Sayfa 228/366 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328 ... SonSon
Arama sonucu : 2925 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

1. Fosil yakitlarin yerini elektrik enerjisi alacak ve bu baglamda ilerde tüpras gibi bir dev olabilir gibi....
     Alıntı Originally Posted by Ademclub1 Yazıyı Oku
    otomotiv sektöründe gelecek 10 yıldaki gelişmeler geçmiş 50 yıldakilerden çok daha etkili olacak. Teknolojik gelişmeler sonucunda mega trendlerin ve gelişen tüketici tercihlerinin kökten değiştirecektir. Özellikle akaryakıt sektörünün etkinliği azalacak hatta bazı akaryakıt firmaları zara edip küçülmeye başlayacaktır. Otomobil satışlarına dikkat edelim, elektrikli araç satışlarında ciddi bir artış yaşanmaktadır. Bazı dev otomotiv üreticileri elektrikli araç üretimini 2 yıl öne çekme kararı almıştır. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde petrol istasyonlarının yerini elektrikli şarj istasyonları alacaktır. Ben bu durumu cep telefonlarının ortaya çıkmasından sonra sabit telefon sayısındaki azalmaya benzetiyorum. Taksiler, sürücülü araçlar ve akaryakıt satışları gibi geleneksel iş alanlarındaki gelirlerin yüzde 38 düşeceği tahmin ediliyor.
    -Büyük dönüşüm elektrikli araçları işaret ediyor ve geçiş sürecinde hibrit araçlar öncü görev üstleniyor ancak hibritle ilgili tanımın netleşmesi gerekiyor.

-Dizel araç satışları 2017 ve sonrasında hızla geriliyor. JATO verilerine göre Avrupaâ��da 2019 yılında 2018 yılına göre 1 milyon adet daha az dizel araç satıldı.

-Tahminlere göre AB ülkelerinde 2019â��da 319 bin olan elektrikli araç satışları 2020â��de 540 bine yükselecek.
    -Halen Avrupa'da satılan elektrikli ve hibrit araç model sayısı 100 adetlerde. Bu sayı 2020 yılında 175'e, 2025 yılında ise 330 farklı modelin üzerine çıkacak.
    Enerjisa Eşarj şirketi ile elektrikli araç şarj istasyonlarını devreye sokarak bu durumdan en kazançlı çıkacak şirket olarak görüyorum. Şirketin şu anda 300'yakın istasyonu bulunmakta. Ancak 3-5 yıl içerisinde bu istasyonların şirkete çok fazla katma değer yaratacağını düşünüyorum. Bu beklenti ile enerjisa hissesinin önünün çok açık olduğunu düşünüyorum.
    SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

2. Enerjisa kârını ne zaman açıklayacak?

3. Maliyeye geçici vergi beyannamesi ve ekinde gelir tablosu 17 şubat 2020 ye kadar verilmesi zorunludur.Bilanço açıklaması ise farklı şeydir, bilançoda ise konsolide kâr gözükecek,

4. Konsolide bilanco aciklayacak firmalarda gecici vergi beyannamesi verirler ekinde gelir tablosunuda, ancak bunu KAP'a bildirme zorunlulukları yok, bilanço için 19 şubat tarihi veriliyor dogrumudur?

5. Bilanço 19 Şubatta

6. Şirket eşsiz. Hali hazırda işleyen bir yapı ve e şarj ile ilgili beklentiler. 2020 için kuvettli kar beklentisi. Reklam yapmaya gerek yok müşteri hazır, Tahsilat problemi yok. Benim gözümde tek problemi ödenen faizdi. Şuan o problemde çözüldü. İnş Faizlerin bir daha yükseldiğini görmeyiz. Her sene fosil yakıtlardan kaçış dahada fazlalaşacak ve elektriğe yönelim hız kazanacak. Devletlerde bunun farkında. YTD.

7. Demek ki Bofa denilen kurum elindeki hisseleri birilerine kakalamak için değerini 7.20' den 10' a yükseltmiş. Çünkü o açıklamadan beri devamlı satış yapıyorlar tahtada ve hisse fiyatı daha 9'u bile görmedi henüz ...

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bu hissenin arz'ından bu yana 1 yılı geçti, bütün hisseler fiyatlarını misliyle katladı, bu uyuz kağıt hâlâ buralarda sürünüyor. Çok yazık... Fiyatı 10 ay önce 2 lira olan hisseyi adam almış 10 liraya getirmiş, oradan başka birisi almış 1 haftada 10 liradan 16 liraya getirmiş, deli para.. Daha niceleri var.. Demekki BIST'te kazanmak için hissenin ederine falan bakmayacan , spek hissesi alacaksın. Öyle analizle, bilançoyla, PD/DD, FK. falan kafa patlatmıycan.. Adam gurup kurmuş, binlerce üyesi var, bunlar BIST 30 dışında bir kağıda girdiği zaman, her biri 1000 lira lık alım yapsa trilyonlar yapıyor, tahta kalkıyor doğal olarak .. Sen böyle uyuz kağıtlarla uğraş dur, küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum..

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 228/366 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •