Sayfa 50/95 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon
Arama sonucu : 760 madde; 393 - 400 arası.

Konu: MPARK - Medical Park Sağlık Hizmetleri A.Ş.

1. Medisis hastanesi gibi bazı hastaneleri medical park satın almış diyorlar bilgisi olan varmı ?

2.  Alıntı Originally Posted by gezgin3406 Yazıyı Oku
    Medisis hastanesi gibi bazı hastaneleri medical park satın almış diyorlar bilgisi olan varmı ?
    Bu ortamda alacaksada almaz. Dün cnn türkte bir programda, devlet özel hastahane çalışanlarının maaşlarıni ödemeli, zaten zor duruma düşen özel hastanelerde iflaslar başlayabilir. Haberleri vardı. Hatta bir kısim çalışanlarıni zorunlu izne çıkaran mpark bu durumda hastshanemi satın alır.

3. Arkadaşlar, ben bu hisseyi aldıktan sonra göstergelerine göz attım. Göstergeleri beni dehşete düşürdu diyebilitim. Örneğin; dd, 1.10 kurus, yani buna göre olması gereken fiyat 1.10 kuruş. pd/dd ise, dehşet verici 14 tl yani buna göre 14 kat pirimli fk ise 84 buda sektör oralamasının 4 veya 5 kat üzerinde görünüyor. Ben teknikten anlamam, fakat! anlayan arkadaşlara sorum, bu göstergeler normal mi? ki, bana göre asla normal değil. Hissenin hemen hemen yüzde 80 i iki yabanci aracı kurumlarinda, yarın bir gün Türkiyeden ayrilma kararı alsalar ve hisseyi her gelene verseler dd 1 liraya düşebilir mi? Demek istediğim ben veya biz bu göstergelere göre diğer hisselerden çok, çok riskli bir hissede mi? bulunuyoruz. Bilen biri açıklarsa inanın en kalbimle dualar ederim.

4. Elimizdeki adede göre 1 TL ye bile düşse bu saatten sonra birşey değişmeyecek.Patron alsın turşusunu kursun.Bakalım kimlere nasıl pazarlayacaklar.

5.  Alıntı Originally Posted by Ebulzurna Binborazan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, ben bu hisseyi aldıktan sonra göstergelerine göz attım. Göstergeleri beni dehşete düşürdu diyebilitim. Örneğin; dd, 1.10 kurus, yani buna göre olması gereken fiyat 1.10 kuruş. pd/dd ise, dehşet verici 14 tl yani buna göre 14 kat pirimli fk ise 84 buda sektör oralamasının 4 veya 5 kat üzerinde görünüyor. Ben teknikten anlamam, fakat! anlayan arkadaşlara sorum, bu göstergeler normal mi? ki, bana göre asla normal değil. Hissenin hemen hemen yüzde 80 i iki yabanci aracı kurumlarinda, yarın bir gün Türkiyeden ayrilma kararı alsalar ve hisseyi her gelene verseler dd 1 liraya düşebilir mi? Demek istediğim ben veya biz bu göstergelere göre diğer hisselerden çok, çok riskli bir hissede mi? bulunuyoruz. Bilen biri açıklarsa inanın en kalbimle dualar ederim.
    Temel analizde sorun yok pahalı görünen bi hisse pd/dd değeri yüksel olması çok etken değil sebebi özsermayesi 23 milyon gibi düşük bi değer çünkü elinde varlık olarak 17 şirketi olan 12.000 çalışanı 20 ye yakın hastane var bu varlıkların büyüklüğü düşünülünce hastane başı defterde daire fiyatından değerlendirilmiş demektir f/k ise bilindiği gibi kar düşüklüğünden kaynaklanmakta f/k bir gösterge olsa yeşil 1.01 ile kervan 1.22 ile en ucuz hisse olarak değerlendirilirdi. Dediğim gibi 12 bin bordrolu çalışanı olan halka açık şirket. Gelelim yabancı satma riskine halka arz 19 tl den 2 yıl önce yapıldı şu anki fiyatı 13.77 iki yıl önce dolar 3.8 tl şimdi 6.4 yani halka arzda 5.5 dolar maliyetli biri şimdi 2.1 dolara satarmı? Sanmam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by bt1975 Yazıyı Oku
    Temel analizde sorun yok pahalı görünen bi hisse pd/dd değeri yüksel olması çok etken değil sebebi özsermayesi 23 milyon gibi düşük bi değer çünkü elinde varlık olarak 17 şirketi olan 12.000 çalışanı 20 ye yakın hastane var bu varlıkların büyüklüğü düşünülünce hastane başı defterde daire fiyatından değerlendirilmiş demektir f/k ise bilindiği gibi kar düşüklüğünden kaynaklanmakta f/k bir gösterge olsa yeşil 1.01 ile kervan 1.22 ile en ucuz hisse olarak değerlendirilirdi. Dediğim gibi 12 bin bordrolu çalışanı olan halka açık şirket. Gelelim yabancı satma riskine halka arz 19 tl den 2 yıl önce yapıldı şu anki fiyatı 13.77 iki yıl önce dolar 3.8 tl şimdi 6.4 yani halka arzda 5.5 dolar maliyetli biri şimdi 2.1 dolara satarmı? Sanmam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Teşekkür ederim.

7. Özel hastaneler pandemi dinlemiyor
    Koronavirüs hastasına 4 bin TL’lik fatura

İstanbul’un Maltepe ilçesindeki özel bir hastanede, koronavirüs belirtileriyle tedavi altına alınan ve testi pozitif çıkan O.Şâ€™ye tedavinin ardından 4 bin TL’ye yakın fatura kesildi. Yetkililer, O.Şâ€™nin aile bireylerine de test yapılması gerektiğini belirtti ve anne ve babasına da test yapıldı. İleri yaştaki anne ve babanın da koronavirüs belirtileri gösterdiği ve testi pozitif çıktığı gerekçesiyle onlar da hastaneye yatırıldı. 3 hastanın da tedavisinin ardından, hastane yönetimi, hasta yakınlarına 3 bin 979 TL’lik fatura çıkardı.
    Sağlık Bakanlığı’nın Alo 184 hattına “özel hastanelerin pandemi hastanesi ilan edilmesine karşın tedaviyi parayla yaptığı†için şikâyette bulunan hastaya ise bakanlıktan, “Pandemi hastanelerine ilişkin genelgede, özel hastanelerden para alınmayacağına dair düzenleme yok†yanıtı verildi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/o...emiyor-1730011

8. Acıbadem hastaneleri kurucusu Mehmet Ali Aydınlar TV de özel hastaneler acil hastada de ücret almaz yoğun bakım tedavilerinde ücret alır dedi.Bilim kurulu üyesi de alamaz dedi durum karışık galiba.

Sayfa 50/95 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •