Sayfa 4/366 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 2921 madde; 25 - 32 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
    Bende derimki siz baya alendingilli fiyat tespit raporu hazırlamışsınız KY nın kafasını iyi karıştırıyorsunuz... hele bir açılsında ondan sonra bakarız speğin momentumuna göre deriz yoksa gitsin sabancılar kendileri çalıp kendileri oynasınlar...
    Önce bana adam gibi net kıvırmadan rapora şu üç kriteri yazında göreyim

1) 2017 yılı Net Karı ?????????????????????
    2) Öz Sermaye ???????????????????
    3) Piyasa Değeri ???????????????????
    Yazdıklarımı ve/veya çizdiklerimi Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) 101., 103., 104., 106., 107., 110. maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımamaktadır. Dolayısıyla yazdıklarım ve/veya çizdiklerim, eklediklerim AL//TUT/SAT olarak değerlendirmeyin, burada verdiğim bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Gerek safkar gerek trabzon limanı halka arzdan sonraki iki günde yüzde 30-40 arası getiri sağladı, enerjisa bu iki halka arza göre aynı performansı gösterebilir mi dostlar?
    İyi soru bende bende aynısını merak ediyordum bu ara arzlar iyi oluyor katılım ne zaman başlıyor işlem ne zaman görecek fiyat nedir

Alıntı Originally Posted by as1 Yazıyı Oku
    Esas soru Trabzon limanında 15.50 gibi bir tek fiyat ile arz yapılırken enerjisa da neden 6.25-7.50 tl fiyat aralığı var bunun anlamı ne olabilir.
    Bu fiyat farkı %20 nasıl olacak şimdi 6.25 teklif veren alamayacak 7.50 veren mi alacak yada 7.0 bu nasıl olacak?
    Yine mi karanlık oda ya girecek daha başlamadan fiyaskoya mı dönüşecek 7.50 den al kağıt açılsın 6.30 dan olacak iş mi sizce benim mantığım almıyor. Daha bismillah 1 demeden KY ya kazık mı planlanıyor bunu birisi açıklarsa aydınlanırız...
    Şayet bu şekilde fiyat aralığı var ise bırakın yatırım yapma planını 1 lot bile almak bana mantıklı gelmiyor...
    Yazarım 6.25 den yersen derim ki herkes de böyle yapar yoksa risk...
    Arkadaşlar neden bu kadar uzun yazdım gidin inceleyin AKSEN daha 3 gün önce arz fiyatına yeni geldi... millete güya kar edeceksiniz diye arz yaptılar 2011 den buyana millet sürüm sürüm süründü iş bu hale gidecekse dur demeli birileri... KIRALLL ÇIPLAK...
    Varsa bir oyun Tatar Ramazan ben bu oyunu bozarım misali .... :
    Açıkcası çok mantıklı yazmışsın belirli aralıkda fiyat aralığı varsa bu durum pek olumlu değil gibi

4.  Alıntı Originally Posted by basari69 Yazıyı Oku
    Fiyat sabit olmalıydı ek satış falan yoluncak kaz ariyoo gibiler.halka arz büyüklüğünde çok fazla istikrar alimi falanda varmı belli değil.kaçan balık büyük olsun yolu açık bizden uzak olsun.ytd
    Yüzde 20 fiyat marjı nedir ya nerden kakalarsak iyidir.bir şeyin değeri olur .yüzde 20 fazlasına satarsak vardır mi diyorlar.yoksa alici azsa ucuzda olsa veririzmi.yazık ya buna onay verene.yüzde 20 faizi bankalar 2 yılda veriyo.tek fiyatbolsa dsnerdik sansimizi burada isler sakat kim kimi óperse.ytd

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
    Bu fiyat aralığı ile EnerjiSA diyor ki;
    Benim gerçek fiyatım 6.25 işte iteleyerek oda aslında 4.x civarındayım da neyse yersen diyor birde sizi arzda tepelerim memleketinize doğru diyor olur size 7.50 yerseniz diyor tabi biz ne diyecez yemeyuk gardaş yemeyuk. Bu kağıt zaten arzdan sonra bu mantıkla düşer AKSENzede oluruz. Aman benden uzak dursun Alah'a yakın olsun... bundan sonrada EnerjiSA fiyatı teke indirmez ise de dönüp yüzüne bakmam.
    Yazdıklarımı ve/veya çizdiklerimi Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) 101., 103., 104., 106., 107., 110. maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımamaktadır. Dolayısıyla yazdıklarım ve/veya çizdiklerim, eklediklerim AL//TUT/SAT olarak değerlendirmeyin, burada verdiğim bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

6. trabzon limani halka arzina katildim ve çok şükür guzel bir kazanç elde ettim. ama halka arza katılmak icin cok fazla olumlu gerekce vardi. zaten albayrak grubu da halka arzda kagidin arkasında oldugunu ispatlamak icin epey bonus aciklamisti.

ama enerjisa da durum boyle değil. acikcasi benim gibi bir ky nin bu hissenin halka arzina neden katilmasi gerekir? bu sorunun cevabini bulamiyorum.

hoş zaten 15 yıldır hicbir sabanci kağıdına da girmiyorum. sanirim bundan sonra da kolay kolay girmem.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
    Arkadaşlar yukarda yazdıklarım mümkün gözükmez ve gerçekleşmez ise 2. alternatif sorunları beraberinde getirecek. Örnek verirsek; Diyelim EnerjiSA nın elinde 1000 lot var ve bunu 6.25-7.50 TL aralığında arz edecek teklifler aşağıdaki gibi çıktı ve ağırlıklı ortalama hesabına göre arzdan teklif fiyatı 6.99 çıktı.
    Teklif TL Adet Lot Toplam TL
    6.25 120 750
    6.50 100 650
    6.80 100 680
    7.00 230 1610
    7.20 250 1800
    7.50 200 1500
    6.99 1000 6990
    Sorularım şunlar;
    1) 6.99 tl den düşük teklif verenler o zaman hisse alamayacaklar mı?
    2) 6.99 tl veren ve daha yüksek teklif verenler 6.99 dan mı alacaklar?
    Şayet 1 ve 2 ye evet dersek;
    Bu durumda herkes yüksekten teklif verecektir buda hisseyi doğal olarak yüksekten alacaklardır
    Şayet 1 hayır bunlarda 6.99 dan alacaklar ise;
    Bu durumda niye yüksek fiyat verilsin ki herkes düşük fiyat versin ki ağırlıklı ortalama düşsün borsaya girdiğinde primlensin.
    Arkadaşlar bu durumlar netleşmeden ve açık bir şekilde beyan edilip garanti altına alınmadan bence arza katılmak bana göre benim görüşüm ve kendime diyorum resmen enayilik olur.

8. Arzlar 5 Subatta mi girilecek? Belki o zamana kadar bir fiyat belirlerler? Boyle bir durumla ilk kez mi karsilasiliyor? Medicalparkta da fiyat araligi var, Enerjisa gibi. daha once boyle bir arz ornegi olmasi lazim. Yok mu tecrubeli bir kisi?

Sayfa 4/366 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •