Sayfa 52/156 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 1241 madde; 409 - 416 arası.

Konu: SUMAS-Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş

1. Sn bağbozumu yurtdışında idim. Şimdi indim. İyi geceler iyi hafta sonları.

2.  Alıntı Originally Posted by Goriotbaba Yazıyı Oku
    Sn bağbozumu yurtdışında idim. Şimdi indim. İyi geceler iyi hafta sonları.
    Teşekkür ederim Sn. Goriotbaba. Hoş geldiniz.

3. 14 Şubat 4.çeyrek geçici vergi son gün. 2018 yılı net kârı göreceğiz. 13.500 civarı net kâr, 27.000 civarı özsermaye, 18,000 civarı vadeli banka mevduatı bekliyorum. 2019 yılına güçlü bir giriş. İşletme md. Naci bey 2019 satışları için endişe etmiyorsa sorun yok demektir. Kârlılık rekabetten dolayı etkilensede piyasalar açılınca düzelir. İnşaat otomativ zor günler geçiriyor. Güçlü özsermaye avantaj. Genel kurul da güzel bir temettü bekliyorum. Benim beklentilerim böyle. Al, sat tavsiyesi değildir. Ortaklardan görüş yazan olursa memnun olurum. Ytd.

4. 2019 yıl başı portföyüm.ytd.

5. Uzun vadeli yatırım yapıyorum. Egeen eylül 2013 47.60 tl. Maliyet. Alınan temettü 60 tl . Sahol ve vesbe işc temettü verirler. İşbir holding ilk yükselişte verdim. Düşünce aldıklarımı satıp 8.2018 te petrokent yaptım.49-55 ort. Son olarak sumaşta 5,90 ve 6,90 arası alım yaptım. Portföyümü ve kısa özeti SUMAŞ ta uzun vadeli düşündüğümü belirtmek için yazdım. Al-sat tavsiyesi değildir. Borsa yatırımı sabır işidir. Hiçbir zaman kredili işlem yapmadım. Ytd.

6. Sumas benim özsermaye artışı çalışmamda gözüme çarptı. Ozsermayesi enflasyonun iki katından fazla artmıştı. Temettü seven bir firma olduğunu öğrenince küçük bir bütçe ayırdım. Yazdıklarınızdan küçükten fazla bir bütçe ayırdığınızı çıkardım. Mahsuru yoksa -muhtemelen benim görmediğim- beklentilerinizi, hangi gerekçelerin sizi sumas almaya sevk ettiğini paylaşabilir misiniz? Ben küçük bütçe ayırdım çünkü firmanın ürün gamı az ve büyüme isteği yok... ben öyle düşünüyorum. Bu arada hâlâ elimde 2.5 lira maliyetli Ereğli var... Yani ben de UV yatırım taraftarıyım.

Venus E2 Plus Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

7.  Alıntı Originally Posted by Goriotbaba Yazıyı Oku
    14 Şubat 4.çeyrek geçici vergi son gün. 2018 yılı net kârı göreceğiz. 13.500 civarı net kâr, 27.000 civarı özsermaye, 18,000 civarı vadeli banka mevduatı bekliyorum. 2019 yılına güçlü bir giriş. İşletme md. Naci bey 2019 satışları için endişe etmiyorsa sorun yok demektir. Kârlılık rekabetten dolayı etkilensede piyasalar açılınca düzelir. İnşaat otomativ zor günler geçiriyor. Güçlü özsermaye avantaj. Genel kurul da güzel bir temettü bekliyorum. Benim beklentilerim böyle. Al, sat tavsiyesi değildir. Ortaklardan görüş yazan olursa memnun olurum. Ytd.
    Şahsen benimde kar beklentim sizinkine paralel. 30.000 civarı Özkaynak ve Nakit ve Nakit benzerleri bekliyorum. Karının neredeyse tamamını özkaynaklara çevirebilen ender firmalardan biri görebildiğim kadarıyla.
    Naci Bey'in söyleşide vurguladığı önemli noktalardan biri de;
    ''Pazardan gelen verileri incelediğimizde talep seviyesinin yaklaşık % 60’lar düzeyinde düştüğünü tahmin ediyoruz. Fakat bu düşüşe rağmen mevcut talep Türkiye’de üretilen OSB miktarından fazla. Bu sebepten dolayı biz fiyat politikamız ve rekabet gücümüz sayesinde bu krizi atlatacağımızı öngörüyoruz.''
    vurgusudur.
    Normalde nakit temettü en az %50 civarı beklememe rağmen, mevcut ekonomik durumlardan dolayı ihtiyatlı davranmaları olasılığı da ihtimal dahilindedir bana göre. Ayrıca bir üst pazara çıkabilmek için iç kaynaklardan sermaye artırımı da olabilir diye düşünüyorum.
    Yazdıklarım tamamen kendi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Goriotbaba Yazıyı Oku
    Uzun vadeli yatırım yapıyorum. Egeen eylül 2013 47.60 tl. Maliyet. Alınan temettü 60 tl . Sahol ve vesbe işc temettü verirler. İşbir holding ilk yükselişte verdim. Düşünce aldıklarımı satıp 8.2018 te petrokent yaptım.49-55 ort. Son olarak sumaşta 5,90 ve 6,90 arası alım yaptım. Portföyümü ve kısa özeti SUMAŞ ta uzun vadeli düşündüğümü belirtmek için yazdım. Al-sat tavsiyesi değildir. Borsa yatırımı sabır işidir. Hiçbir zaman kredili işlem yapmadım. Ytd.
    Borsada ki en büyük pişmanlıklarımdan birisi, Egeen'in o yıllardan başlayan müthiş büyüme rakamlarını gözardı ederek portföyümde tutmamak olmuştur. Ama tecrübe denilen şey de bu olsa gerek. Sizin sabrınızı da takdir ettim.

Sayfa 52/156 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •