Sayfa 56/156 İlkİlk ... 646545556575866106 ... SonSon
Arama sonucu : 1242 madde; 441 - 448 arası.

Konu: SUMAS-Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by Neweco Yazıyı Oku
    Ceyreklik faaliyet karimiz yine 5 milyona cikmis. Bu bakimda ne kadar nakit harcandi bilmiyorum ama su an piyasa degerindrn nakiti dusersek, 1 yillik faaliyet karinda hissenin degeri. artik cift hane olmali bence
    Piyasa er veya geç bu verilerin karşılığını verecektir elbet. Bakalım temettü kararı nasıl gelecek? Y.T.D.

2.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Piyasa er veya geç bu verilerin karşılığını verecektir elbet. Bakalım temettü kararı nasıl gelecek? Y.T.D.
    temettu kotuymus ya twit ustadlari oyle diyor onemliymis de arada vermese de olurmus

3.  Alıntı Originally Posted by Neweco Yazıyı Oku
    temettu kotuymus ya twit ustadlari oyle diyor onemliymis de arada vermese de olurmus
    Nereden okudunuz bilmiyorum ama şahsen benim için temettü verimi önemli özellikle işlem gördüğü pazar itibarıyla. Üstelik bu şirket halka açık olarak kurulmuş, ortaklar kazançtan pay almak için hissedar olmuşlardır kar payı isterler doğal olarak. Yatırım yapan yada yüksek borçla çalışan şirketler genelde temettü dağıtmak istemezler normalde, oysa sumaş'ta bunun tam tersi bir durum söz konusu şimdilik. En fazla ekonomik durgunluk nedeniyle temettü oranında tedbirli davranabilirler, hisse olarak dağıtabilirler yada;bir kısmını nakit bir kısmını hisse olarak dağıtabilirler ki buda işimize gelir... Y.T.D.

4.  Alıntı Originally Posted by Neweco Yazıyı Oku
    Temettü kötü değil... temettü vermeyip kasadaki parayı daha çok kâr edebilecek şekilde kullanacaksa vermesin. Ya da dağ gibi borç varsa temettü vermesin. Bunlar gibi paranın şirket kasasında kalmasını gerektirecek bir gerekçe yoksa bi zahmet temettü verilsin. Yoksa niye yatırımcı gelsin ki...

Venus E2 Plus Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

5. Kinaye olarak soylemistim arkadaslar temettu devam edecektir bence de.

6. Kusura bakmayın. Anlamadım....

Venus E2 Plus Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

7.  Alıntı Originally Posted by Neweco Yazıyı Oku
    Kinaye olarak soylemistim arkadaslar temettu devam edecektir bence de.
    Bende zaten size cevap olsun diye yazmamıştım Sn. Neweco, öyle düşünenler o kadar çok var ki millet kısa yoldan ''köşe'' olmak derdinde maalesef. Borsayı ''kumara'' çevirdiler tabiri caizse, birde robotlar çıktı başımıza.
    Peter Lynch’in çok sevdiğim bir sözü vardır ''Yatırım bir roket bilimi değildir. öyle olsaydı tüm ekonomi profesörleri milyarder olurdu.''

Sayfa 56/156 İlkİlk ... 646545556575866106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •