Sayfa 233/365 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333 ... SonSon
Arama sonucu : 2920 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

1. Dikkat çeken diğer nokta, borçlar azalıp kârlar artmış.

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Geçen sene faizlerden sebep son çeyrekte beli doğrultamamış. Yaklaşık 350 mn civarı sadece faiz, toplamda 600 e yakın finansman gideri oluşmuş son çeyrekte. Bu sene son çeyrekte ise aşağı yukarı toplam 400 MN var. Paraya ihtiyaç artıyor bu ekstra maliyet demek. Doların kuvvetlenmesine rağmen faizler düştüğü için 2020 çok daha az faiz ödeyeceğiz gibi gözüküyor. 24 ten 10,75 e gelmiş durumda. % 50 den fazla. Ekstra ihtiyaçtan dolayı biz % 50 diyelim. Toplam 1,8 mlyr ın yarısını bilançoda kar görelim.

Bu arada bilançoda şüpheli 2 mlyr tl para var. Eğer tahsil edilmezse zarar yazılıyor bu rakam. Hem dağıtım hemde parakende tarafı var. Asıl para dağıtımdan kazanılıyor. Parekende tarafı son kullanıcı. Büyük ihtimalle dağıtımı kısmını ilgilendiriyor. Sonuçta parakende de parasını ödemeyen elektrik kullanamıyor. Dağıtım işin elektrik alt yapısı ile ilgili olduğu için bu işi kim veriyorsa alacak ondan gibi duruyor. Eğer devletse geç olsada alır diye düşünüyorum. Ama değilse ileriki bilançoları tehdit eden bir durum.

Geçen seneki kötü son çeyrek bilançodasuna tepki vermemiş hisse. İdlip harekatına denk geldiği için yeni girecekler biraz sabırlı davransa faydalı olabilir. YTD.

3.  Alıntı Originally Posted by Egem Yazıyı Oku
    Şahsi fikrim ben hiç beğenmedim son iki yıldır en güçlü 4 . Çeyrekten eser yok sadece son çeyrekte %15 elk fiyatları arttı onun kadar bile ciro büyümemiş bana çok tuhaf geldi
    Piyasada benim gibi beğenmedi galiba

2019 da net temettü ne kadar vermişti?

5. Hisse başı net 0,34 TL. karın % 53 dağıltılmış. 2019 - 0,51 TL. Karın % 68 dağıltılması teklif edilecek. Genelde kabul ediliyor.

6. Pay Grup Bilgileri
    Ödeme
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(TL)
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(%)
    Stopaj Oranı(%)
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(TL)
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(%)
    ENJSA, TREENSA00014
    Peşin
    0,6000000
    60
    15
    0,5100000
    51
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

7. Net 51krş nakit iyi bence.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

8. ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

Aslında bu şirketin daha defansif davranması lazım böyle günlerde ama ilginçtirki en çok düşenler arasına girebiliyor bist 30 da

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 233/365 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •