Sayfa 273/366 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323 ... SonSon
Arama sonucu : 2925 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    #enjsa 2021-2025 tarifeden gelecek capex-opex harcamaları 2020 sonunda belirlendiği için dağıtım&parekende şirketleri özellikle bir şekilde bu yıl kar marjlarını düşük tutup, giderlerini yüksek göstererek tarifeden daha yüksek pay alma yoluna gittiler. Bu sebeple gelen 2020 bilanço da olumlu ve açıklanan temettü oranı da beklentileri karşılıyor. Dağıtım sektörü ve tarife dönemi ile ilgili fazla bilgisi olmayanlar bilançoyu yanlış yorumlamış. 2021 ilk çeyrekde gelecek rekor net kar, ne demek istediğimi daha net ortaya koyacaktır. #enjsa

#twiterdan alıntıdır.. Ben katılıyorum.. Dagıtım sektörü, tarife konusunda bilgi sahibi olanlar konuşsun bence.

LYA-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Değerli bilginiz için çok teşekkür ederiz. Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    #enjsa 2021-2025 tarifeden gelecek capex-opex harcamaları 2020 sonunda belirlendiği için dağıtım&parekende şirketleri özellikle bir şekilde bu yıl kar marjlarını düşük tutup, giderlerini yüksek göstererek tarifeden daha yüksek pay alma yoluna gittiler. Bu sebeple gelen 2020 bilanço da olumlu ve açıklanan temettü oranı da beklentileri karşılıyor. Dağıtım sektörü ve tarife dönemi ile ilgili fazla bilgisi olmayanlar bilançoyu yanlış yorumlamış. 2021 ilk çeyrekde gelecek rekor net kar, ne demek istediğimi daha net ortaya koyacaktır. #enjsa

#twiterdan alıntıdır.. Ben katılıyorum.. Dagıtım sektörü, tarife konusunda bilgi sahibi olanlar konuşsun bence.

Bilgilendirme için teşekkürler. Lakin aracı kurumlar beklenti raporlarını hazırlarken bu durumları bilmiyorlar mıydı da konsensus 345 milyon kar yönünde oluştu, o husus kafamı kurcaladı. Her şerde bir hayır vardır diyelim. Zaman gösterecek neyin ne olduğunu.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

3. Bu bilanço kısa vadede baskı oluştursada, orta ve uzun vadede şirketin değerini bulacağını ve çok daha iyi yerlere gelebileceğini umut etmekteyim. Daha ucuza mal toplamak isteyenler içinde bir fırsat oluşturdu 12 aylık bilanço. Bu fırsatı değerlendirmek için satış baskı kurabilirler. Görelim bakalım ne olacak.

Yazdıklarım sadece kendi düşüncelerimdir.
    Beni bağlar.
    Hiç bir şekide Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4. Bu 5 yılda bir yasanan durum ve aracı kurumların bu tarife ve regulasyon konularına cok vakıf oldugu dusunmuyorum. Zaten şirket borsaya acıldıktan sonra ilk defa bir tarife dönemi geçirdi. Daha önceki tarifeden gelecek bütceler(2016-2020 arası için) 2015 yılı sonunda belirlenmişti. Ben zaten yarın olacaklar ile ilgili bir sey demiyorum, ama şirkette herhangi bir sıkıntının olmadığını soylemeye calışıyorum.
     Alıntı Originally Posted by çulsuzBorsacı Yazıyı Oku
    Bilgilendirme için teşekkürler. Lakin aracı kurumlar beklenti raporlarını hazırlarken bu durumları bilmiyorlar mıydı da konsensus 345 milyon kar yönünde oluştu, o husus kafamı kurcaladı. Her şerde bir hayır vardır diyelim. Zaman gösterecek neyin ne olduğunu.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

5. Tarife değişikliği ile ilgili haberden sonra hisse zaten geri çekilme yaşamıştı, son iki senasta ekstra sıçradı ve bugün gün içinde de bu sicrayis hazmedildi, dağıtılan temettü aslında oransal olarak hissenin değerini karşılıyor, eğer temettü geçen yılın seviyesinde kalsaydı satmak için ciddi baskı oluşurdu ancak yükselen temettü sayesinde tepkinin daha kısa süreceğini düşünüyorum

6. *oyak yatırım, enerjisa için hedef fiyatını 13,50 tl'den 14,50 tl'ye yükseltti, "endekse paralel getiri" tavsiyesini korudu
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

7. Firma iflas etmiscesine satılıyor, yatırımcı sunumları olacaktır onlardan yorumlar görmek gerek bu zararın nedeni neymiş,yoksa temettü beklentim 90 kuruştan bu zarara rağmen çok sapma olmadı

8. Son 1 aydır kağıdın ilk defa böyle güzel toplandığını görüyorum.
    Kanalın dibi 12.20 ye kadar silkeliyorlar bilanço ile..20-40 arası alım bölgem..hayırlısı..
    Ytd

Sayfa 273/366 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •