Sayfa 16/95 İlkİlk ... 614151617182666 ... SonSon
Arama sonucu : 760 madde; 121 - 128 arası.

Konu: MPARK - Medical Park Sağlık Hizmetleri A.Ş.

Alıntı Originally Posted by ali25 Yazıyı Oku
    Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından hazırlanan 25 Ocak 2018 tarihli Fiyat Tespit Raporu’nun (“FTRâ€) net ve anlaşılır olduğunu düşünüyoruz.
    FTR’de bulunan şirket ve sektör verilerinin gerçeği tam olarak yansıttığı kabul edilmiş olup ayrıca mali ve huku-ki inceleme yapılmamıştır.
    ï‚· Değerleme yöntemi olarak Borsa İstanbul’da İşlem Gören ve Uluslararası Benzer Şirket Çarpanları kullanılmıştır; Bu yöntemlere ek olarak, İndirgenmiş Nakit Akımları yönteminin de kullanılmasının faydalı olabileceği görüşünde-yiz.
    ï‚· Lokman Hekim’in Borsa İstanbul’da işlem gören tek benzer şirket olması sebebiyle değerlemeye dahil edilmesinin daha uygun olacağını düşünüyoruz. Bununla beraber, yatırımcıların karşılaştırma yapabilmesi amacıyla değerle-me çalışmasında kullanılmasa da Fiyat Tespit Raporu’nda Lokman Hekim verilerine yer verilmesini olumlu karşılı-yoruz.
    ï‚· Uluslararası benzer şirketlerin ağırlıklı olarak gelişmekte olan ülkelerden seçilmiş olmasını doğru bir yaklaşım ola-rak görüyoruz.
    ï‚· Benzer Şirket Çarpanları yöntemi uygulanırken FD/FAVÖK çarpanının Şirket’in operasyonel performansını daha iyi yansıttığı için ağırlığının FD/Satışlar çarpanından daha yüksek alınmasını doğru buluyoruz.
    ï‚· Halka Arz fiyat aralığının, Benzer Şirket Çarpanları yöntemi ile elde edilen fiyata göre %40,3 ve %29,4 iskontolu olmasından dolayı halka arz fiyat aralığının makul olduğunu düşünüyoruz

Nasıl tespit raporu hazırlıyorsunuz anlamadım gitti.

Bunların size para kazandırmak için çaba harcadığını mı düşünüyorsunuz ??

Eğer öyle ise bakış açınızı değiştirin, kendisi para kazanacakken size niye kazandırsın ???

2.  Alıntı Originally Posted by ertan Yazıyı Oku

Eğer öyle ise bakış açınızı değiştirin, kendisi para kazanacakken size niye kazandırsın ???

Hem de 40 % iskontolu halka arz etmisler oyle mi? Peki gerizekali mi bu adamlar? Ellerindeki hisseleri durduk yerde nicin 40 % iskontoyla satiyorlar?

Halka arzdan sonra cani yanan bircok KHY, bence bu raporu kalin bir kartona prrint eder ve daha sonra da rulo halinde bu raporu yazan arkadasa gonderir. Bekleyelim, gorelim.....

3. Bu zamana kadar yatırım şirketleri
    Ekonomi dergileri.yatirim danışmanlarının
    Çok ucuz kara geçecek kaçırma al onerisi veripte bana para kazandırdigini hatırlamıyorum.YTD

4. Bu hisse tavan tavan gitmezse bwn de bir şey bilmiyorum. Milletin eline bir şekilde verecekler.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Sağlık personeli olarak söylüyorum kardeşim Türkiye de ki tüm hastaneler borç batağına girdi...
    Hacettepe üniversitesi Akdeniz üniversitesi Selçuk tıp fakültesi
    Ve bi o kadar da devlet hastanesi...
    Medikal ya da ilaç sanayii olsa Bir şey demeyeceğim ama size Allah utandırmasın diyebilirim...
    Bana bu arz hiç mantıklı gelmiyor

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ertan Yazıyı Oku

arkadaşlar kendilerinin kazanmalarına birşey demiyorumda, biraz da tutarlı olmak gerekmez mi? sen iskontolu diyosun, hisse sahibi kısa süre sonra arz fiyatını daha da düşürüyor? e ne oldu o zaman senin fiyata ilişkin önerin? bence şirket ve arza aracılık eden kurumlar daha dikkatli çalışmalı, artık ky bile araştırmadan eskisi gibi balıklama dalmıyor. hele ki böyle forum siteleri sağolsunlar baya bilinçlenme ve bilgi paylaşımına aracılık ediyorlar.

7. Burda sorun şu milleti aldatan aracı kurumlar ve spk buna nasıl göz yumar arkadaş bu nasıl bir rezilliktir 24-28 fiyata ucuz &40 ıskontolu dıyeceksın sonra fiyat 20 ye gelecek yazıl bızı soyun anca sız ama yabancı yemez ıste boyle kalırsınız ortada

8. Medikal park halkı arzı iptal mi oldu para hesabima komple geri yatti

ALE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 16/95 İlkİlk ... 614151617182666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •