile getirmek için [email protected] adresine mail atılabilir. Ben gönderdim birkaç gün önce, size de tavsiye ederim.

Syg.

8.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Maalesef Sn. viking o konuda sukutu hayale uğradım. Madde görüşülürken üst pazara geçiş niyetlerini sorduğumda, sanki fabrika müdürü bu konuda hiç bir beyanat vermemiş gibi davrandı Hilmi Evin bey. Dolaşımdaki pay oranının %25 ulaşması durumunda otomatikman pazara alınabileceğini beyan etti. Ben de buna karşı tam emin olmasam da şirketin de başvuru yapması gerektiğini söyledim. Konu öylece kapandı oysaki ben bu konuda oldukça umutluydum. Anlayacağınız bu konu şimdilik başka bahara kaldı çünkü 2 senedir katıldığım gen. kur.dan edindiğim izlenimime göre küçük ortakların çoğu her konuda maalesef çok bilinçsiz.
     Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Geldi gelmesine de, içinde bulunduğumuz ekonomik koşulları öne sürerek tedbirli davrandıklarını öne sürdüler. Onlara göre bu koşullarda %30 temettü vermek çok iyi bir oranmış. Belki haklılar ama ben toplam kara oranla temettünün düşük kaldığını belirttim, en azından dağıtımın Eylülde değilde daha erken bir zamanda mesela bayramdan önce dağıtıla bilse dedim. Onun bile sözünü alamadım Elverdiğince uygun zamanda dağıtılabileceğini söylediler. Üstelik kar payı maddesi görüşülürken dile getirdiğim görüşlerimi dilek ve öneriler kısmında yer vermişler. Yolda olduğumdan akşam saatlerinde tutanağı okuyunca anladım.
     Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Genel kurulda değil ama sonradan sohbet esnasında ekonomik durumun belirsizliği, önlerini göremediklerini, Mart ayında kıpırdayan piyasanın Nisan da tekrar durgunlaştığı gibi bilgiler verdiler. Satışlarda şimdilik problem yaşanmasa da piyasanın daha da daralması durumunda bir miktar zayıflayabileceğini düşünüyorum. Bu arada Sumaş'ın en büyük rakiplerinden olan yerli üreticinin hala üretime geçemediğinin de altını çizmek istiyorum. Eldeki nakidin bir kısmını gördüğüm kadarıyla stoka çevirmişler bayağı bir mamül hazır bekliyor. Kısaca şirkette çarklar dönüyor, iyi denebilecek bir yönetime sahip fakat bana göre Kurumsallık sıfır.
     Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Hisse borsaya gireli 4 yıl oldu ancak halen piyasa öncesi işlem platformunda kaldı. Şu anda hisse alt pazarda işlem görme şartlarını sağlıyor. Bu yönde şirketi bilgilendirmek ve ortakların talebini dile getirmek için [email protected] adresine mail atılabilir. Ben gönderdim birkaç gün önce, size de tavsiye ederim.

Syg.
    Sn. Börsianer, şu anda portföyümde sumaş yok ama, benim katıldığım son genel kurul toplantı sonrası edindiğim izlenimlere ait paylaşımlardan alıntı yaparak, hatırlatma yapmak istedim. Saygılar.

Sayfa 126/156 İlkİlk ... 2676116124125126127128136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •