Sayfa 12/366 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 2921 madde; 89 - 96 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

1. Herkes maşallah al sat uzmanı halka arzda vurkaç peşinde? Kimi mi çarpacak işin ağababalarını!!!

Ekteki dökümanı kaç kişi okuyacak, belki de hiç kimse.

https://www.enerjisa.com.tr/Media/GetFile?fileId=3798

Adam diyorki;

-dağıtım bölgelerinin lisanslarıyla ilgili belli olumsuzluklarda iptal risk taşımaktadır?

-arzı yapılan şirkete kaynak girişi olmayacaktır?

-arzdan kaynaklanan para yalnızca ortak satışıyla olmaktadır?

-şirketin 7,5 milyar tl. gibi ağır borç dolayısıyla kur ve faiz riski vardır?

-bu kadar ağır borç yapısına rağmen neden şirkete değilde ortağın cebine para girmesi şirketin geleceği ve sermaye piyasalarına bu durumun olumsuz yansıması olmaz mı?

-şirketin enerji üreten milyar dolarlık eskilerin çok iyi bildiği çukurova ve kepez elektriğin üretim santralleri halka arz edilmeyen enerjisa üretim şirketinde kaldı acaba neden?

-üretim şirketleri barajlar ayni bölünmeyle yeni şirkete aktarılırken halka arz edilen şirket halka açık olmayanın borçları nerede kaldı bilen var mı?

Neyse siz benim yazdıklarımı boş verin, hepiniz zeki ve akıllı adamlarsınız halka arzı yapanları nasıl olsa tahtada bir yolunu bulur en dipten alıp en tepeden ellerine gerisin geri verirsiniz malı. Ondan sonra gelsin ahlar vahlar beddualar!!!

Okuma araştırma inceleme dört dönüm bostan yan gel yat osman

2.  Alıntı Originally Posted by as1 Yazıyı Oku
    Ya -----------> 10.000 TL param var bana bu kadarlık ver diyeceksin.(fiyat 6.25-7.50 aralığı kabulüm diyerek)
    Yada ---------> 500 adet ver diyeceksin (fiyat 6.25-7.50 aralığı kabulüm diyerek)
    veya ---------> fiyatım 6.40 diyeceksin fiyat 6.8 çıkarsa havamızı alacaz işin özeti bu...
    Tesekkur ederım cok ıyı anladım

3.  Alıntı Originally Posted by dadaş ali Yazıyı Oku
    Herkes maşallah al sat uzmanı halka arzda vurkaç peşinde? Kimi mi çarpacak işin ağababalarını!!!

Adam diyorki;

-dağıtım bölgelerinin lisanslarıyla ilgili belli olumsuzluklarda iptal risk taşımaktadır?

-bu kadar ağır borç yapısına rağmen neden şirkete değilde ortağın cebine para girmesi şirketin geleceği ve sermaye piyasalarına bu durumun olumsuz yansıması olmaz mı?

-şirketin enerji üreten milyar dolarlık eskilerin çok iyi bildiği çukurova ve kepez elektriğin üretim santralleri halka arz edilmeyen enerjisa üretim şirketinde kaldı acaba neden?

-üretim şirketleri barajlar ayni bölünmeyle yeni şirkete aktarılırken halka arz edilen şirket halka açık olmayanın borçları nerede kaldı bilen var mı?

Neyse siz benim yazdıklarımı boş verin, hepiniz zeki ve akıllı adamlarsınız halka arzı yapanları nasıl olsa tahtada bir yolunu bulur en dipten alıp en tepeden ellerine gerisin geri verirsiniz malı. Ondan sonra gelsin ahlar vahlar beddualar!!!

Okuma araştırma inceleme dört dönüm bostan yan gel yat osman
    Arzdan sonra da seni buralarda gormek isteriz osman. Pardon ali. Kimse uccak kaccak demiyor. Halka arza katilmak istememizin nesi kotu? Gerekirse bekleriz orta veya uzun vadeli. Sen bekleme.

4. [QUOTE=dadaş ali;1613226]Herkes maşallah al sat uzmanı halka arzda vurkaç peşinde? Kimi mi çarpacak işin ağababalarını!!!

Adam diyorki;

-bu kadar ağır borç yapısına rağmen neden şirkete değilde ortağın cebine para girmesi şirketin geleceği ve sermaye piyasalarına bu durumun olumsuz yansıması
    Cok profesyonel bır yorum sahsen ben bu dedıkleerınızı ızahnameden okuyup anlayamadım oncieıkle elınıze saglık cok muazzam olmus.
    Ben soyle dusunuyorum ama son ıkı halka arzda safkar ve tlıman 2 tavan gosterdıler acaba halka arza katılıp %5-%10 kazanıp satıp cıkabılırmıyız sızce mumkun olurmu yoksa burada kurumsal yatırımcılar olacağı ıcın bıze o sansı vermezlermı

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
    Hadi bakalım EnerjiSA cevapla soruları...

https://www.youtube.com/watch?v=HydXqAp9Pe0

birazda gülelim dedik.
    Ha hemen de almıyoruz arkadaşlar araştırıyoruz ne güzel farklı yaklaşımlar var. Açıkçası ben kararsızım henüz. Bakalım Şubat'a kadar görecez...
    Malı alırken nazlanacan yoksa iş işten geçtikden sonra mal ın nazı çekilmiyor... veriyorlar eline bekle babam bekle hele de stop yapmamışsan...
    Yazdıklarımı ve/veya çizdiklerimi Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) 101., 103., 104., 106., 107., 110. maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımamaktadır. Dolayısıyla yazdıklarım ve/veya çizdiklerim, eklediklerim AL//TUT/SAT olarak değerlendirmeyin, burada verdiğim bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

6. Bundan önce Fiyat Aralıklı Talep Toplama yöntemini kullanarak halka arz olmuş şirketlerde nihai halka arz fiyatı ne olmuş? Ben bulabildiklerimi aşağıya yazıyorum, siz de bildiklerinizi ilave edin. (Parantez içi rakamlar alt ve üst talep fiyatları, parantez dışındaki rakam ise oluşan halka arz fiyatıdır.)

Pegasus (17,0 - 20,4) - 18,40
    TAV (8.55-10.30) - 10.00
    Telekom (3,90-4,70) - 4.60
    Kron (3.30 - 3.60) - 3,30
    Mavi: (43-51,60 ) - 43.00

7.  Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    Bundan önce Fiyat Aralıklı Talep Toplama yöntemini kullanarak halka arz olmuş şirketlerde nihai halka arz fiyatı ne olmuş? Ben bulabildiklerimi aşağıya yazıyorum, siz de bildiklerinizi ilave edin. (Parantez içi rakamlar alt ve üst talep fiyatları, parantez dışındaki rakam ise oluşan halka arz fiyatıdır.)

Pegasus (17,0 - 20,4) - 18,40
    TAV (8.55-10.30) - 10.00
    Telekom (3,90-4,70) - 4.60
    Kron (3.30 - 3.60) - 3,30
    Mavi: (43-51,60) - 43.00
    Bende bunu araştırıyordum tam

SM-G955U1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
    Her şeyi kenara bırakalım ve şu husus hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yurtiçi Bireysel Yatırımcılar: %5
    Yurtiçi Kurumsal Yatırımcılar: %10
    Yurtdışı Kurumsal Yatırımcılar: %85 <----YABANCIYA AYRILAN PAY

Biliyorsunuz bu şirketin ortağı %50 yabancı ve Frankfurt borsasında kağıtları işlem görüyor.

DD Turkey Holdings S.A.R.L. (%100 E.ON SE) E.ON SE, merkezi Almanya'nın Essen kentinde bulunan bir enerji ve altyapı şirketidir.E.ON'un payları, Frankfurt Borsası'nda işlem görmektedir.
    Yazdıklarımı ve/veya çizdiklerimi Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) 101., 103., 104., 106., 107., 110. maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımamaktadır. Dolayısıyla yazdıklarım ve/veya çizdiklerim, eklediklerim AL//TUT/SAT olarak değerlendirmeyin, burada verdiğim bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 12/366 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •