Sayfa 8/9 İlkİlk ... 6789 SonSon
Arama sonucu : 70 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Bilimsel Gelişimimizi Gösteren Haberler...

1. Türk üniversiteleri dünya sıralamasında geriliyor

Türkiye’den en iyi dereceyi yapan Boğaziçi 166’ncılıktan 190’a; ODTÜ 231’incilikten 314’e ve İTÜ ise 257’ncilikten 336’ya geriledi

ABD merkezli yayıncı ‘US. News’ tarafından yayınlanan ‘dünyanın en iyi üniversiteleri’ listesinde Türkiye’den 30 üniversite yer aldı.
    Listede 74 ülkeden bin 250 yükseköğretim kurumu değerlendirildi. Daha önce sıralamaya bin üniversite alınırken, bu sayının bin 250’ye yükseltilmesi sonucunda sıralamaya giren Türk üniversite sayısı da 20’den 30’a yükseldi.
    Listedeki okullar, ‘saygınlık, yayın, kitap, konferans sayıları, yayınlara yapılan atıflar, uluslararası işbirliği’ gibi 13 kritere göre sıralandı.
    Türkiye’den en iyi dereceyi yapan Boğaziçi 166’ncılıktan 190’a; ODTÜ 231’incilikten 314’e ve İTÜ ise 257’ncilikten 336’ya geriledi. Dünyada ilk sırayı bir kez daha Harvard alırken, MIT ikinci ve Stanford ise üçüncü oldu.
    Vakıf üniversiteleri arasında en iyi derece 491’incilikle bir kez daha Bilkent’in olurken, Hacettepe 567’inci, Ankara Üniversitesi 590’ıncı sırada yer aldı.
    http://www.paraanaliz.com/2017/gunce...riliyor-17953/

Alıntı Originally Posted by Pert Yazıyı Oku

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

Alıntı Originally Posted by Pert Yazıyı Oku

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

Aşık Veysel Şatıroğlu

Aşık Veysel Şatıroğlu

Aşık Veysel Şatıroğlu

Aşık Veysel Şatıroğlu

Aşık Veysel Şatıroğlu

Sayfa 8/9 İlkİlk ... 6789 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •