Sayfa 11/24 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 186 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Günlük BİST100 Hisseleri Teknik Anazlizi

1. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, SADECE FİKİR BEYAN ETMEK İÇİN YAZILMIŞTIR.

soresus isimli üyenin isteği üzerine golts ve gubr fabrikaları

2. GOLTS hisse grafiklerinden de görüleceği üzere, benim sistemim;

-Para Akım Endeksi nin normal sınırlar içerisinde olduğunu, yani her iki yöne de hareket gelişebileceğini,
    -%b değerine göre, bu göstergenin neredeyse en düşük değere yakın olduğu yani hisse fiyatının yukarı yönde gitmesinin beklenebileceği,
    -MACD değerinin halen aşağı yönde olduğu,
    - MUM analizinde ise, düşüş sonrası dipte bir miktar alımla yukarı yönlü bir gelişme olduğu ancak hacimsel anlamda işlem miktarının düşük olduğu,
    belirtilmektedir.
    Tüm bu değerlendirmelerin ışığında denilebilir ki; hissenin yukarı yönde gitmesi için erken olduğu, yatırımcının ilgisinin çok fazla olmadığı yani ALIM için zamana ihtiyaç olduğu değerlendirilebilir. AMA BAKARSINIZ YARIN TAVAN yapar BORSA bu. Ben olsam daha beklerdim.

3. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, SADECE FİKİR BEYAN ETMEK İÇİN YAZILMIŞTIR.

Hisse mum analizine baktığımda düşüş trendinin tam olarak sona ermediği, net bir DİP oluşmadığı söylenebilir. Ben olsam beklerdim. Ama karar sizin. Yarın bana laf söylemeyin.

4. Sayın meraklıadam, zaman ayırdığınız, emek verdiginiz ve fikirlerinizi paylastiginiz icin cok tesekkur ederim. Bu paylasimlar gayet dogal paylasimlar herhalde yasa koyucular bunu ayirt edebiliyorlardir. Neticede al-sat onerileri degil. Bunlari da paylasip anlayamayacaksak forumlar neye yarar. Tekrar tesekkurler

askere giderken mantığını, borsaya girerken duygularını bırak

5. Hiç kimseye AL yada SAT demiyorum. Ben kendi fikirlerimi belirtiyorum. Karar tamamen yatırımcıya aittir. Benim burda beyan ettiklerim gerçekleşecek diye bir şart yoktur. Tam tersi gelişmelerde olabilir. Sonuçta borsa KARADENİZ gibidir.

6. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, SADECE FİKİR BEYAN ETMEK İÇİN YAZILMIŞTIR.

Geçtiğimiz aylarda;
    - Değerlendirme kuruluşlarının not belirlemeleri;
    - ABD Başkanlık seçimleri,
    - Fransa Devlet Başkanlığı seçimi,
    - TBMM'de Referandum görüşmeleri ve akabinde referandum süreci,
    - Altın ve döviz fiyatlarının borsaya negatif etkisi,
    - Ekonomi göstergelerinin sürekli negatif değerlerde dolaşması,

ve benzeri nedenlerden dolayı, BİST fiyatlamaların da inişli çıkışlı bir süreç geçirdik. Bugün, ABD Başkanının görevden alınmasının dillendirilmesi, Brezilya'daki rüşvet skandalının patlak vermesi nedeniyle global anlamda borsalarda düşüş yaşanmıştır. Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı BİST'te yatırım yapanların tedirginlik içerisinde olması ve dikkatli pozisyon almaya çalışmaları doğal bir sonuçtur. Bu şu soruyu akla getirmektedir. Acaba, BİST'te yatırım yapanlar bu tedirginlikten dolayı haftanın son gününde yada tatil günleri öncesindeki son işlem gününde en çok hangi hisselere güvenerek yatırım yapmışlardır? Zira, bu kadar güvensizlik ve global ölçekte anlık değişkenliğin hüküm sürdüğü ortamda 2-3 günlük boşluk önemli bir aralıktır.

Aşağıda sunulan tabloda, 03/10/2016-18/05/2017 tarihleri arasındaki 26 haftada, haftanın son işlem gününde fiyatı artan BİST100 hisseleri hangileridir ve bu 26 haftada hisse fiyatı kaç kez son gün artmıştır sorusuna yanıt vermektedir. Yani yatırımcı hangi hisseye kaç kez güvenerek hafta sonuna yada tatile girmiştir.

Bugünkü günlük değerlendirmem= http://www.borsadakar.com/?pnum=46&pt=18+MAYIS+2017

7. 27 Mayıs 2017 tarihinde AL ve ALARm sinyali veren BİST100 hisseleri

www.borsadakar.com adlı sitemde yeni yayınlamaya başladığım GÜN İÇİ ALIM sayfasını ziyaret etmeniz menfaatinize olacaktır.

8. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, SADECE FİKİR BEYAN ETMEK İÇİN YAZILMIŞTIR.

KİPA için gün içi analizimize baktığımızda:
    Geçmiş aylardaki performansına göre;
    *Hissenin 01 Ocak 2017 tarihinden buyana %28,85 getiri sağladığı,
    *Yine aynı tarihten buyana yatırımcı eğiliminin yukarı yönlü olduğu,

26 Mayıs 2017 tarihi itibariyle:

** Para Akım Endeksi (PAE) ve Bollinger Bantlarına göre %b değerinin NORMAL sınırlarda olduğu, yani aşırı alımdan dolayı SATIŞ yada aşırı satıştan dolayı ALIM
    zamanını işaret etmediği, (Biz ALIM yönlü analiz ettiğimiz için bu değerlere göre ALIM için risk olmadığı)
    ** Hisse fiyatı hareketli ortalamasının (MACD) son dönemde aşağı yönlü gidişinde yukarı yönlü bir kırılma olduğu, (MACD grafiğinde YEŞİL çizgi)
    ** Hisseye alım yönünde para girişi sonucu Hacim Göstergesi ve Mum Analizinin yukarı yönlü bir hareketlenme içerisinde olduğu,

görülmektedir.

26 Mayıs 2017 tarihinin hafta sonuna gelmesi nedeniyle, hafta başında hemen alımdan ziyade borsanın gidişatının kollanarak, değerlendirilmesi ve Temel Analizini de incelemekte fayda görülmektedir.

Buna benzer analizlerimiz için bilgi edinmek amacıyla www.borsadakar.com adlı sitemde yeni yayınlamaya başladığım GÜN İÇİ ALIM sayfasını ziyaret etmeniz menfaatinize olacaktır.

Sayfa 11/24 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •