Sayfa 76/78 İlkİlk ... 26667475767778 SonSon
Arama sonucu : 622 madde; 601 - 608 arası.

Konu: HAYIR'da Hayır Vardır....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Görünen o ki, ülkem için hayırlı bir sonuca ulaşamadık.

Bir devletin Anayasası o ülkede yaşayan çeşitli sosyal, iktisadi, etnik farklılıktaki insanların mutabakat senedidir.

Bu senet üzerinde yüksek oranlı bir uzlaşma sağlanamazsa, hele de o ülkede her türden zıtlıklar had safhada ise, huzur ve barış beklenmemeli.

Kalkınma ise ancak huzur ve barışın gölgesidir.

Bu Anayasa ile ülkeyi yönetmeye sevinçle kalkışan ancak "atı alan Üsküdar'ı geçti" zihniyetinde olan biridir.

Ata binişindeki başarısı dillere destan olan asrın liderine bu laf pek de yakıştı doğrusu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    "Türkiye'nin geleceğini oyladık ve tam ortadan ikiye bölündük.

Kazanan da yok, kaybeden de yok.

Kaybeden gelecek ile ilgili umutlarımızdır. Bu şahane ülkede, birlikte, huzur içinde yaşama umutlarımızdır.

............

Sorunumuz temel olarak şudur: Türkiye'nin siyasal İslamcıları, gerçek bir demokrasi istiyorlar mı, istemiyorlar mı?

Demokrasinin olanaklarını kendi ajandalarını uygulamak için kullanıyorlar mı, kullanmıyorlar mı?

Yaşadığımız büyük deneyim bu soruya olumlu bir yanıt vermeyi olanaklı kılmıyor."

İşte tam da bu...

Mehmet Y. Yılmaz böyle demiş.

Hislerime ve yargıma tercüman olmuş...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu saydığımız illerin toplamı Türkiye'nin şehirleşme oranı, sanayileşme oranı, ticareti, eğitim imkânları, kültürel gelişim imkânları en yüksek, en çok dünyaya açık kesimini temsil ediyor.

Buna içiniz el veriyorsa "Halk demokrasisi böyle bir şey, ister kabul et, ister etme" cevabı vermek ortadaki gerçeği değiştirmez.

Erdoğan şimdi sanayi üretimi (Gaziantep ve Kayseri dışında) pek olmayan, eğitim, ihracat, kültürel gelişim imkânları işte ona göre ve en içine kapanık kesimine onaylattığı anayasa ile Türkiye'nin sanayi üretiminin, ihracat kapasitesinin, turizm gelirlerinin, eğitim potansiyelinin, kültürel üretiminin en yüksek olduğu, en dışa açık kesimini de yönetmek durumunda."

(Murat Yetkin)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Referandum sonrası ilk anket...

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...anket-40432232

Kimler EVET demiş...

Bunların oyu ile bu yüzyılda sistem değişecek ve bu ülke yönetilecek.

Diğer kesimler % 51-49 a rağmen sineye çekecek....

Her seçimi kaybediyorsunuz millet inanmıyor size ,, Yine kaybettiler Hala aynı kafadalar ... Türkiye düşmanları evet çıktı diye çıldırıyor görmüyor musunuz
    Eğer bir yanlış yapacaksan bari onu yanlış yap

7. “Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

Sayfa 76/78 İlkİlk ... 26667475767778 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •