Sayfa 296/366 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346 ... SonSon
Arama sonucu : 2921 madde; 2,361 - 2,368 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

1. Sana da senin şirketine de şerefine de haysiyetine de....Küçük yatırımcı birikmiş diye 7 aydır temettü ayağına ağzına . sı..tın milletin. Senden gelecek kardan paradan da hayır gelmez kimseye. Türkiye de ki sayılı köklü aileden bir grupsun ama yaptığın baskı sanki Gözaltı pazarından bir hissedeymiş gibi yapıyorsun. Sana güvenip 1 senedir bekliyoruz ama çöp oldu zamanınız.
    Kumar oynamıyoruz yatırım yapıyoruz dedik Tahtacının yaptıklarına bak. Sabancı mı Allah uzak etsin bir daha bedava olsa işim olmaz.

2. bu kağıdın derdi ne 6 gündür gene aralıksız düşüyoruz.

3. resmen çöp muamelesi yapılıyor. seneye vereceği temettü en azından 1,2-1,4 tl olur diye düşünüyorum. bakalım 2. çeyrek kar nasıl olacak. global bir sallantıda endeks düşerken bu sanırım 7-8 olur zaten arz fiyatı oralarda olması lazım.

4. O kadar karaktersiz bir tahta ki baskıladığı bariz ortada. Geçen senede bilanço makyajlandı.
    Hep ters köşe yapıyor milletin sırtındaki kene bunlar Sabancı gurubu.
    7 Aydır hamal gibi taşıtıyorlar millete. Ulan temettü ayağına kekle di milleti az Koç gurubundan adamlık insanlık öğrenin esnaflık öğrenin. Sonradan görme ucubeler topluluğu.

5. 12 TL maliyetle bekliyorum.
    Yılbaşından bu yana aldığım fiyatın üzerine hiç çıkmadı. Zaman kaybı hariç. Zarar büyük. 12 yi görsün satıp kurtulacağım.

6.  Alıntı Originally Posted by Adanalı01 Yazıyı Oku
    12 TL maliyetle bekliyorum.
    Yılbaşından bu yana aldığım fiyatın üzerine hiç çıkmadı. Zaman kaybı hariç. Zarar büyük. 12 yi görsün satıp kurtulacağım.
    Haklı olabilirsiniz ama oraya çıktığında boşuna gitmediğini unutmayın ,, bırakın biraz daha yükselsin öyle satın . Yada her yıl 1tl yi tmwttü öderse ,, 10 yıl da bedavaya gelir şirket size

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. 2018 yılında 6,25 TL fiyattan halka arz olmuş.

2018 yılında 0,30 TL temettü vermiş
    2019 yılında 0,40 TL
    2020 yılında 0,60 TL
    2021 yılında 0,96 TL

4 Yılda 2,26 TL temettü vermiş. Her sene de verdiği temettü artmış.

2022 Yılında da min. 1 Tl vereceğini düşünüyorum. Şirketin 2020 faaliyet raporunda 2021 yılı öngörüsünde min 2 milyar net kar olmasını bekliyor. Genelde %65 gibi bir dağıtım oranı var.

Daha 4 yıldır BİST te olmasına rağmen temettü politikası ve verimi iyi duruyor.
    Ama hisse fiyatı, arz fiyatını ve 2020 rallisini de baz alırsak az artmış.
    Faaliyet gösterdiği iş kolunda en büyük pazar payına sahip. Kısa vadede bir şey beklemesem de uzun vadeli portföye alınabilecek bir hisse olduğunu düşünüyorum.

Bu arada portföye aldığımdan beri henüz daha kara geçemedim. 10 küsür ortalamam var ama karlılığı devam ettikçe fiyata ve temettülere yansıyacağını düşünüyorum.
    Şirketin ortaklarından birinin yabancı olması sonundaki ..SA takma adının verdiği huzursuzluğu bir nebze olsun gideriyor.

Kimsenin bu hisse ile ilgili bir beklentisi byok herhalde kimse birşey yazmıyor paylaşmıyor
    Bu kadar kötü bir hisse mi Enerjisa

ASUS_X00TD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 296/366 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •