Sayfa 292/366 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342 ... SonSon
Arama sonucu : 2921 madde; 2,329 - 2,336 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Yani hissede potansiyel var dediğiniz gibi gelecekte elektrikli araçlarla beraber şebeke yükleri artacak, tüketim her yıl zaten artıyor fakat kararsız kaldım açıkçası.
    Yani çok abartılı bir potansiyel taşımıyor bu şekliyle.
    Ben 5-10 yıl arası vade ile almayı düşünmüştüm.
    Ama kararsız kaldım.
    Alternatif naten var acayip agresifler ama karmakarışık şirketler var, patronuna güvenilmiyor ve pahalı gibi.
    Aksen de öyle aldı başını gitti.
    Bunun fiyat uygun fakat gelecek projeksiyonlu yetersiz gibi geldi.
    Her neyse acelemiz yok
    5/10 yıl yani o kadar uzun vade için bu şirket güzel duruyor tabi ama o kadar beklemek Sabri varsa helal olsun. Temettü ile her yıl maliyet düşer vs. Aldık temettuyu şu anda maliyetimin üstünde fiyatı ama USD bazlı neye baksam hep kayıp. Açıkçası bende sermayesi daha düşük şirketler almak isterim daha uygun ama belki büyüklere sıra geliyordur. Birkaç aydır bekliyorum. İlk alış 12 di temettü öncesi. en azından belli bir yüzde sonrası düşünürüm satmayı.ucuz çünkü. 4 tane kağıt var elimde biri bunun kardeşi beton diğer 2 si banka. İyi bayramlar dilerim herkese. Ayrıca 5/10 yıla duranlar ekmek yer herhalde şarj istasyonları yaygınlaşacak elektrikli araçlar çoğalacak ilakki. Dünya değişirken bizde ayak uyduracagiz

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    5/10 yıl yani o kadar uzun vade için bu şirket güzel duruyor tabi ama o kadar beklemek Sabri varsa helal olsun. Temettü ile her yıl maliyet düşer vs. Aldık temettuyu şu anda maliyetimin üstünde fiyatı ama USD bazlı neye baksam hep kayıp. Açıkçası bende sermayesi daha düşük şirketler almak isterim daha uygun ama belki büyüklere sıra geliyordur. Birkaç aydır bekliyorum. İlk alış 12 di temettü öncesi. en azından belli bir yüzde sonrası düşünürüm satmayı.ucuz çünkü. 4 tane kağıt var elimde biri bunun kardeşi beton diğer 2 si banka. İyi bayramlar dilerim herkese. Ayrıca 5/10 yıla duranlar ekmek yer herhalde şarj istasyonları yaygınlaşacak elektrikli araçlar çoğalacak ilakki. Dünya değişirken bizde ayak uyduracagiz

Sayın emperador, enjsa biraz uzun vadeli sepetlerde temettü getirisi ve büyüme beklentisine paralel banko yeri olan bir hisse. Şimdi cebimizde 100 bin var gel koyalım enjsa ya dersek iki hafta sonra 110 bin olunca haliyle tutamayiz, ama aylık eklemelerle elde edilen 100 binlik portföyde 10 binlik dilimi rahatlıkla 5/10 yıl bekleriz. Enjsa da böyle bir kağıt, bu tarz yatırımcı dışında enerji odaklı fonların da rağbeti oluyor,ilgi artıp fonlar büyüdükçe hisseye de rağbet olacaktır. Elektrikli araçlarin şarjı için ciddi yatırımlar var ve bu değişimin etkisi 5/10 yıl içinde iyice hissedilecektir.

Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku

Küçük paralarla büyük hedefler için vadeyi uzatmak gerekli başka türlü çorbayı içirmez para babaları.
    3 yıldır uzun vadedeyim hisselerimin çoğu 3 yıllık, süper olmasa da memnunum diyebilirim.
    İşin aksine temettü konusu çok umrumda değil ve inanmıyorum da.
    Temettü veren değil büyüyen şirket istiyorum.
    Şarj konusuna gelince, daha yaygınlaşması 3-5 yılı bulabilir tabi buradaki sıkıntı biz alana kadar yürür mü onu bilemiyorum.
    Hisse güzel bu arada alınır, fakat ben yenilenebilir enerji yatırımı yapan büyüyen bir şirket almak istiyorum.
    Yani bunu da alabilirim bilançosu falan güzel ama esas niyetim farklı inanmadığım kısa vadeli hisse almayı pek sevmiyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Sayın emperador, enjsa biraz uzun vadeli sepetlerde temettü getirisi ve büyüme beklentisine paralel banko yeri olan bir hisse. Şimdi cebimizde 100 bin var gel koyalım enjsa ya dersek iki hafta sonra 110 bin olunca haliyle tutamayiz, ama aylık eklemelerle elde edilen 100 binlik portföyde 10 binlik dilimi rahatlıkla 5/10 yıl bekleriz. Enjsa da böyle bir kağıt, bu tarz yatırımcı dışında enerji odaklı fonların da rağbeti oluyor,ilgi artıp fonlar büyüdükçe hisseye de rağbet olacaktır. Elektrikli araçlarin şarjı için ciddi yatırımlar var ve bu değişimin etkisi 5/10 yıl içinde iyice hissedilecektir.
    Aslında dediginiz doğru tanınır anda 100 bin yerine azar azar aylık almak bes gibi. Tabi iyi hisselere.

5. Sn.tosunpasa büyüyen sirket almak beklemek aslında en güzeli haklısınız.

6. Sn. Tosunpasa evet büyüyen olması önemli.

7.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Küçük paralarla büyük hedefler için vadeyi uzatmak gerekli başka türlü çorbayı içirmez para babaları.
    3 yıldır uzun vadedeyim hisselerimin çoğu 3 yıllık, süper olmasa da memnunum diyebilirim.
    İşin aksine temettü konusu çok umrumda değil ve inanmıyorum da.
    Temettü veren değil büyüyen şirket istiyorum.
    Şarj konusuna gelince, daha yaygınlaşması 3-5 yılı bulabilir tabi buradaki sıkıntı biz alana kadar yürür mü onu bilemiyorum.
    Hisse güzel bu arada alınır, fakat ben yenilenebilir enerji yatırımı yapan büyüyen bir şirket almak istiyorum.
    Yani bunu da alabilirim bilançosu falan güzel ama esas niyetim farklı inanmadığım kısa vadeli hisse almayı pek sevmiyorum.
    Aman Gwind e bulaşmayın o zaman......
    Yazılarımın tamamı (SPK) Sermaye Piyasası Kanunu md 101, md 103, md 104, md 106, md 107, md 110 ilgili maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı içerisinde değerlendirilemez yatırım tavsiyesi içermez yatırım tavsiye niteliği taşımadığından Yatırımcı profilinize uymayabilir. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

8. Böyle rezil bir hisse olamaz arkadas

LYA-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 292/366 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •