Sayfa 60/95 İlkİlk ... 1050585960616270 ... SonSon
Arama sonucu : 760 madde; 473 - 480 arası.

Konu: MPARK - Medical Park Sağlık Hizmetleri A.Ş.

1. Tarikatçıların hissesinde iş bankası kaynaklı operasyon başladı.Medical Park patronu buna izin vermez.Diğer hisse sahipsiz herşey olur.

2. Sağlıkta yerli ve milli cihaz dönemi başlıyor

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir "Mobil dijital röntgen cihazı yakın zamanda devreye girecek. Yerli MR cihazı, milli kalp-akciğer pompası, otomatik CPR cihazı çalışmaları devam ediyor" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı (SSB) İsmail Demir, yerli solunum cihazının devreye girdiğini hatırlatarak, "Şimdi mobil dijital röntgen cihazı yakın zamanda devreye girecek. Milli teknoloji hamlesi çerçevesinde ortaya çıkacak milli ve yerli ürünler inşallah çok hızlı bir şekilde devreye alınacak." ifadesini kullandı.

SSB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, TRT Haber'de soruları yanıtlayan Demir, savunma sanayisinde başarılı örneklerini sergiledikleri milli teknoloji hamlesini sağlık alanında da gerçekleştireceklerine inandığını belirtti.

Sağlık alanında yapılacak ürünlerde, diğer alanlarda elde ettikleri kazanımların uygulanabileceğine işaret eden Demir, "Sağlık alanında ihtiyaç duyulabilecek birçok alanda zaten Ar-Ge çalışmalarımızı başlatmıştık. Kovid-19 sonrasında hızlıca tekrar gözden geçirdik. Hasta bakımı, muayene ve uzaktan tedavi; dezenfektan ve antiviral uygulamalar, veri analitiği ve modelleme, hastalık tanı ve takip olmak üzere 4 ana başlık altında 22 alt başlık belirledik. Bunlar üzerinde yoğunlaşacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinesinde, Sağlık Bakanlığının iş birliğiyle Arçelik, Aselsan, Baykar ve Biosys tarafından geliştirilen yerli yoğun bakım solunum cihazının kullanılmaya başlandığını anımsatarak, "Şimdi mobil dijital röntgen cihazı yakın zamanda devreye girecek. Yerli MR cihazı, milli kalp-akciğer pompası, otomatik CPR cihazı çalışmaları devam ediyor. Milli teknoloji hamlesi çerçevesinde ortaya çıkacak milli ve yerli ürünler inşallah çok hızlı bir şekilde devreye alınacaklar." ifadelerini kullandı.

Kimyasal, biyolojik ve radyoaktif tehlikelere karşı önlem anlamında yapılan çalışmalar çerçevesinde BIOSENS sisteminin devreye alındığını anımsatan Demir, salgınla mücadele kapsamında da sistemin testlerinin bitmesinin ardından bu virüs testlerininde tanılarda kullanılmasını beklediklerinin bilgisini verdi.

"GÜVENLİ TELEKONFERANSLA İLGİLİ 8 FİRMA YERLİ ÜRÜN HAZIRLADI"

Demir, yerli siber güvenlik ihtiyaçlarını için Siber Güvenlik Kümelenmesini kurduklarını ve 148 firmanın üye olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Girişimcilerimizi desteklemek için yapılan yarışmalar düzenliyoruz. Siber güvenlik uzmanlarımızı yetiştiriyor, eğitimler veriyoruz. Şu süreçte siber güvenlik eğitimleri online olarak ücretsiz veriliyor. Güvenli telekonferans yapabilme veya uzaktan görüntülü iletişim sağlamayla ilgili 8 firmamız yerli ürünlerini hazırlayıp piyasaya sürdü. Yabancı ürünlerle ilgili bazı güvenlik endişelerimiz sürekli olmakta, bu yerli ürünlerin her türlü güvenlik tedbirlerini alıp kaynak kodlarına kendimiz hakim olacağımız için emniyetli şekilde kullanabiliriz. Bütün halkımıza bu tür ürünleri kullanırken yerli ürünlerin farkında olmalarını ve bunları kullanmalarını tavsiye ediyoruz."

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...liyor-41505366

Savunma alanı gibi sağlık alanıda artık stratejik bir öneme sahip oluyor.Teknoloji sayesinde hastaya erişim çok daha kolay bir yapıya dönüşecek.Bunu kim yapacak teknolojik alt yapısını hazırlayan Medical park

3. Arkadaşlar kimseyi gaza getirmeyelim elimizde hangi sektör hissesi varsa o sektör geleceğin hissesi yok öyle bir şey ağalar şimdilik bu alana ilgi duyuyor 2-3 ay sonra işler değişir vebal girersiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by Mekansız Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kimseyi gaza getirmeyelim elimizde hangi sektör hissesi varsa o sektör geleceğin hissesi yok öyle bir şey ağalar şimdilik bu alana ilgi duyuyor 2-3 ay sonra işler değişir vebal girersiniz.
    Yawww hee hee Git bu uyarılarını yüzde 300-400 artmış hisselerde yap.Halka arz fiyatının bile altındaki hisseden bahsediyorsun.Laf olsun diye yazacaksan sohbet topikleri var seni oraya alalım.

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetmutlu Yazıyı Oku
    Tarikatçıların hissesinde iş bankası kaynaklı operasyon başladı.Medical Park patronu buna izin vermez.Diğer hisse sahipsiz herşey olur.
     Alıntı Originally Posted by Mekansız Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kimseyi gaza getirmeyelim elimizde hangi sektör hissesi varsa o sektör geleceğin hissesi yok öyle bir şey ağalar şimdilik bu alana ilgi duyuyor 2-3 ay sonra işler değişir vebal girersiniz.
    Bak operasyon yemiş hisseler var uyarılarını orada yap sevap işle biraz. Bir gözüm orada diye yazmıştın geçenlerde neden insanları uyarmadın operasyon yapıyorlar diye güzel kalpli forum mekancısı

6. Ben o hisseyi alın demedim biri dusuyorsa diğeri de büyük ihtimal düşüyor diye yazdım inşallah kazanırsınız

7. Forumda bir tartışmadır gidiyor, mal pazarlama hisse reklamı yapma gibi kısır döngülerin olduğu.İnsan çekiniyor vallahi bir şey paylaşmaya ve yorumlamaya.Yaşanan pandemi sürecinde uygulama ve tedavi yöntemlerinde Türk Sağlık sektörü başarılı bir sınav verdiğini gözlemleyebiliyorum.Gerek dünya sağlık örgütünden aldığı övgüler gerekse rakamsal başarılarına bakarak.Bu gelişmelerin ışığında dünya üzerinde olumlu bir reklam faaliyeti sağlanmış oluyor.Sonuç olarak belli bir süre sonunda Türkiye'nin sağlık alanında bir çekim merkezi olacağını ve sağlık turizminde tercih edilecek noktaya ulaşacağını düşünüyorum. Y.T.D.

8.  Alıntı Originally Posted by Joe Black Yazıyı Oku
    Sayin Wshark, videoyu izledim eksik olmayin..Yatirim karari verilirken,veya verildikten sonra dikkat edilen her turlu bilgiye,veriye,teknik,temel analize saygim sonsuz..ben sadece ilk 5 alici saticiya bakarak para girisi cikisi sonucuna varilmasini kendi acimdan cok dogru kabul etmedigimi yazdim..belki baskalari icin dogru yonlendirmeler saglayan bir veridir bilemiyorum..Bu arada gecenlerde youtube da izledigim bir video ise tum bildiklerimi sorgulatti bana..Merak edenler icin "borsa maymun deneyi" yazarak bulabilirler..Ne kadar bilgiye analize dayali islem yaparsak yapalim, gunun sonunda maymunlarin tesadufen sectikleri kagitlarla ayni getirilerin cikmasi cok agrima gitti :-))

Bu deneye hem katılıyorum hem katılmıyorum ,borsaya girdiğimde VAKKO al sat yapıyordum ne zaman EKGYO denen illete bulaştım 3 den 2 ye düştü zor kactım. Ben ekgyo da bekleseydim bu kagit 3 ve üstü olurmu sence o yüzden katılmıyorum 3 yıldır yatirimcisinin iaflahini kesti bea maymun dile gelip pardon derdi hehehehe

Sayfa 60/95 İlkİlk ... 1050585960616270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •