Sayfa 13/366 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 2921 madde; 97 - 104 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
    Düşüncem yerliden ziyade yabancıya arz edilmiş gibi görünüyor.

Fiyat İstikrarı hakkında.. Özellikle dört değil ON dönüm bostanı olanların okumasını tavsiye ederim;
    http://www.baskent.edu.tr/~gurayk/ki...tistikrari.pdf
    Yazdıklarımı ve/veya çizdiklerimi Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) 101., 103., 104., 106., 107., 110. maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımamaktadır. Dolayısıyla yazdıklarım ve/veya çizdiklerim, eklediklerim AL//TUT/SAT olarak değerlendirmeyin, burada verdiğim bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by as1 Yazıyı Oku
    Düşüncem yerliden ziyade yabancıya arz edilmiş gibi görünüyor.

Fiyat İstikrarı hakkında.. Özellikle dört değil ON dönüm bostanı olanların okumasını tavsiye ederim;
    http://www.baskent.edu.tr/~gurayk/ki...tistikrari.pdf
    Ben bunu okudum fakat sonuc cıkaramadım sızanladıysanız fıyat ıstıkrarından kasıt somut olarak nedır anlatırmısımız bızede tlımanında hergun420.000 hısse alacam ve ortaklar 6 ay hisse satmayacak denıldı

3. ASELSAN’da yabancı talebı olmadığı ıcın ıkımcı halka arz olmayacak gıbı burda yabancı yatırımcı &85 yer almakta demekkı talep var .
    Bırde sunu merak edıyorum dıyelımkı hısseyı aldık hrpımız halka arzda aynı malıyetle alacagımız ıcın kar edıp satmayı bekleyecegız bu durumda hısse dusmez gıbı cunku halka arza katılan neden dusuk fıyata satsın kı

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
     Alıntı Originally Posted by Yildirim23612 Yazıyı Oku
    Ben bunu okudum fakat sonuc cıkaramadım sızanladıysanız fıyat ıstıkrarından kasıt somut olarak nedır anlatırmısımız bızede tlımanında hergun420.000 hısse alacam ve ortaklar 6 ay hisse satmayacak denıldı
    Esas can alıcı ifade kanunda da şu şekilde yer alıyor;
    Bu kanunda, aracı kurumun halka arz sonrası fiyat istikrarını sağlayıcı işlemleri ancak borsa fiyatı halka arz fiyatının altına düştüğü zaman yapabileceği, bu işlemlerin sadece fiyat düşüşünü önlemek amacıyla yapılabileceği, hisse senedinin piyasa fiyatını yükseltme amacıyla bu türden bir işlem yapılamayacağı ve bu işlemlerin sürekli değil halka arzı müteakip kısıtlı bir sürede (arz da 30 gün belirtiliyor) gerçekleştirilebileceği yönünde hükümler yer almaktadır.
    Bu olayı tam ifede ediyor sanırım tabi başka hususlarda vardır ancak esas bizi ilgilendiren husus burası. Buda iyi bir şey bence...

TLMAN şu anda arz fiyatının altına hiç gelmedi ki. Allah'tan tavan olduğu günün ertesi sabahı çıkmıştım... Tavan tavan tavan tavan diye nağra atan hatta bana sataşıp siz bu işi bırakın gidin diyen arkadaşlar malı ellerine alıp evlerinin yolunu tuttular şimdi tırmalıyorlar....neyse yinede işallah karla çıkarlar ne diyeyim...
    Son düzenleme : as1; 28-01-2018 saat: 00:16.
    Yazdıklarımı ve/veya çizdiklerimi Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) 101., 103., 104., 106., 107., 110. maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımamaktadır. Dolayısıyla yazdıklarım ve/veya çizdiklerim, eklediklerim AL//TUT/SAT olarak değerlendirmeyin, burada verdiğim bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

5. enerjisaaaaa alacağıma giderim zoren alırım.hey gidi dünya heyyyyyy.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
     Alıntı Originally Posted by fener1907 Yazıyı Oku
    enerjisaaaaa alacağıma giderim zoren alırım.hey gidi dünya heyyyyyy.
    2.40 dan EKGYO alalım ne dersin ...

7.  Alıntı Originally Posted by as1 Yazıyı Oku
    Esas can alıcı ifade kanunda da şu şekilde yer alıyor;
    Bu kanunda, aracı kurumun halka arz sonrası fiyat istikrarını sağlayıcı işlemleri ancak borsa fiyatı halka arz fiyatının altına düştüğü zaman yapabileceği, bu işlemlerin sadece fiyat düşüşünü önlemek amacıyla yapılabileceği, hisse senedinin piyasa fiyatını yükseltme amacıyla bu türden bir işlem yapılamayacağı ve bu işlemlerin sürekli değil halka arzı müteakip kısıtlı bir sürede (arz da 30 gün belirtiliyor) gerçekleştirilebileceği yönünde hükümler yer almaktadır.
    Bu olayı tam ifede ediyor sanırım tabi başka hususlarda vardır ancak esas bizi ilgilendiren husus burası. Buda iyi bir şey bence...

TLMAN şu anda arz fiyatının alna hiç gelme di ki. Allahdan tavan olduğu günün ertesi sabahı çıkmıştım... Tavi tavan tavan tavan diye nağra atım hatta bana sataşıp siz bu işi bırakın gidin diyen arkadaşlar malı ellerine alıp evlerinin yolunu tuttular şimdi tırmalıyorlar....neyse yinede işallah karla çıkarlar ne diyeyim...
    Tlimanlarında sızın yorumlrınızı hatırlıyorum ve dedıgıınız gıbı oldu Enerjısa ıcın ne dusunursunuz %85 yabancı yatırımcı cok ıyı degılmı alanlar yukselmeden satmaz sankı aldıgo fıyattan asagı satmaz en azından kısa surede

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
     Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Yurtiçi Bireysel Yatırımcılar: %5Yurtiçi Kurumsal Yatırımcılar: %10Yurtdışı Kurumsal Yatırımcılar: %85

iyi yanı;
    kurumsal oranının hem yüksek hem de yabancıya çok olması..bu fiyatın kolay kolay geri inmeyeceği anlamına gelir....

kötü yanı,net kar çok az...
    Dönem Kârı/(Zararı) 453.966

yurtdışına çok satış olacağı için olumlu bakmaya başladım....

Zamanında doco diye bir firma halka arz edilecekti.40 lira olması lazım.dikkatimi çeken husus kurumlara ayrılan oranın yüksek olmasıydı...dedim bu hisse de kurum oranı yüksek ,bu güzel prim yapar dedim..dediğim gibi de oldu..1-2 aya hisse 2 ye katladı...şimdi bir bakayım dedim ,250 lira....sakın yanlış anlaşılmasın..bu da öyle olacak demiyorum..yaşadıklarımı söylüyorum...YTD....
     Alıntı Originally Posted by Yildirim23612 Yazıyı Oku
    Tlimanlarında sızın yorumlrınızı hatırlıyorum ve dedıgıınız gıbı oldu Enerjısa ıcın ne dusunursunuz %85 yabancı yatırımcı cok ıyı degılmı alanlar yukselmeden satmaz sankı aldıgo fıyattan asagı satmaz en azından kısa surede
    Yukarda kırmızıladığım ifadelere bende katılıyorum. Yabancı payının yüksek olması iyi. Ancak hisseye baskı gelir mi işte bu şu anda cevaplanacak bir husus değil. Gelse gelse %10 luk yerli kurumsaldan gelir diye düşünüyorum. Açıldığında tavan yapar mı bu talebe bağlı kimse bilemez... Belki de istikrarlı bir yukarı trend oluşacak ilk 30 gün bilinmez...

Sayfa 13/366 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •