Sayfa 26/95 İlkİlk ... 1624252627283676 ... SonSon
Arama sonucu : 760 madde; 201 - 208 arası.

Konu: MPARK - Medical Park Sağlık Hizmetleri A.Ş.

1. Sağlık sektörünün parasal kar faaliyetlerine soyunmasını hiç etik bulmasam da Kağıdın temel verilerini şöyle bir inceleyeyim dedim ve gördüklerime inanamadım. Özsermayesi sermayesinin yarısının da altında (özsermaye 90m sermaye 208m) piyasa değeri defter değerinin 43 katı...... Söyleyecek tek söz bulamıyorum. Nasıl böyle birşey olabilir??? Ben anlamadım bu işi anlayan varsa izah ederse sevinirim.

2.  Alıntı Originally Posted by Gulyabani Yazıyı Oku
    Sağlık sektörünün parasal kar faaliyetlerine soyunmasını hiç etik bulmasam da Kağıdın temel verilerini şöyle bir inceleyeyim dedim ve gördüklerime inanamadım. Özsermayesi sermayesinin yarısının da altında (özsermaye 90m sermaye 208m) piyasa değeri defter değerinin 43 katı...... Söyleyecek tek söz bulamıyorum. Nasıl böyle birşey olabilir??? Ben anlamadım bu işi anlayan varsa izah ederse sevinirim.
    Bu biraz agresif ve borclanarak büyümeyi gösteriyor. Zaten esas atılımını 2005 yilinda yapmis ve kısa süre içinde Turkiyenin en büyük özel saglik kuruluşu olmuş 29 hastaneyle. 2 hastane daha aciliyor ilk yarida diger 2 si de yolda 2019da planlaniyor. Tabi her bir hastanenin açılıp verimli gelir saglamasi 4-5 yılı buluyor dolayisiyla borclanma ve ozsermayedeki düşüklük devam ediyor ama yoy %20 gelir artışı var fiyat tespit raporunda ve 3.9 milyar değerinde şirketin yaklaşık 2.6 milyar geliri olacak. Bu durumda sirketin değerinin gelirin altında olmasını bekleyemezsiniz oran hic fena degil. Fd/satış orani 2 seviyelerindeyken global örnekleri 4,5 seviylerinde. Bir de zarara sebep olan kisa vadeli borçların bir kismi da halka arz gelirinden karşılanacağı için bilancoyu pozitife cikaracak bir hamle oldu ki zaten sirket de halka arzin amacinin borclari odemek olduğunu söyledi. Bir de burada sermaye insan gücü (sağlık hizmeti ve teknik birikim) ve marka bilinilirliği. Tesisler de kiralık. 2018le birlikte ozsermaye artışını görürüz herhalde. Ytd.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Açıklamalarınız için teşekkürler sayın engenius.

4. valla onu bunu bilmem en cok para kazandiğim sağlik sektörü kagidi acıbadem hastanesiydi..özlüyorum keretayi...mpark da kim oluyor.

5. bugün herhalde ilk defa halka arz fiyatını geçti bu da tarihe not olarak düşsün..

6. işleri nasıl gidiyor acaba bu şirkein ?

7. Bugün güzel alımlar oldu
    Meri.credit.turkish alımda ilk 3
    Yarın 19.10 üzeri kolay gecerse
    Hareketin ayaksesleri gelir.YTD

8. Medical Park Hastaneler Grubu, Sofya’da temsilcilik açacak

Türkiye’nin önde gelen hastaneler grubu arasında olan Medical Park Hastaneler Grubu, Sofya’da temsilcilik açarak, Bulgaristan pazarına giriyor. Türkiye’de 17 şehirde 30 hastaneden oluşan hastane zinciri, 6 Mart'ta Bulgaristan'da da kendi ofisini açacak.

Ekonomi Bakanlığının 'Ekonomi Blog'unda yer alan habere göre, Türkiye’de ilk özel onkoloji kliniğine sahip zincir hastaneler, tıbbın en gelişmiş yöntemlerini kullanarak uluslararası standartlarda çalışmaktadır. 1993 yılında kurulan Medical Park Hastaneler Grubu, Amerika kökenli ****t Commission International (JCI) akreditasyon standartları ve Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen sağlıkta kalite standartları temelinde kurulmuştur.

Medical Park Hastaneler Grubu Türkiye'de 90'dan fazla ülkeden gelen hastaları (sadece 2016 yılı verilerine göre tedavi gören yabancı hasta sayısı 50 binin üzerindedir) ve Türkiye nüfusunun % 10'unu tedavi etmektedir. Burada böbrek, karaciğer, pankreas, kornea ve kemik iliği nakli, in vitro v.s. tedaviler yapılmaktadır.

https://www.ekonomi.gov.tr/portal/fa...s_id=EK-255686
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

Sayfa 26/95 İlkİlk ... 1624252627283676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •