Sayfa 57/95 İlkİlk ... 747555657585967 ... SonSon
Arama sonucu : 760 madde; 449 - 456 arası.

Konu: MPARK - Medical Park Sağlık Hizmetleri A.Ş.

1. Karşılıklı işlem 1 haftaya yönü nu tayin eder yukarı

2. Para cikisi olmus. Sabir lazim

3. herkese selam..oncelikle merrill lynch takasta goremiyorum diyen arkadasa bilgi vereyim ; takas saklama yetkisi yabancilarda citi ve deutsche de var benim bildigim.Dolayisiyla hicbir hissenin takas dokumunde Merrill goremezsiniz..Benim bu hissede yaptigim incelemede gordugum ; 2018 subatta halka arz oldugundan bugunlere kadar gunluk islem hacmi genelde 1 milyon lot altinda gerceklesmis hep..Bana ilginc gelen ise 25 mart tarihinden beri ise 1 gun haric hergun islem hacmi 1 milyon lot uzerinde..ve 24 nisan cuma inanilmaz bir hacime ulasti ve 15 milyon lot oldu..Merrill 3 milyon lot satti ve buna ragmen hisse 13.48 kapatti..bu 3 milyon net satisi ( 40 milyon TL ) kucuk yatirimcinin karsilamasi mumkun degil..tahminim hissede bi el degistirmeler oluyor, yakinda anlariz...
    Not : Para cikisi oldu yazan arkadasa da bir notum olucak, ben muhendisim ama buna ragmen para giris cikis mevzusunu hicbir zaman anlamayacagim..zamaninda birisi kuyuya bir tas atmis ve en iyi 5 alici ile en iyi 5 saticinin lot toplamlari arasindaki farka bakarak hisseden para cikiyor veya giriyor demis..Akil var mantik var Satilan toplam lot = Alinan toplam lot..dolayisiyla bana gore bu ilk 5e bakip boyle bir yorum yapmak tamamen sacma...

4.  Alıntı Originally Posted by Joe Black Yazıyı Oku
    herkese selam..oncelikle merrill lynch takasta goremiyorum diyen arkadasa bilgi vereyim ; takas saklama yetkisi yabancilarda citi ve deutsche de var benim bildigim.Dolayisiyla hicbir hissenin takas dokumunde Merrill goremezsiniz..Benim bu hissede yaptigim incelemede gordugum ; 2018 subatta halka arz oldugundan bugunlere kadar gunluk islem hacmi genelde 1 milyon lot altinda gerceklesmis hep..Bana ilginc gelen ise 25 mart tarihinden beri ise 1 gun haric hergun islem hacmi 1 milyon lot uzerinde..ve 24 nisan cuma inanilmaz bir hacime ulasti ve 15 milyon lot oldu..Merrill 3 milyon lot satti ve buna ragmen hisse 13.48 kapatti..bu 3 milyon net satisi ( 40 milyon TL ) kucuk yatirimcinin karsilamasi mumkun degil..tahminim hissede bi el degistirmeler oluyor, yakinda anlariz...
    Not : Para cikisi oldu yazan arkadasa da bir notum olucak, ben muhendisim ama buna ragmen para giris cikis mevzusunu hicbir zaman anlamayacagim..zamaninda birisi kuyuya bir tas atmis ve en iyi 5 alici ile en iyi 5 saticinin lot toplamlari arasindaki farka bakarak hisseden para cikiyor veya giriyor demis..Akil var mantik var Satilan toplam lot = Alinan toplam lot..dolayisiyla bana gore bu ilk 5e bakip boyle bir yorum yapmak tamamen sacma...
    Bilgiler için teşekkürler.. peki merill elinde ne kadar lot var bunu göremez bilemezsek, varsayalım önümüzdeki 4 günlük süreçte 10m lot daha satar ve hisse buna karşılık bulamaz ise düşüş kaçınılmaz olmaz mı.. (varsayım)

5. gunaydin, rica ederim..bu ve benzeri forumlarin amaci bilgi paylasimi, faydam olduysa ne mutlu..
    sorunuza gelirsek haklisiniz, daha ne kadar satis yapabilecegini bilmek icin elde veri olmasi sart..bu hissenin takas dokumunde (en son aklimda kalan) 29 mio lot Citi, 24 mio lot Deutsche vardi..Son gunlerde Merrill hep satista oldugu icin baktigimda Deutsche de ciddi azalim vardi,yani denilebilirki oradaki hisseleri satiyor.Bu arada 24 Nisan Cuma gunu 3 milyon lot daha satis yaptilar ve takaslarda 2 gun sonra degisim gorunecegi icin (tahminim) Deutsche daha da asagilara inecektir..
    Bu arada kisisel dusuncemi paylasmak isterim ; bu yabanci satiyor goruntusu bana cok da inandirici gelmiyor. Neden derseniz mesela 24 Nisan cuma gunu 3 milyon lot satis yaptigi bir tahtada , hissenin + kapatmasi cok da mumkun olamazdi..ayrica 3 milyon lot, 13 kusur liradan 40 milyon TL yapar, hangi kucuk yatirimci karsilayabilir ki bunu? O yuzden ya cepten cepe yapiliyor ya da baska cok saglam bir grup kagida giriyor..Onumuzdeki gunlerde anlariz..
    Yazdiklarim kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir..En dogrusu ve guzeli herkesin kendi kararini kendisinin vermesidir..

6. Bilançoyu satıyor. Virüs nedeniyle bilanço kötü gelecektir. Kimse acil durumlar dışında hastaneye girmedi bu dönemde
    Bilanço ile beraber normalleşme olacak toparlayacaktır.
    Bazı ülkelerde virüs ile berbaber özel hastanelerin tümünde devletleşme yapıldı. Sağlığı özel sektöre bırakmak istemediler. İleride Türkiye de böyle bir durum tartışılabilir mi? Benim fikrim böyle birşey yapılmayacağı yönünde.

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetmutlu Yazıyı Oku
    Medicalpark fark yaratmaya devam edecektir.Güncel ve teknolojinin içinde kalarak kurumsal kimliğini ortaya koyacaktır.Sahibinin kim olduğu belli olmayan Lokman Hekim gibi tavan tavan gidip taban taban düşen hisseler ile kıyaslamak doğru olmaz.

Türk Nippon Sigorta, Medical Park iş birliğiyle yaklaşık 3 yıl önce hayata geçirdiği; mevcut hastalıkların dahil olduğu, 80 yaşına kadar sigortalanabilme fırsatı sağlayan ‘’Sağlığınız Bizde’’ tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) ürününü geliştirmeyi sürdürüyor. Şirket, koronavirüs salgını nedeniyle, tüm sigortalılarına sosyal fayda sağlamak amacıyla hem mevcut ‘’Sağlığınız Bizde’’ ürünü kullanıcılarına hem de bu ürünü satın almak isteyenlere Covid-19 teminatının poliçeye dahil edildiğinin müjdesini verdi. Üründe hayata geçirilen bir diğer yenilik ise; Sağlığınız Bizde kullanıcılarının Medical Park’ın pek çok branştan hekimine, evden çıkmaya gerek olmadan görüntülü görüşmeler ile sağlıklarına ilişkin danışmanlık alabilmesi oldu. Bu ayrıcalık sayesinde başta kronik hastalıklarla mücadele edenler, 65 yaş ve üzerindeki kişiler olmak üzere sağlıkla ilgili ihtiyaçları olan herkes, evlerinden çıkmadan, kendi yaşam alanlarında hekimlere akıllı telefonları ile yapabilecekleri görüntülü görüşmelerle ulaşabilecek; sağlık durumlarıyla ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırabilecek.

HASTANE SEÇİMİNE OLANAK SAĞLAYACAK

Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, zor dönemlerde sigortalılarının yanında olduklarını gösteren ve bir sosyal fayda olarak nitelendirilebilecek bu değişikliğin, küresel anlamda tüm dünyayı etkisi altına almış salgınla ilgili sigortalıları bir nebze de olsa rahatlatacağını ve riskin oluşması halinde, sigortalının hastane seçimi yapabilmesine olanak sağlayacağını ifade etti. Pamukçu, "Dünya ve Türkiye, koronavirüs salgını nedeniyle zor günlerden geçiyor. Bu dönemi, hep birlikte bir dayanışma içerisinde, iletişim kanallarımızı her daim aktif tutarak, sağlık anlamında en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum. Bu dayanışmanın güzel bir örneği olarak Covid-19 teminatlı Sağlığınız Bizde TSS ürünümüzün, mevcut faydası dışında tüm satış kanallarımız ve sigortalılarımız tarafında gerçekten ihtiyaca uygun bir ürün haline geldiğini düşünüyorum’’ dedi.

ONLİNE DOKTOR HİZMETİ DE VAR

Sağlığınız Bizde ürünündeki tek değişikliğin Covid-19’un teminat altına alınması olmadığını dile getiren Pamukçu şunları söyledi; ‘’Ürünümüze dahil edilen Covid-19 teminatı kadar, sigortalılarımızın sigorta süresi boyunca maksimum 5 defa olmak üzere telefonla görüntülü uzman doktor görüşmesi yapabilecek olmaları da bu dönemde sektör için gerçekten önemli bir adım. Uzman görüşü teminatına ek olarak, tahlillerini evde yaptırması gereken hastalarımıza bu ürünle birlikte evde tahlil yaptırma imkânı sunuyor ve yapılacak tahlilin yüzde 50’sini bu poliçe kapsamında karşılıyoruz. Tüm bu saydığımız iyileştirmelerin yanında, 80 yaşa kadar sigortalanma hakkı verilen bu ürünümüzün yaş limitini de önümüzdeki üç ay için 85 yaşa kadar çıkartmış bulunuyoruz. Bu üründe mevcut hastalıkların da kapsam dahilinde olduğunu ayrıca hatırlatmak isterim’’ diyerek sözlerini tamamladı.

ANKARA (AA) - ENES DURAN - Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hastanelere gitmekten çekinen vatandaşlar için stratejiler geliştiren sağlık sektörü, görüntülü muayene dönemine geçti.
    Kovid-19 vakalarının her geçen gün artması, hayatın birçok alanında olduğu gibi sağlık sektöründe de yenilikçi çözümlere kapı araladı.
    Lokman Hekim Sağlık Grubu İş Geliştirme ve Proje Direktörü Dr. Ali Yakut, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, zorunlu haller dışında hastanelere gidilmesinin önüne geçmek için görüntülü sağlık danışmanlığı hizmetinin yaygınlaştığını söyledi.
    Kovid-19 nedeniyle 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkışlarının sınırlandırıldığını hatırlatan Yakut, evden çıkması ve hastaneye gitmesi istenmeyen ancak doktor desteğine ihtiyaç duyan hastaların görüntülü sağlık hizmetinden yararlanmaya başladığını anlattı. Yakut, söz konusu uygulamadan, büyükşehirler arasında seyahat kısıtlamasına takılan uzak mesafedeki hastaların da yararlanabildiğine dikkati çekti.
    Yakut, Lokman Hekim Sağlık Grubunun heryerdesaglik.com platformu üzerinden bu hizmeti sunduğunu belirterek, diyetisyen ve psikolog hizmetleri başta olmak üzere birçok alanda görüntülü muayene yapıldığını kaydetti. Yakut, bu dönemde görüntülü muayenelerin yanı sıra evde bakım hizmetlerine olan talebin de arttığını vurguladı.
    - Doktor ile hastası görüntülü konuşuyor
    Doktor ve hastasını hastane ortamından uzak, evlerinde bir araya getiren görüntülü muayene hizmetinin detaylarına ilişkin bilgi veren Yakut, “Görüntülü muayene randevusu dijital ortamda tek tuşta oluşturulabiliyor. Doktor ve hastanın uygun olduğu bir anda görüntülü muayene gerçekleşiyor. Hekim, görüşme öncesinde hastanın tüm verilerine kendi sistemi üzerinden erişebiliyor.” dedi.
    Ali Yakut, hasta ve doktor arasındaki iletişimin görüntülü görüşme sonrasında da devam ettiğini belirterek, ihtiyaç halinde mesajlaşarak da hastanın kafasındaki soruları hekime iletebildiğini sözlerine ekledi.

https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaber...-donemi/656869

Gazete haberlerinde tarikatçıların olduğu ifade edilen diğer hastane hissesi iş yapış şeklimizi takip edip kopyalamaya devam ediyor.Net bir sahibinin bile olmamasına rağmen yıllık getirisinin bizden daha iyi olmasına anlam veremiyorum. Medicalpark gibi bir dev bunları satın alamaz mı acaba? Sonuçta 3-5 hastanesi olan küçük bir yapıdalar.

Sayfa 57/95 İlkİlk ... 747555657585967 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •